لزوم تدوین الگوهای بومی استفاده از آب در اصفهان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به لزوم تدوین الگوهای استفاده از آب مطابق با خاک و اقلیم گفت: این امر می‌تواند در حفظ منابع آبی کمک قابل توجهی داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مهرداد مرادمند بعداز ظهر سه شنبه در آئین افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی جامع صنعت کشاورزی با اشاره به لزوم برگزاری رویدادهای کشاورزی در اصفهان اظهار داشت: این امر منجر به تبادل اطلاعات و آخرین تحولات در این حوزه خواهد شد.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا در بخش کشاورزی ابراز داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی درست بتوانیم این آسیب‌ها را جبران کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان درگیر با شرایط کم آبی با اقلیم خشک و نیمه خشک و فشار متغیرها و بارش‌های متنوع به سر می‌بریم، افزود: روزهای آخر پاییز شاهد بارش خوب در استان اصفهان بودیم اما زمستان با کم بارشی آغاز شد که امیدواریم در زمستان وضعیت بارندگی‌ها مطلوب شود.

آبِ در اختیار و با ارزش بخش کشاورزی به نحو مطلوب استفاده شود
وی با تاکید بر اینکه باید از آبِ در اختیار و با ارزش بخش کشاورزی به نحو مطلوب استفاده شود، ادامه داد: همچنین تامین نهاده‌های بخش کشاورزی توسط مشارکت کنندگان در زمینه‌های مختلف کارگشا است.

مرادمند با اشاره به لزوم تدوین الگوهای استفاده از آب مطابق با خاک و اقلیم ادامه داد: این امر می‌تواند در حفظ منابع آبی کمک قابل توجهی داشته باشد.

مجوزهای بخش کشاورزی ۲۴ روزه صادر می‌شود
همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان در این مراسم ورود تقویت جریان ورود سرمایه به بخش کشاورزی و دانش گستری را از اهداف سند جهش تولید در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا شرایط سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تسهیل و کاهش زمان صدور مجوزهای بخش کشاورزی از ۱۲۰ روز به ۲۴ روز برسد.

مهدی تقی‌پور با تاکید بر اینکه تزریق دانش به مختصصان حوزه کشاورزی می تواند کمک کند تا سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با ضریب اطمینان بیشتری انجام شود، ادامه داد: با استقرار بیش از ۱۱۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی به دانشجویان و دانش آموختگان و فارغ التحصیلان بخش کشاوری به دنبال دانش گستری در بخش کشاورزی هستیم.

وی در ادامه مشکل اصلی آلودگی هوا در اصفهان را عدم اجرای قانون هوای پاک دانست و گفت: در این قانون تاکید شده که واحدهای صنعتی بالای ۵۰ نفر نیروی انسانی باید نسبت به ایجاد یک واحد HSE در مجموعه خود اقدام کنند، بنابراین باتوجه به استقرار بیش از ۱۲ هزار واحد صنعتی در استان باید این قانون اجرا شود.

46

کد خبر 1473286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =