حمایت از کودکان و نوجوانان برنامه اساسی قوه قضاییه

فارس نوشت: معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه،توسعه و ترویج حمایت از افراد در معرض خطر به‌ویژه اطفال و نوجوانان را از برنامه‌های اساسی قوه قضائیه دانست و دستاوردهای معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه در زمینه حمایت از اطفال و نوجوانان را گویای توجه ویژه قوه قضائیه به این موضوع عنوان کرد. ​

محمد مصدق در نشست کارگاهی نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان که در تبریز برگزار شد، با بیان اینکه توسعه و ترویج حمایت از افراد در معرض خطر به‌ویژه اطفال و نوجوانان از برنامه‌های اساسی قوه قضائیه است، اظهار داشت: در راستای اجرای این سیاست 30 کارگاه تخصصی ویژه اطفال و نوجوانان در 30 استان کشور تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دستاوردهای معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه در زمینه اطفال گویای توجه ویژه قوه قضائیه به موضوع اطفال و نوجوانان است، افزود: تدوین قوانین و مقررات در زمینه اطفال، تهیه و تدوین کتاب‌های مرتبط، انجام مطالعات و نشست‌های تخصصی در زمینه‌های مرتبط با اطفال و نوجوانان از جمله اقدامات در این خصوص است.

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه ادامه داد: اگر نیم‌نگاهی به قوانین داشته باشیم ،می‌بینیم که از سال 1392 به بعد هم در بخش ماهوی و هم شکلی رویکرد قوه قضائیه در رابطه با کودکان و نوجوانان بسیار متفاوت بوده است.

وی بابیان اینکه قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 در رابطه با اطفال و نوجوانان تحول اساسی در امور کیفری به وجود آورده است، ادامه داد: براساس همین قانون تمامی مجازات‌های افراد زیر 18 سال با مجازات های افراد بالای 18 سال تفاوت دارد، این مسئله نشان‌دهنده رویکرد حمایتی جمهوری اسلامی در مورد افراد در معرض خطر می باشد.

47231

کد خبر 1473971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =