۱ نفر
۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
نامزدهای جشنواره عمار معرفی شدند

دبیرخانه یازدهمین جشنواره فیلم عمار، نامزدهای کسب جایزه در چهار بخش مستند نهضت جهانی مستضعفین، تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس، پایش و پالایش اجتماعی و فیلمنامه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نامزدهای جشنواره سینمایی عمار در چهار بخش معرفی شدند.

هیات داوران بخش مسابقه مستند نهضت جهانی مستضعفین، متشکل از سلیم غفوری، زهره یزدان‌پناه، محمدرضا ماندگاران و سهیل اسعد، فیلم‌های «داغ قره‌باغ» به کارگردانی سینا حسین‌پور اصل، «سایه‌های روشن» به کارگردانی حسین نشاطی، «هم وتن» به کارگردانی مشترک محسن اردستانی‌رستمی و حسین نوری، «سوریه‌؛ پرونده یک بحران بزرگ» ساخته سیاوش سرمدی و «قائد الحشد» به کارگردانی مهدی لارویی را به عنوان نامزدهای کسب جایزه معرفی کردند.

همچنین هیات داوران جشنواره در بخش فیلمنامه، متشکل از امین صدیقی، حمیدرضا جعفریان، حجت‌الاسلام علی جعفری، سعید خورشیدی و جواد رمضان‌نژاد در بخش طرح سریال، اثر «عیوق» به نویسندگی محمد سجاد نجفی، در بخش فیلمنامه کامل، «بلتا» به نویسندگی مجید فراهانی، «پیشاهنگ» به نویسندگی مهدی مافی، «سه چهارم جنگ» به نویسندگی داود جلیلی و محسن غضنفری و در بخش فیلمنامه نیمه بلند هم «سرحد»، به نویسندگی محمدحسین سلطانی را به عنوان آثار نامزد دریافت جایزه یازدهمین جشنواره عمار اعلام کردند.

در بخش مسابقه مستند «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»، داوران جشنواره شامل گلعلی بابایی، محسن یزدی، سیداحمد عبودتیان، امیر مهریزدان و علیرضا دلبریان، «رویای آشفته» به کارگردانی سیداحسان نیکبخت و سیداحسان اصغرزاده، «جنایت فراموش شده» به کارگردانی پناه بر خدا رضایی، «در یک نگاه» به کارگردانی مهدی فارسی، «هنوز دز از شهر من عبور می‌کند» به کارگردانی امین قدمی، «تفنگچی‌های پاوه» به کارگردانی مهدی لارویی، «دستمال سرخ‌ها» به کارگردانی حنظله تاج‌الدینی و «فصل شیدایی» به کارگردانی احمد احمدپور را کاندیداهای این بخش اعلام کردند.

هیات داوران یازدهمین جشنواره عمار در بخش مستند «پایش و پالایش اجتماعی» متشکل از حسن عباسی، محمدصادق شهبازی، حجت‌الاسلام قنبریان، مرتضی فیروزآبادی و وحید اشتری، «قزل قیه» به کارگردانی سیامک مختاری، «متری شیش و نیم» ساخته داوود مبصر، «سقف‌های معلق» به کارگردانی محمد نجفی، «هیچ و پول» کارِ محمد مهدی‌خرمی، «نفس خوار» به کارگردانی محمد محمدی‌سرشت و علی سلمانی، «مهاجران» به کارگردانی سهیلا پورمحمدی و «پشت شیشه» به کارگردانی صابر الله‌دادیان را به عنوان نامزدهای کسب جایزه در این بخش جشنواره معرفی کردند.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، آثار منتخب جشنواره از ۱۱ تا ۱۹ دی‌، از طریق سایت عماریار به نمایش درمی‌آیند. تماشای این آثار که به مدت ۲۴ ساعت در سایت، نمایش داده می‌شود، بدون هزینه حق اشتراک و رایگان است و اینترنت مصرفی هم برای مخاطبان نیم‌بها حساب می‌شود.

ویژه برنامه تلویزیونی یازدهمین جشنواره عمار نیز در ایام برگزاری آن، هر شب ساعت ۲۱ از شبکه افق به روی آنتن می‌رود.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1472908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =