مدیرکل دامپزشکی استان همدان از واکسیناسیون بیش از ۵ میلیون رأس دام در استان همدان خبر داد

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به واکسیناسیون بیش از ۵ میلیون رأس دام در استان، گفت: این واکسیناسیون شامل تزریق واکسن آبله، تب برفکی، تب مالت، PPR، هاری و مواردی از این قبیل بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛  محمودرضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: پنج میلیون و ۱۴۳ هزار رأس دام در ۹ ماهه امسال در سطح استان واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون انجام شده به مقدار کافی بوده و کمبودی در استان نداریم، خاطرنشان کرد:
خوشبختانه با توجه به عملیات پیشگیرانه و واکسیناسیونی که در طول سال اتفاق افتاده و کنترل کانون‌هایی که وجود داشته، در حال حاضر بیماری جدی در حوزه دام و طیور استان نداریم.

رسولی با بیان اینکه برای فصل سرما آبله و تب‌ برفکی از بیماری‌های حوزه دامپزشکی است که اگر پیشگیری اتفاق نیفتد، ممکن است در احشام شایع شود، اضافه کرد: با توجه به اقدامات انجام شده، واکسیناسیون به اندازه کافی بوده و نسبت به سال گذشته موقعیت خوبی داریم.

وی ادامه داد: با اقدامات و بررسی‌های انجام شده مواردی از بیماری تهدیدکننده بهداشت دام و طیور و بیماری مشترک با انسان‌ها نداشتیم همچنین دو سال است که در استان آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان هم مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان از مردم درخواست کرد که اگر موردی در ارتباط با مسائل بیماری و تلفات در حوزه دامپزشکی مشاهده کردند از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ به آن اداره کل اطلاع رسانی نمایند.

46

کد خبر 1473404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =