کنایه ربیعی به مواضع اروپایی ها درباره غنی سازی 20 درصدی اورانیوم

سخنگوی دولت با بیان اینکه غنی سازی اورانیوم مطابق با بند ۳۶ برجام است، گفت: اتحادیه اروپا به جای صدور بیانیه و اعلام نگرانی نسبت به استفاده ایران از حقوق خود، فکری به حال تعهدات بر زمین مانده خود بکند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت‌آنلاین برگزار شد، ‌درباره ادعای اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه "اقدام ایران برای افزایش غنی سازی اورانیوم انحراف قابل ملاحظه‌ای از توافق هسته‌ای است"، گفت: ‌این اقدام براساس مصوبه مجلس انجام گرفته است و مطابق با بند ۳۶ برجام است.

>>> بیشتر بخوانید؛

>>> ربیعی: موفق به مهار ویروس کرونا شدیم /هدف از دوقطبی سازی واکسن ایرانی و خارجی، ناامید کردن مردم است

وی ادامه داد:تا وقتی همه طرف‌ها به تعهدات خود پایبند نباشند، ایران حق خود می‌داند اقدام مقتضی را انجام دهد. با این حال بارها گفتیم و تکرار می‌کنیم همه این تصمیمات به سرعت و به محض بازگشت طرفین به تعهدات خود مطابق متن برجام بازگشت‌پذیر است.

ربیعی با بیان اینکه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی به جای مطرح کردن تعهدات بر زمین مانده خود نسبت به تصمیمات ما که همواره اعلام کردیم برگشت پذیر است، قضاوت و موضع گیری می‌کنند، خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا به جای صدور بیانیه و اعلام نگرانی نسبت به استفاده ایران از حقوق خود، فکری به حال تعهدات بر زمین مانده خود بکند.  

27215

کد خبر 1473211

برچسب‌ها