آخرین نتیجه بررسی علت فوت آیت الله هاشمی در شورای عالی امنیت ملی

پانا نوشت:فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وعضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه کمیته‌ای به اسم یا عنوان کمیته حقیقت‌یاب برای پیگیری فوت پدرم وجود نداشت، گفت اما آقای شمخانی از ما برای بررسی گزارش پرونده فوت پدرم در جلسات مختلف شورای عالی امنیت ملی دعوت کردند که در نهایت به هیچ نتیجه‌ای هم نرسیدند و گفتند بعد از این هم نمی‌توانیم ادامه دهیم.

فاطمه هاشمی رفسنجانی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این پرسش که آیا نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد یا خیر؟ گفت: «در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 کاندیدا نخواهم شد زیرا فکر می‌کنم که توانمندی این مسئولیت را ندارم.»

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیرگذاری‌ها و نقش آیت‌الله هاشمی در مسائل بحرانی مختلف اشاره کرد و افزود: «اگر آقای هاشمی در قید حیات بودند نه تنها مساله FATF حل می‌شد بلکه تمام مسائل بین‌المللی و داخلی نیز مانند امروز با مشکل روبه‌رو نبودند. چراکه ایشان همه موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور را بررسی و برای حل مشکلات بوجود آمده برنامه‌ریزی می‌کردند. بنابراین اگر آقای هاشمی بودند، امروز شرایط بحرانی در کشور نداشتیم.»

اصلا کمیته‌ای به اسم یا عنوان کمیته حقیقت‌یاب وجود نداشت

این فعال سیاسی درباره کمیته حقیقت‌یاب شورای عالی امنیت ملی برای بررسی پرونده درگذشت آیت‌الله هاشمی نیز تصریح کرد: «اصلا کمیته‌ای به اسم یا عنوان کمیته حقیقت‌یاب وجود نداشت، ما را جمع کردند و گفتند به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند، اما آقای شمخانی از ما برای بررسی گزارش پرونده فوت پدرم در جلسات مختلف شورای عالی امنیت ملی دعوت کردند که در نهایت گفتند بیشتر از این هم نمی‌توانیم ادامه دهیم.»

2727

کد خبر 1474181

برچسب‌ها