آمریکا مجوز تراکنش مالی با مخالفان دولت ونزوئلا را صادر کرد

ایرنا نوشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز تراکنش مالی با «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا را صادر کرد.

به گزارش رویترز، بر اساس این مجوز که دوشنبه صادر شد همچنین برخی تراکنش‌ها با مجمع ملی و بعضی دیگر از مخالفان دولت ونزوئلا مجاز شمرده شده است.

مجمع ملی که در کنترل مخالفان دولت نیکولاس مادورو قرار دارد، انتخابات پارلمانی دسامبر را تحریم و دوره فعالیت خود را یک سال دیگر تمدید کرد.

گوایدو از سال ۲۰۱۹ که خود را رئیس جمهوری خودخوانده معرفی و مادورو را به تقلب در انتخابات ۲۰۱۸ متهم کرد، نتوانسته است در داخل ونزوئلا از حمایت کافی برخوردار شود.

آمریکا از طریق نهادهایی مانند وزارت خارجه و آژانس توسعه بین الملل آمریکا از سال ۲۰۱۷ میلادی در جهت منافع مداخله‌جویانه خود، حمایت‌های گسترده مالی از مخالفان دولت مادورو کرده است.

به گزارش نشریه ونزوئلایی اولتیماس نوتیسیاس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از سال ۲۰۱۷،  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به مخالفان ونزوئلا کمک کرده است.

در ژانویه ۲۰۲۰، (بهمن ۱۳۹۸) آژانس توسعه بین الملل آمریکا (USAID) فاش کرد که از سال ۲۰۱۷، مخالفان ونزوئلا را با مبلغی حدود ۴۶۷ میلیون دلار تحت عنوان «کمک‌های انسانی» تامین مالی کرده است.

311311

کد خبر 1472997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =