راه ‎اندازی اورژانس اجتماعی در منطقه محروم حصه اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و برنامه‌ریزی برای کاهش این آسیب‌ها گفت: در این زمینه با تغییر کاربری زمینی در میدان جوان منطقه حصه، اورژانس اجتماعی در این منطقه راه‌اندازی خواهد شد.

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین، با تاکید بر اینکه تقویت سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان اصفهان در دستور کار است، اظهار داشت: در این زمینه تاکنون اقداماتی را در راستای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در محلات حاشیه نشین شهرستان‌های استان آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: برای مثال احداث پایگاه سلامت پروین اعتصامی در محله جوی‌آباد و سالن اجتماعات آموزش بهداشت عمومی در محله قرطمان خمینی‌شهر از جمله این اقدامات بوده ضمن اینکه تامین زمین برای راه‌اندازی کلانتری در جوی آباد در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان آسفالت ریزی برای مناطق حاشیه‌ای شهر اصفهان به ویژه در منطقه شمال این شهر و همچنین محلات قشقایی، خمینی‌آباد و طالقانی در شهرستان شهرضا و محلات جوی‌آباد، وازیچه و قرطمان در شهرستان خمینی‌شهر اجرایی شده است، ادامه داد: برای این امر تاکنون  عملیات آسفالت‌ریزی به میزان تقریبی ۲۰ هزار  تن را اجرا کرده است. 

وی با بیان اینکه روشنایی معابر مناطق حاشیه نشین استان اصفهان از دیگر اقدامات در دستور کار است، افزود: در این راستا با همکاری شرکت توزیع برق شهرستان‌های اصفهان، شهرضا و خمینی‌شهر دو هزار و  ۹۱۳ پایه چراغ و لامپ ال‌ای‌دی نصب شده است.

تامین زمین اورژانس اجتماعی در منطقه حصه

قاری قرآن با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و برنامه‌ریزی برای کاهش این آسیب‌ها ابراز داشت: در این زمینه با تغییر کاربری زمینی در میدان جوان منطقه حصه اورژانس اجتماعی در این منطقه راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با تاکید بر اینکه عمده توان اداره کل راه و شهرسازی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌ا تسهیل در ایجاد فضای مناسب برای راه‌اندازی مراکز آموزشی، ورزشی و تفریحی است، اضافه کرد: در این زمینه تاکنون اقداماتی را در مناطق حاشیه‌ای شهرستان‌های اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان، شهرضا، آران و بیدگل و سمیرم داشته‌ایم.

لزوم همکاری دیگر نهادها برای ساماندهی حاشیه‌ها

وی با تاکید بر لزوم همکاری شهرداری‌ها و دیگر ادارات ذی ربط برای ساماندهی فضاهای مورد نیاز در مناطق حاشیه نشین ابراز داشت: در سندملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و سند راهبردی استانی بازآفرینی شهری، به‌شکل مبسوط و مفصل این موضوع مطرح شده است.

قاری قرآن تصریح کرد: در صورت تدابیر لازم برای ابلاغ تخصیص صد در صدی اعتبارات پیش‌بینی شده و وجود نقدینگی به میزان اعتبارات تامین شده، طرح‌ها و برنامه‌های ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیر رسمی اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

48

کد خبر 1473593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =