افتتاح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی قزوین در بهمن ماه

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: اولین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان در بهمن ماه افتتاح می‌شود که با افتتاح این طرح روند صادرات محصولات کشاورزی تسهیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه قزوین گفت: استان قزوین جزو ۱۰استان کشور در زمینه تولید محصولات زراعی و باغی است که اقدامات خوبی در زمینه توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی در استان انجام شده است.

او اظهار کرد: در حال حاضر سالانه ۲۷هزار تن زیتون دراستان تولید می شود  که  ۱۸واحدصنعتی  در استان فرآوری زیتون را در استان انجام می دهند.

خمسه تصریح کرد: در زمینه نگهداری میوه تولیدات باغی در استان مشکل داشتیم  که دو سال اخیر  با اعطای مجوز سردخانه به باغداران استان به ویژه در دو شهرستان تاکستان و بویین زهرا  این مشکل حل می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یاد آور شد: ظرفیت  سردخانه های استان ۳۲هزار تن بود که با مجوزهای صادره ظرفیت سردخانه ها به ۹۲هزار تن خواهد رسید که از این میزان ۶۰هزار تن افزایش ظرفیت سردخانه طی دو سال گذشته صادر شده است.

خمسه خاطرنشان کرد: از محل ‌طرح اعتبارات اشتغال خانگی برای فراوری زیتون اقدامات خوبی با نظارت دانشگاه  علوم پزشگی استان در ساماندهی واحدهای خانگی انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : طی سال های اخیر در راستای صیانت از منابع آبی به ویژه در شهرستان بوئین زهرا  کشت و توسعه باغات پسته ترویج شده است.

خمسه افزود: هم اکنون  ۱۸فرآوری  پسته در استان داریم که عمدتا توسط  باغداران بزرگ استان  ایجاد شده است.

او اظهار کرد: سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۰۰هزار تن انگور در استان تولید می شود و هم اکنون ۳۰واحد تولید کشمش در استان وجود دارد که ۷واحد آن صادر کننده کشمش هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: از سرمایه گذاری در زمینه صنایع فرآوری محصولات باغی در دو منطقه الموت غربی وشرقی استقبال می کنیم.

او یاد آور شد: سالانه در این دو منطقه  محصولات باغی همچون گیلاس ، آلبالو ، فندق و... تولید می شود که  در راستای توسعه صنایع تبدیلی در این منطقه تاکنون ۵مجوز صنایع تکمیلی کشاورزی صادر شده است.

به گفته او؛ از سال ۹۸ مجوز واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی از سوی جهاد کشاورزی صادر می شود که بخش زیادی از مشکل واحد های تولیدی و تکمیلی حل شده است.

این مقام مسئول گفت: اولین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان در بهمن ماه افتتاح می شود که با افتتاح این طرح روند صادرات محصولات کشاورزی  تسهیل می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: اتحادیه و تعاونی بزرگی همچون  تعاونی باغداران جمال آباد و تعاونی تاکداران تاکستان در استان هستند که در زمینه تولید  محصولات باغی  و فروش  محصول  فعالیت های خوبی انجام داده اند.

46

کد خبر 1473493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =