افتادن حاشیه‌های مجازی از "خرک" ژیمناستیک!

تمرین آنلاین ژیمناست‌های ایران به خاطر شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر حواشی زیادی به وجود آورده و برای بسیاری این سوال ایجاد شده مگر می شود در خانه ژیمناستیک کار کرد؟!

مریم روحی: ملی پوشان ژیمناستیک ایران با وجود اینکه سال هاست با مشکلات زیادی رو به رو هستند و با امکانات روز دنیا فاصله دارند اما بازهم توانستند نتایج قابل قبولی را به دست بیاورند تا جایی که امروز چند شانس خوب برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو برای این رشته وجود دارد. سعید رضا کیخا از جمله ملی پوشانی است که  فدراسیون برای کسب سهمیه روی او حساب کرده است و البته در شش وسیله هم امیدواری به المپیکی شدن وجود دارد.

در روزهای گذشته یک موضوع برای فدراسیون و ژیمناست کارها حاشیه ساز شده و آن آنلاین تمرین کردن ملی پوشان این رشته است. سوالی که پیش می آید این است که مگر می شود ژیمناستیک را در خانه آنلاین تمرین کرد یا ملی پوشان دار حلقه و خرک حلقه را به خانه هایشان ببرند! این اتفاق انتقادهای زیادی را به همراه داشته است.

 اصل داستان چیست؟

موضوع از این قرار است که ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش با محدودیت اجازه تمرین را برای ژیمناست ها را صادر کرده و به این ترتیب فدراسیون برای تمرینات برنامه ریزی خاصی انجام داده است.

در واقع هر ژیمناست براساس برنامه ریزی کادرفنی با یک مربی در سالن شهر خود تمرین می کند و به این شکل نیست که تمرینات در خانه باشد! سرمربیان به صورت آنلاین هر تمرین ملی پوشان را زیر نظر دارد و او هم نکات لازم را به آن ها می گوید. در واقع قبل از شیوع کرونا نیز در بعضی از اردوها چنین اتفاقی رخ می داد و ملی پوشان تمریناتشان را از شهرستان و زیرنظر مربی اختصاصی انجام می دادند.

به دلیل اینکه در ژیمناستیک ملی پوشان با وسایل زیادی در تماس هستند و این اتفاق می تواند خطرآفرین باشد فدراسیون این امکان را ندارد که تمام ملی پوشان را به صورت همزمان در سالن اصلی تهران در اختیار داشته باشد؛ درواقع ستاد مبارزه با کرونا این اجازه را نمی دهد.

ستاره ژیمناستیک چه می گوید؟

سعیدرضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران در این باره به خبر آنلاین گفت:« تمرینات خوبی را انجام می دهم و خوشبختانه کادرفنی و مربی اختصاصی من همه چیز را زیرنظر دارند. مسئولان استان فارس تلاش می کنند تمام شرایط را برای من مهیا کنند تا بتوانم بدون دغدغه تمرین کنم و تا الان هم این اتفاق رخ داده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.»

او در خصوص شانسش برای کسب سهمیه المپیک توکیو هم می گوید:« درست که شیوع ویروس کرونا در زمان بدی مسابقات را تعطیل کرد اما من هنوز هم شانس خوبی برای المپیکی شدن و امیدوارم بتوانم با تمرینات خوب به آمادگی لازم برسم و یک سهمیه به دست آورم.»

کیخا در پاسخ به این سوال که تمرینات آنلاین روی کیفیت کار او تاثیر می گذارد یا نه ادامه داد:«من باید دوباره از اداره کل ورزش و جوانان استان فارس تشکر کنم که همکاری خوبی با من دارند و سعی کردند شرایط خوبی برای من مهیا شود. مدیریت تربیت بدنی شهرداری هم حمایت کرد و سالنی در اختیار من قرار گرفت که از آن استفاده می‌کنم بنابراین از لحاظ امکانات مشکلی ندارم و خرک حلقه‌ای که سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان برای من تهیه کرد استاندارد است. سال‌ها بود در شهر شیراز این مشکل را داشتم و نمی‌توانستم تمرینات تخصصی خودم را داشته باشم اما اکنون تمریناتم را به خوبی پیگیری می‌کنم و تمرینات آنلاین هیچ تاثیری در کیفیت کارم نداشته است.»

کرونا و مصدومیت به دلیل فرسودگی وسایل!

محمدرضا خسرونژاد دیگر ملی پوش ژیمناستیک ایران هم در این باره می گوید:«مسابقات داخلی با توجه به شیوع ویروس کرونا تعطیل است. وضعیت تیم ملی خوشبختانه خوب است و تمام بچه‌ها با انگیزه کار میکنند. رقابت و جو سالمی در تیم ملی وجود دارد.»خسرو نژاد درباره وضعیت مالی و دیگر مشکلات، گفت:« از هیچ جا منبع درآمد ندارم و این موضوع برای من دغدغه‌های فکری زیادی ایجاد کرده است. مشکلات زیادی وجود دارد که از همه مهمتر، نبود امکانات مناسب است. متاسفانه ۲ ماه قبل با توجه به فرسودگی وسایل آسیب دیدم. بارفیکس از جایش در آمد و من از ناحیه کمر و لگن مصدوم شدم. هیئت ژیمناستیک استان تهران اصلا توجهی به ورزشکاران ندارد.مسئله بعدی بی اهمیتی و توجه نداشتن به ورزشکار از سمت هیئت استان است. استان‌های دیگر حداقل وسایل اولیه تمرین را برای ورزشکاران ملی پوش فراهم می‌کنند اما متاسفانه هیئت تهران اصلا به فکر نیست. بیشتر بخوانید ماجرای ضرب و شتم ژیمناستیک کار ایران چه بود؟ 

زهرا اینچه درگاهی و سرنوشت اردوهای حضوری

زهرا اینچه درگاهی رییس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص تمرین مجازی و اینکه اردوهای تیم ملی ژیمناستیک چه زمانی به صورت حضوری برگزار خواهد شد،گفت:« اوایل تابستان امسال بود که از ستاد مقابله با کرونا در ورزش تقاضای برگزاری اردوی تیم ملی را کردیم؛ اما زمان زیادی طول کشید تا به این درخواست پاسخ داده شود.»او ادامه داد:«سومین مرحله اردوی آنلاین تیم ملی ژیمناستیک هنری به صورت آنلاین برگزار شد و خوشبختانه این اردو نتایج خوبی داشت. البته در آینده‌ای نزدیک هم اردوی تیم ملی را به صورت حضوری برگزار خواهیم کرد و زمان برگزاری آن را هم کادر فنی تیم ملی تعیین خواهد کرد.»

به گزارش خبرآنلاین، باوجود اینکه ملی پوشان در سالن و با تمام تجهیزات تمرین می کنند اما یکی از اتفاقات عجیب در ورزش ایران این است که ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیمات یکسانی در خصوص رشته های ورزشی نمی گیرد و در حالی که کشتی حتی مسابقات خود را هم برگزار می کند اما فدراسیون ژیمناستیک به صورت محدود اجازه دارد تا ملی پوشانش را به صورت کامل در اختیار داشته باشد.

پربیننده های سرویس ورزشی

عامل نتیجه نگرفتن تیم گل محمدی مشخص شد

واکنش خنده دار توماس مولر به رکوردشکنی رنالدو در اینستاگرام/عکس

شوک به ویلموتس؛فقط 175 هزار یورو از پول ایران نصیبش شده!

253 251

کد خبر 1472321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =