احمد خاتمی: آیت‌الله مصباح از سرداران برجسته جهاد فرهنگی بود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله مصباح یزدی تا آخرین‌نفس انقلابی ماند.

 آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت ارتحال آیت‌الله مصباح این عالم را با 14 صفت ستوده‌اند.

وی بابیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی عالمی مجاهد بود که 8 جلوه جهادی ایشان موردتوجه است، افزود: پیش از انقلاب اسلامی این عالم ربانی با چاپ نشریه فعالیت‌های فرهنگی علیه رژیم شاه را تداوم بخشید، امضای ایشان در بیانیه جامعه مدرسین علیه شاه موجود است.

عضو مجلس خبرگان  رهبری بیان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی از قهرمان مبارزه علیه شاه بود ولی تحریف‌کنندگان با دروغ و تهمت چهره ایشان را به‌گونه‌ای ترسیم کردند که گویا نقشی در مبارزات علیه شاه نداشته است درصورتی‌که نشر مجله و بیانیه انقلابی ازجمله اقدامات آیت‌الله مصباح یزدی علیه شاه است.

عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر اینکه آیت‌الله مصباح از سرداران برجسته جهاد فرهنگی بود، افزود: ابتدای انقلاب بازار توده‌ای‌ها گرم بود و این عالم ربانی با احسان طبری لیدر توده‌ای‌ها مناظره کرد و در برابر استحاله شدگان فکری ایستادگی کرد و هزینه آن را هم پرداخت.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: بصیرت و بصیرت افزایی ازجمله ویژگی‌های آیت‌الله مصباح یزدی بود، علمداران دین باید بصیرت داشته باشند و در غیر این صورت نمی‌توانند علمداری کنند، این عالم ربانی یک روز وظیفه را مبارزه با کمونیست‌ها دید و به مقابله با آن‌ها پرداخت و همچنین در برابر القاطی های سیاسی قهرمانانه ایستادگی کرد و به شهرو استان‌های مختلف رفت.

216216

کد خبر 1473009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =