اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا پایان بهمن ماه تمدید شد

رئیس پلیس راهور استان از تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ "ایرج حسین پور"  اظهار داشت: طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از پارکینگ ها و توقفگاه ها، از ۱۸ آبان ماه سال جاری به مدت ۲ ماه اجرایی شد.
وی با بیان اینکه این اقدام گامی در راستای خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، توضیح داد: تدبیر بر این بود موتورسیکلت های رسوبی که تا پیش از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ در پارکینگ ها هستند، با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص شوند.
رئیس پلیس راهور استان ادامه داد : بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ، ۲ ماه و از ۱۸ آبان ماه تا  ۱۸ دی ماه در نظر گرفته شده بود اما با توجه به استقبال و اقدام مالکان و راکبان برای آزاد سازی موتورسیکلت ها از توقف گاه ها و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده،  اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شد. 
سرهنگ "حسین پور" درباره هزینه نگهداشت این موتورسیکلت ها در پارکینگ ها یاد آور شد: معیار هزینه نگهداشت در پارکینگ ها مصوبه هیئت وزیران در سال ۹۴ و متناسب با شرایط توقفگاه ها است.
وی همچنین درباره جرایم این موتورسیکلت ها خاطر نشان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه دو برابری نمی شوند از طرفی مالکان می توانند با طرح تقسیط جرایم و بدون پیش پرداخت، به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه ها را پرداخت کنند.
این مقام مسئول با اشاره به فرصت تمدید شده برای مالکان موتورسیکلت های توقیفی در سراسر کشور یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتورها با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ترخیص موتورسیلکت های رسوبی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تمهیداتی پیش بینی شده که فرآیند ترخیص موتورسیکلت های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی(متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت ، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بتوانند در زمانی اندک فرآیند ترخیص موتورسیکلت خود را انجام دهند.
رئیس پلیس راهور استان در پایان تاکید کرد: بدیهی است که اگر افرادی که مشمول بهره مندی از  این طرح می باشند طی مدت اشاره شده یعنی تا پایان بهمن ماه سال جاری در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می رسد. البته هزینه این فروش به مدت ۶ ماه توسط مراجع نگهداری می شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1473534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =