فضاهای پارکینگ در بافت پیرامون حرم رضوی افزایش می‌یابد

شهردار مشهدمقدس گفت: در میدان شهدا که حدود هزار متر با حرم مطهر فاصله دارد نیاز به ساخت پارکینگ داشتیم تا بتوانیم مدلهای حمل ونقل را برای تسهیل دسترسی زائران به حرم مطهر به ویژه در ایام پیک و مناسبت‌ها تغییر دهیم.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : محمدرضا کلائی ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی پارکینگ توحید که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، اظهار داشت: معتقدیم بخش زیادی از رونق میدان شهدا بستگی به افزایش ظرفیت پارکینگ در این محل دارد که امیدواریم با بهره برداری از مجموعه توحید و پارکینگ هشت آباد این مشکل برطرف و زمینه رونق میدان شهدا ایجاد شود.

کلائی اضافه کرد: در میدان شهدا که حدود هزار متر با حرم مطهر فاصله دارد نیاز به ساخت پارکینگ داشتیم تا بتوانیم مدلهای حمل ونقل را برای تسهیل دسترسی زائران به حرم مطهر به ویژه در ایام پیک و مناسبتها تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه میتوانست تصمیمات دیگری برای طراحی میدان شهدا گرفته شود گفت: پروژه پارکینگ توحید یکی از پروژههایی بود که مدت زمان طولانی معطل مانده بود، در حال حاضر ۱۴ ماه برای احداث این پارکینگ در نظر گرفته شده و همه باید کمک کنند تا این پروژه به سرعت اجرا و آماده بهره‌برداری شود.

شهردار مشهد ادامه داد: با لطف خدا، تلاش همکارانم و حمایت‌های شورای شهر پروژه‌های زیادی در حال اجرا است که بخشی به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز تا پایان سال آماده بهره‌برداری خواهد شد، اگر این پروژه‌ها به آینده موکول می‌شد هزینه بسیار بیشتری ایجاد می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت‌های حقوقی، فنی، طرح و تصویب یک پروژه شاید از هدایت یک پروژه سخت‌تر است، اظهار کرد: سوخت پروژه‌ها را حوزه مالی و اقتصادی محیا می‌کنند که در این حوزه پایان سال صحبت خواهم کرد اما در حوزه اقتصادی شهرداری همکارانم پشتیبانی بسیار خوبی از پروژه‌ها داشته‌اند.

شهردار مشهد ادامه داد: اجرای پروژه‌های مشارکتی و رفع مشکلات آنها و در اختیار قراردادن سرمایه بیشتر جهت تسریع، به خوبی از سوی معاونت اقتصادی انجام شده است که جای تشکر دارد.

کلائی افزود: معاونت اقتصادی در ابتدای تاسیس فقط در حوزه مشارکت در پروژه های اقتصادی فعال بود اما اکنون به بلوغ رسیده و تامین مالی پروژه های عمرانی و پشتیبانی از آنها را به خوبی انجام می دهد.

شهردار مشهد با تقدیر از حمایت های کمیسیون اقتصادی و مشارکت های شورای شهر مشهد، گفت: اکنون ۱۰-۱۵ پروژه عمرانی از جمله پروژه‌های تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، مصلی، آزادگان، رودپارک و... با پشتیبانی و تامین مالی حوزه اقتصادی شهرداری مشهد اجرا می‌شود که بابت این بلوغ به همکارانم در این حوزه تبریک می‌گویم و امیدواریم با تلاش حوزه اقتصادی قطار توسعه با سرعت بیشتر رو به جلو حرکت کند.

48

کد خبر 1472512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =