بازگشت بودجه استانی به خزانه افتخار نیست

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: بازگشت بودجه استانی به خزانه کشور افتخار نیست و باید فکری برای آن کرد.

به گزارش خبرآنلاین، علی کامیار در جلسه شورای اداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه وجود شمار اندکی مدیران ناسالم و غیرقانونمند نباید به کل مجموعه مدیران تعمیم داده شود، اظهار کرد: قصور بخش زیادی از همین اندک مدیرانی که به علت رعایت نکردن قانون، دارای پرونده تخلف در دیوان محاسبات هستند، نیز به علت اشراف نداشتن آنان بر قانون است.
علی کامیار افزود: برگرداندن بودجه استانی به خزانه، افتخار نیست و اگر بودجه‌ای مربوط به استان بود اما در هزینه‌کرد آن موانعی وجود داشت باید موضوع را با دیوان محاسبات در میان گذاشته و برای یافتن راه هزینه کرد آن کمک بگیرید.
وی، تقویت خودکنترلی دستگاه‌ها را یکی از اهداف مهم دیوان محاسبات برشمرد و ادامه داد: ما به دنبال مچ گیری و پرونده سازی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی نیستیم بلکه مدیران را از خود دانسته و قصد کمک به آنان را در مسیر انجام وظیفه داریم و نمی‌خواهیم با پرونده سازی و تذکر، روحیه جسارت و خطر کردن را از مدیران بگیریم.
دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: موفقیت استان‌ها را به عملکرد همه مجموعه اداری و دستگاه‌های استان وابسته دانست و گفت: رییس دیوان محاسبات از استاندار خراسان شمالی به عنوان مدیری همراه و موفق یاد کرد و این تعریف در نگاه او که می‌گوید همه مدیران باید عملکرد خود را شفاف سازی کرده و به مردم ارائه کنند، دیده می‌شود.

48

کد خبر 1473647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =