لپ‌تاپ پلوسی دزدیده شد/دستگیری مردی که پشت میز نانسی لم داده بود/اف‌بی‌آی:انتظار آمدن به درب منزلتان را داشته باشید/عکس

ایسنا نوشت: یکی از دستیاران نانسی پلوسی گفت، یک لپ‌تاپ متعلق به دفتر این رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در جریان حمله روز چهارشنبه به ساختمان کنگره دزدیده شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، درو همیل، یک دستیار نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتر گفت، این لپ‌تاپ متعلق به یک اتاق کنفرانس بوده و برای ارائه کنفرانس استفاده می‌شده است. او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

یک نگرانی مداوم در پی حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، دزدی دستگاه‌های الکترونیکی از دفاتر کنگره بوده است. آنها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا در تجمعی قبل از راهپیمایی به سمت کنگره تشویق به انجام این حمله شدند در حالی که کنگره مشغول فرآیند تایید پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب دموکرات آمریکا در انتخابات سوم نوامبر بود.

سناتور دموکرات، جف مرکلی در توئیتر گفت، یک لپ‌تاپ هم از دفتر او دزدیده شده است. روز پنجشنبه مایکل شروین، دادستان موقت آمریکا گفت، برخی از سرقتها ممکن است به شکل بالقوه آنچه را که او "سهام امنیت ملی" خواند به خطر انداخته باشد.

او اظهار کرد: ما هنوز در مقطع فعلی ابعاد خسارات را نمی‌دانیم.

تظاهرکننده‌هایی که وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند عکسهایی از خودشان با استفاده از تلفنها و دیگر دستگاه‌های مختلف منتشر کردند. یک خبرنگار پایگاه راستگرای Blaze تصویری از آنچه که یک کامپیوتر دفتر پلوسی با ایمیل‌هایی "همچنان روی صفحه کامپیوتر" اعلام شد، منتشر کرد.

از سوی دیگر دادستانهای فدرال اعلام کردند، یک قانونگذار ایالتی ویرجینیای غربی و یک مردی که تصویرش در حین نشستن پشت میز نانسی پلوسی منتشر شد، جزو کسانی هستند که در ارتباط با حمله اخیر حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره با طرح اتهامات فدرال مواجه شده‌اند.

در یک تحول مرتبط دیگر نیز جفری روزن، دادستان کل موقت آمریکا اعلام کرد، اف.بی.آی با واحد پلیس واشنگتن به طور مشترک درباره کشته شدن برایان سیکنیک، افسر پلیس کنگره آمریکا که در زمان دفاع از ساختمان کنگره مجروح شد، تحقیق می‌کند.

استیون دانتونو، دستیار مدیر دفتر میدانی اف.بی.آی در واشنگتن به خبرنگاران در یک مصاحبه تلفنی گفت: "اگر شما منطقه واشنگتن دی.سی. را ترک کرده‌اید، چنانچه ما بفهمیم که شما در فعالیتهای مجرمانه در کنگره دست داشته‌اید می‌توانید انتظار آمدن به درب منزلتان را داشته باشید."

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه جزئیات پرونده ۱۳ فردی را که از سوی دادگاه ناحیه کلمبیا از بابت نقششان در ارتباط با اغتشاشات در کنگره متهم و دستگیر شده‌اند، منتشر کرد.

این افراد شامل "کلیولند مردیت" که از بابت تهدید پلوسی و همچنین مالکیت یک اسلحه و مهمات غیرمجاز متهم شده و همچنین "ریچارد بارنت"، مرد اهل شهر گراوت آرکانزاس که پشت میز پلوسی عکس انداخت، می‌شوند.

روزن در بیانیه‌ای گفت: "تصاویر شوکه کننده بارنت در حالی که چکمه‌هایش را روز چهارشنبه روی یک میز در دفتر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گذاشته بود نفرت انگیز است. کسانی که ارتکاب اعمال مجرمانه از سوی آنها در طی حمله به کنگره ثابت شده با اجرای عدالت روبرو خواهند شد."

بارنت مدعی شده که "مودبانه" برای ورود به دفتر در زده اما به دلیل هجوم برخی افراد به داخل هل داده شده. او که به ورود با خشونت و دزدی اموال عمومی متهم شده در ادعایی دیگر گفت: به دنبال دستشویی بوده که دیده در اتاق پلوسی باز است!

او گفت: من پشت میز خودم نشستم، من یک مالیات دهنده هستم، من میهم پرستم، این میز او نبود. ما این میز را به او قرض داده بودیم و او قدرش را ندانست، بنابراین فکر کردنم خودم بنشینم تا قدرش را بدانم!

دادستان‌ها همچنین نیک آکس، یک عضو برجسته گروه Proud Boys را از بابت حضور غیرقانونی در ساختمان کنگره، عمدتا بر مبنای عکس منتشر شده از او در توئیتر در حال سیگار کشدن در کنگره متهم کردند.

لونی کافمن از فالکویل آلاباما هم که کامیون پارک شده‌اش در نزدیکی کنگره مورد بازرسی پلیس قرار گرفت و حاوی ۱۱ کوکتل مولوتوف و اسلحه بود و مارک لفینگول که متهم به حمله به یک افسر پلیس است نیز تفهیم اتهام شدند.

کن کوهل، دادستان آمریکایی نیز به خبرنگاران گفت که دریک ایوانز، نماینده ایالت ویرجینیای غربی هم بعد از آنکه ظاهرا "تصاویری از خودش حین حمله به کنگره ضبط کرد" با اتهامات کیفری مواجه شده است.

310 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1474425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =