جشنواره بین المللی فیلم رسام  فریاد رسانه ای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در عرصه بین الملل است

معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام به عنوان فریاد رسانه‌ای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در عرصه بین الملل یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، سردار محمد ناظم چهارشنبه در حاشیه اختتامیه دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رسام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رسام یادآور مقاومت مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس است، اظهار کرد: این جشنواره بین المللی می تواند به مردم و آیندگان مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس را یادآوری کند تا آیندگان فهم بهتری مربوط به آن دوران داشته باشند.

وی گفت: زبان فاخر هنری و رسانه ای بهترین، لطیف ترین و در عین حال تاثیرگذارترین شیوه برای انتقال فرهنگ ها و هم برای تهاجم به مواضعی است که نسل جوان ما را با همین سلاح ها تهدید می کند.

وی افزود: فضای مبارزه در دنیای امروز علیه جمهوری اسلامی ایران چند بعدی شده است و ما بایستی در تمام ابعاد آماده دفاع و یورش به مواضع پیدا و پنهان دشمن باشیم.

معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  تصریح کرد: در سال ۹۷ نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در استان خوزستان برگزار شد و امسال نیز دومین دوره آن به میزبانی آبادان پایتخت مقاومت برگزار شد.

سردار ناظم، یادآور شد: در این دوره از جشنواره با رشد ۲۳ درصدی آثار ارسالی شرکت کنندگان به دبیرخانه نسبت به دوره قبل را شاهد بودیم، کیفیت این جشنواره سال به سال روند افزایشی به خود می گیرد و ما نیز به دنبال کیفیت گرایی هستیم.

وی گفت: بایستی به زبان هنر مقاومت مردم آبادان، خرمشهر و مقاومتی که مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس داشتند را به نمایش گذاشت.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نظارت بر فیلم ها و حمایت از فیلم سازان آیین نامه ای صادر کرده تا هنرمندان در جهت ارائه آثار هنری به صورت فیلم حمایت شوند.

46

کد خبر 1473556

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =