پایگاه های نظامی آمریکا زیر پوشش موشک های سپاه/تنگسیری: اشراف اطلاعاتی خوبی داریم /حاجی زاده: اجازه مذاکره موشکی به هیچ مسئولی داده نمی شود

ایرنا نوشت: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: حضور بیگانگان در منطقه که مخل امنیت و موجب ایجاد فتنه و آتش‌افروزی است باید در اسرع وقت به پایان برسد و قادریم امنیت دریایی و سواحل منطقه را با کمک کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار کنیم.

دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران روز شنبه در حاشیه بازدید فرمانده کل سپاه از جزیره بوموسی اظهار داشت: با همه کشورهای اسلامی  همسایه برادر دینی و مسلمان هستیم و با وحدت واتحاد  برادری می توانیم امنیت منطقه خلیج فارس و دریای عمان را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: امروز ایجاد امنیت در دریا بومی شده و این گام بسیار موثر در ثبات و امنیت پایدار در سواحل و مرزهای آبی کشور است.

وی اضافه کرد: تجهیزاتی امروز در اختیار داریم که همه آنها تولید داخل و محصول همت و تلاش  دانشمندان  جوان ، متعهد و انقلابی  این ملت است و به برکت انقلاب اسلامی و خون با برکت شهدان، تمام تجهیزات نظامی مورد استفاده در نیروی دریایی سپاه اعم از سطحی و زیر سطحی، پهپادها، شناورها، موشک‌های نقطه زن و سلاح های دیگر تولیدداخل هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: این موشک ها را زمانی وارد سازمان رزم شد که کشور در اوج تحریم قرار داشت.

دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد: همچنین اشراف اطلاعاتی بسیار مطلوبی داریم و دشمنان متخاصم فرامنطقه‌ای را هم در سطح، زیرسطح و بالای سطح رصد و رهگیری می‌کنیم و این یک دستاورد بزرگ است.

وی اشاره کرد: در اولین سالگرد شهادت سیدالشهدای مقاومت و جهان اسلام و ایران عزیز سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به همراهی سردار فرماندهی محترم کل سپاه از جزیره بوموسی بازدید تخصصی و وضعیت سنجی آمادگی های  رزم و تجهیزات را داشته باشیم که ارزیابی‌ها نشان دهنده داشتن روحیه بالای جهادی وآمادگی مطلوب منابع سازمانی و تجهیزات برای انجام ماموریت های ابلاغی است.

وی افزود: آمادگی امروز خود را مدیون دریادلانی هستیم که جان شان را در طبق اخلاص گذاشته و در عرصه دریاها، خلیج فارس و دریای عمان و هم در دریاهای دوردست حضور می‌یابند و با روحیه بالای انقلابی برای دفاع از ایران اسلامی و جهان اسلام آماده هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: امروز با تشکیل بسیج دریایی در دریای مازندران، خلیج فارس و دریای عمان و سازماندهی افرون‌بر ۳۵ هزار نفر با افزون‌بر ۱۱ هزار شناور سبک و پنج هزار شناور سنگین در دریا و سواحل، امنیت پایدار مردم پایه‌ ایجاد شده است.

به گفته دریادار تنگسیری، بسیجیان دریایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در هر نقطه که مشخص می‌شود با تجهیزاتی که در اختیارشان قرار گرفته است آماده اجرای ماموریت هستند.

وی خاطر نشان کرد: مردمی که اعتقاد به اسلام و کشورشان دارند امروز با شناور خود با افتخار و به صورت داوطلبانه در بسیج دریایی حضور می‌یابند و در کنار رزمندگان نیروی دریایی سپاه به عنوان نیروی معین توان رزم نیرو ، حضور فعال و جهادی پیدا  می‌کنند.

دریادار تنگسیری اضافه کرد: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با شجاعت و غیرت در برابر دشمن ایستادگی کردند تا حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی جدا نشود و امروز هم نسل جدید این مسیر را پی‌گرفته و این را اثبات کرده است.

 هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می‌بینید با حمایت ایران است

همچنین تسنیم نوشت:

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هرآنچه از توان موشکی در غزه و لبنان می‌بینید با حمایت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در گفتگویی به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب، از هرکس که در خط مقابله با رژیم صهیونیستی باشد حمایت خواهد کرد.

حاجی زاده افزود: غزه و لبنان در خط مقدم این نبرد هستند و هرآنچه از توان موشکی در غزه و لبنان می بینید با حمایت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ما به هم پیمانان و دوستان خود در جبهه مقاومت، بجای ماهی و یا ماهی‌گیری، ساخت قلاب ماهی را یاد دادیم و آنها الان این توانمندی و فناوری‌ها را در اختیار دارند.

فرمانده نیروی هوافضا  تصریح کرد: امروز در فلسطین دیگر بجای سنگ از موشک استفاده می‌شود و همین موجب ترس همه مسئولین رژیم صهیونیستی شده است چون توان امروز محور مقاومت دیگر مشابه 10 سال قبل نیست.

حاجی زاده گفت: امروز  تقاطعی از آتش، از فلسطین، لبنان، سوریه و بقیه کشورهای اسلامی بر روی رژیم صهیونیستی وجود دارد و اگر در گذشته، توان دوستان ما در حد سنگ و راکت بود، الان به موشک‌های نقطه‌زن مجهز هستند و خیلی از آنها این فناوری‌ها را در اختیار دارند.

وی اظهار داشت: وقتی رهبر انقلاب فرمودند اگر غلطی از اسرائیل سر بزند، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم، این یک فرمان سراسری بود و ما باید این قدرت را ایجاد می‌کردیم و این تلاش سال‌هاست که به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگو با المنار در خصوص موشک باران پایگاه آمریکایی عین الاسد پس از شهادت سردار سلیمانی نیز گفت: ما حتی اگر همه پایگاه‌های آمریکا در منطقه را هم می‌زدیم، جواب خون حاج قاسم نمی‌شد ولی ما در زدن عین الاسد، در واقع حیثیت و هیمنه آمریکا را زیر ضربه بردیم نه اینکه بخواهیم چهار تا سوله را بزنیم.

حاجی‌زاده گفت: ما برای جواب آمریکایی‌ها آماده بودیم و همه توان موشکی‌مان پای کار بود و اگر آنها پاسخ می‌دادند، همه پایگاه‌هایشان از اردن تا عراق و خلیج فارس و همه ناوهایشان حتی در اقیانوس هند را می‌زدیم.

وی درخصوص همکاری برخی کشورهای منطقه با آمریکا و رژیم صهیونیستی، به آنها توصیه کرد مسیر و سیاست خود را اصلاح کنند و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای هیچ کجا امنیت نیاوردند و در اینجا هم اگر اتفاقی رخ دهد و جنگی صورت بگیرد، برای ما پایگاه آمریکا با کشور میزبانش تفاوتی ندارد و طبیعتا بیشترین آسیب را همین کشورهای عربی منطقه می‌بینند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص توان موشکی و برخی تلاش‌ها برای محدود کردن آن نیز گفت: این توان موشکی قابل مذاکره نیست و غلط می‌کند کسی بخواهد در این زمین مذاکره کند. احازه مذاکره درباره توان موشکی به هیچ مسئولی داده نمی‌شود و این خط قرمز است.

حاجی زاده تصریح کرد: قدرت و توان موشک ما را می‌توان در اظهار نظرهای دشمنانمان دید. هیچکس ما را به محدودیت برد 2هزار کیلومتر مجبور نکرده چون ما بر سر توانن موشکی با کسی صحبت نمی کنیم. این تصمیم خودمان بوده است و این برد برای ما ابدی هم نیست.

2727

کد خبر 1472232

برچسب‌ها