سردار قاآنی به آمریکایی ها؛ بعید نیست در درون خانه از شما انتقام بگیریم /انتقام به نقطه پایان خواهد رسید

تسنیم نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه ‌انتقام از جنایتکاران از لحظه اول آغاز شده و به نقطه پایانی نیز خواهد رسید، گفت: به دشمن می‌گوییم شکست شما و انتقام از آمریکا شروع شده و شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید.

 سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در گردهمایی یاران حاج قاسم از ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت اظهار داشت: سردار سلیمانی سالار شهیدان جبهه مقاومت است.

وی با ابراز تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) افزود: در این ایام توفیق دیدار همرزمان شهید سلیمانی و خانواده شهدا در کرمان را پیدا کردم که توفیق بزرگی برای من بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه "این جلسه، جلسه میثاق و تجدید عهد با فرمانده شهیدمان است" گفت: باید از خدا بخواهیم که خدا به ما توفیق دهد در این مسیر نورانی جبهه حق راه شهدا در این جبهه حق را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه نبرد حق و باطل با آفرینش انسان شروع شده است، افزود: از ابتدای خلقت بشر تا امروز این نبرد بوده و تا پایان هم ادامه خواهد داشت و این نبرد و مبارزه در دو بعد خود را نشان می‌دهد.

سردار قاآنی با بیان اینکه بعد اول نبرد در وجود خود انسان تجلی پیدا می‌کند و هر که می‌خواهد مرد میدان نبرد و مقاومت باشد باید اول این نبرد را از درون خود شروع کند گفت: شهید قاسم سلیمانی فرمود "کسی شهید می‌شود که اول شهید شده باشد."

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی عزیز جزو الگوهای ترکیب این دو نبرد با هم بود و در نبرد درون خود قهرمان شد و به شهادت رسید ادامه داد: اسلام با مقاومت عجین شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه در ذهنشان هست و یادآوری می‌کنیم ما فرزندان مکتب نبی مکرم اسلام هستیم گفت: پیامبر وقتی آداب نماز را به ما آموختند راه مقاومت را پیش پای ما گذاشتند.

وی با بیان اینکه دشمن بداند و پست فطرتانی که در مقابل جبهه مقاومت عرض اندام می‌کنند خوب بفهمند که یکی از بزرگترین نقائص آنها عدم فهم است ادامه داد: بچه مسلمان وقتی زبان باز می‌کند مادرش به او خواندن نماز یاد می‌دهد و  بعد از تکبیرالاحرام نماز به آیاتی از اهدنا الصرلط المستقیم می‌رسد و بعد صِراطَ الَّذینَ أَنعَمتَ عَلَیهِم غَیرِ المَغضوبِ عَلَیهِم وَلَا الضّالّینَ می‌گوید.

سردار قاآنی با بیان اینکه جبهه مقاومت ریشه در آیات قرآن دارد گفت: در بهترین حالات روحی و بهترین وقت‌ها در طول روز در شفافترین حالات فکری از خدا می‌خواهند که در طریق مقاومت باشند.

وی با اشاره به اینکه امام ما در یک تعریف از شهید سلیمانی می‌فرمایند "او اسم و رمز مقاومت شده است" افزود: یعنی دوباره علمدار محور مقاومت پرچم مقاومت را از میان آیات قرآن بلند کرده و مسلمین را به مقاومت دعوت کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در مکتب مقاومت یادآوری کرده است و اینگونه نبوده که شهید سلیمانی مکتب مقاومت را ایجاد کند گفت: جبهه مقاومت همیشه قداست، مبانی و اصول داشته است.

وی با بیان اینکه در بیست سال گذشته جنگ را در دوره‌ای که مدعی بودند جهان تک قطبی ایجاد شده مباشران خودشان جنگ را از افغانستان شروع کردند که شکست خورند ادامه داد: در عراق هم با پول کشورهای کثیف منطقه از جمله سعودی و حمایت رژیم اشغالگر قدس باز هم شکست خوردند و عناصر تکفیری را جمع کردند.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه وقتی امام ما در این عرصه وارد شد در عراق نیز علما به میدان آمدند افزود: وقتی آیت‌الله سیستانی فتوا دادند مردم عراق برای مبارزه با تکفیری‌ها به میدان آمدند و بهترین جوانان خود را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی دادند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی وقتی وارد این فضا می‌شد دل همه رزمندگانی که برای دفاع از اسلام آمده بودند شاد می‌شد که یک فرمانده که دین را می‌فهمد و بر مبنای دین عمل می‌کند در بین آنها حضور یافته است گفت: او حکیمانه عمل می‌کرد و حتی با دشمنش اول بر مبنای منطق وارد می‌شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در اوج جنگ کوچک‌ترین ظلمی به کسی نکرد و این ویژگی‌ها بود که شهید سلیمانی را برجسته کرد افزود: همه باید بدانیم تعریف شهید سلیمانی صرفاً از بعد نظامی تعریف کاملی نیست؛ او واقعا قهرمان در میدان نظامی بود اما ویژگی‌های او فقط در میدان رزم با دشمن خلاصه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه او وارد هر اجلاسی که می‌شد و سخنرانی می‌کرد با استدلال‌های محکم و منطق همه را متحیر می‌کرد گفت: حاج قاسم از عمق فکری و نگاه نافذ بصیرتی برخوردار بود و در کارها یک تصمیم پخته عقبه‌دار می‌گرفت.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی قهرمانی است که در منطق در فکر و تیزهوشی و نگاه راهبردی و در عمق بصیرت و عبودیت و بندگی خداوند قهرمان بود تصریح کرد: او بر خودش مسلط شده بود که توانست بر دیگران مسلط شود.

وی با بیان اینکه اگر امام ما راه و مسیر ما را به‌عنوان یک مکتب بیان می‌کند مکتب جایی است که مطالب در آن همه جانبه و چند بعدی عنوان می‌شود گفت: مکتب تربیت‌ساز بوده و استمرار دارد و مربوط به یک مقطع نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه کسانی که با شهید سلیمانی کار کردند از درون روستاهای کرمان تا سرتاسر ایران و منطقه، هر کدامشان یک اثرپذیری تربیتی جدی از او داشتند گفت: علمداری میدان مقاومت را به گونه‌ای جلو می‌برد که مبتنی بر اصول اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در کنار تمام برجستگی‌هایی که داشت هم محور کردن ویژگی‌هایش با محور ولایت ویژگی بزرگتر وی بود افزود: بزرگی شهید سلیمانی این بود که او کاری جز طریق ولایت انجام نمی‌داد.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه حاج قاسم با کمال احترام با افراد برخورد می‌کرد اما در عمل بر محور ولایت بود گفت: تکریم شهید سلیمانی، ابومهدی و پورجعفری اگر چه واجب است اما ما در قبال آنها وظیفه داریم.

وی با بیان اینکه انتقام از جنایتکاران از لحظه اول آغاز شده و به نقطه پایانی نیز خواهد رسید ادامه داد: انتقام لازمه‌ای دارد و باید اول به دشمن سیلی‌هایی زد که سیلی اول تشییع جنازه باشکوه حاج قاسم بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سیلی دوم زدن پایگاه آمریکایی بود بیان کرد: سیلی بعدی که باید به آمریکا زده شود کوچ استکبار از منطقه است.

وی با بیان اینکه یک دور شهید سلیمانی آمریکا را در بخش اول از عراق خارج کرد گفت: زمانی شهید سلیمانی توسط خود مردم آمریکا فشاری بر آمریکایی‌ها آورده بود که افسران آمریکا در درون تانک‌های خود ایزی لایف می‌پوشیدند.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه در این دوره به دلیل جنایتی که انجام دادند و از روز اول نیز تحت فشار قرار گرفتند افزود: به حول و قوه الهی شاگردان مکتب شهید سلیمانی اول استخوان آمریکایی را خرد کرده و بعد از منطقه آنها را خارج می‌کنند.

وی با بیان اینکه به دشمن می‌گوییم شکست شما و انتقام از آمریکا شروع شده گفت: شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست در درون خانه از شما انتقام بگیریم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ترامپ و عوامل ترور شهید سلیمانی باید سر کلاس سلمان رشدی بنشینند و زندگی از این به بعد را از او آموزش ببینند افزود: اینگونه نیست که قهرمان ما را ترور کنند و بعد راحت زندگی کنند.

وی با بیان اینکه راه شهید سلیمانی بدون تغییر ادامه دارد و تقویت جبهه مقاومت روزبه‌روز افزایش پیدا خواهد کرد و کمتر نخواهد شد گفت: حمایت جبهه مقاومت استمرار پیدا خواهد کرد و این راه همچنان با قدرت پیش خواهد رفت.

سردار قاآنی با اشاره به اینکه رزمندگان جبهه مقاومت به هیچ چیزی جز نابودی اسرائیل فکر نمی‌کنند ادامه داد: هدف رزمندگان جبهه مقاومت برپایی حکومت جهانی امام زمان (عج) است و رهروان شهدا به کمتر از این قانع نخواهند شد.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1473439

برچسب‌ها