بایدن:من شاهد یک شروع مبهم هستم/جمهوریخواهان نجیب هم در سنا حضور دارند

ایسنا نوشت: جو بایدن گفته، جمهوری خواهان بسیار شایسته‌ای وجود دارند که می‌خواهند از ترامپ جدا شوند و این در حالیست که بایدن بر ضرورت اتحاد آمریکا همزمان با روی کار آمدنش تاکید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا به ویژه با اشاره به سناتور جمهوری خواه "میت رامنی" که تمایل دارد تا به صورت علنی ترامپ را مورد انتقاد قرار دهد، گفت: به قدر کافی جمهوری خواهان واقعا نجیبی وجود دارند و شما می‌بینید که در حال حاضر آنها در سنا حضور دارند و از ترامپ انتقاد می‌کنند و نمی‌خواهند بخشی از حزب جمهوری‌خواه او باشند.

 

بایدن ادامه داد: من شاهد یک شروع مبهم از وحدت ملی هستم و بر ضرورت همکاری تاکید دارم و می‌گویم مردم آمریکا می‌خواهند مقام‌های منتخب با هر خط و مشی حزبی با هم کار کنند تا اوضاع را سر و سامان دهند.

اظهارات بایدن هم‌زمان با این مطرح شده که تعداد زیادی از جمهوری خواهان در جریان نشست مشترک امروز چهارشنبه کنگره مخالف اقدامات برخی از هم حزبی‌هایشان در مخالفت با نتایج الکترال کالج هستند.

گرچه ده‌ها تن از قانونگذاران از جمله چندین سناتور جمهوری‌خواه هنوز به دنبال مخالفت با این آرا هستند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین دیوید پردو، جمهوری خواه جورجیا همچنین کلی لوفلر را به وفاداری به ترامپ و نه مردم جورجیا متهم کرده است.

لوفلر روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال مخالفت با آرای الکترال کالج است و نگرانی شدید خود را در این باره اعلام کرد.

ترامپ مدعی است که در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ تقلب شده است.

310 310

کد خبر 1473448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =