واکنش مجید انصاری به ادعای جنجالی باز شدن چشم آیت الله مصباح درهنگام غسل دادن /آقای صدیقی مسئول دفتر ملاقات های امام زمان(عج) هستند؟!

جماران نوشت: مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه در یک برنامه زنده تلویزیون کسی ادعا کند فرد مرده چشم هایش را باز کرده و نگاه مهربانانه ای کرده و دوباره چشم هایش را بسته است، هرکس بشنود می خندد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری، در واکنش به سخنان کاظم صدیقی در خصوص آیت الله مصباح یزدی، اظهار داشت: مدت ها است که در فکر بودم راجع به برخی برنامه های دینی و مذهبی که در صدا و سیما پخش می شود با مدیران محترم، خصوصا جناب عسکری رئیس محترم صدا و سیما، صحبتی داشته باشم که متأسفانه به دلیل وضعیت کرونا و عدم امکان صحبت حضوری، میسر نشد. تا اینکه با کمال تأسف و تعجب اظهاراتی را از جناب آقای صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در رابطه با مرحوم آیت الله مصباح یزدی دیدم. البته من این مطلب را در فضای مجازی دیدم اما بازنشر برنامه زنده آقای صدیقی با شبکه قرآن سیما بود که پخش شد، من را واداشت تا از همین طریق خطاب به جناب عسکری و سایر مسئولین برنامه ریز و برنامه ساز صدا و سیما چند جمله ای را مطرح کنم.

صدا و سیما ما انحصاری است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: کسانی که آقای صدیقی را می شناسند، سلیقه منبر و سخنرانی های ایشان را از دیرباز می دانند؛ نوعا تکیه بر مسائلی از همین قبیل است. یعنی تکیه بر خواب، معجزات و کرامات این و آن و احیانا نقل دیدارها و ملاقات های افراد با امام زمان(عج) و چیزهایی که امکان اثبات وجود ندارد و به قول ما طلبه ها مسائل شاذّی هست که اگر صحت هم داشته باشد، اولا استثناء است و ثانیا سیره و شیوه علمای دین و حتی ائمه اطهار(ع) بر بیان معارف از این طریق نبوده است. ولی اینکه صدا و سیما در برنامه های زنده خودش در موضوعات مهم دینی و بیان مسائل قرآنی که مستقیم با اعتقادات و دینداری مردم و معرفی چهره اسلام از دید جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد باید نهایت احتیاط و دقت را داشته باشد، من را واداشت که به این مسأله بپردازم.

وی یادآور شد: صدا و سیما در حوزه سیاسی و حوزه های دیگر خط قرمزهایی دارد و بر اساس همان خطر قرمزها تقسیم بندی هایی دارد که با چه افرادی می تواند مصاحبه زنده انجام بدهد یا پخش زنده برنامه های آنها را داشته باشد و با چه اشخاصی اصلا مصاحبه نکند و تصویرشان را پخش نکند و اگر مصاحبه هم می کند، مصاحبه جمع شده ای باشد که بتوانند کنترل کنند. این سیاست مدیریتی است که در صدا و سیما اعمال می شود و صدا و سیما ما هم که انحصاری است و مثل کشورهای دیگر شبکه های متعدد آزاد و خصوصی و باز نداریم؛ که بگوییم مسئولیت آن شبکه با کسی نیست و مسئولیت آنچه پخش می شود با صاحب آن رسانه است.

آقای صدیقی خیلی راحت نقل قول ملاقات های افراد با امام زمان(عج) را نقل می کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متأسفانه بعضا آقای صدیقی خیلی راحت نقل قول ملاقات های افراد با امام زمان(عج) را نقل می کنند؛ به گونه ای که گویی ایشان مسئول دفتر ملاقات های حضرت هستند و خیلی ساده هرکسی می تواند ملاقات و هر مطلبی را بیان کند. در حالی که مسأله ملاقات حضرت امام عصر(عج) موضوع بسیار مهم و در سطح عظیمی است که اگر انجام هم شود آن کسی که دیدار می کند لب فرو می بندد و ادعایی نمی کند و بر اساس توقیع شریفی هم که مرحوم مجلسی در بحار نقل کرده و فکر می کنم جلد 53 صفحه 151 باشد، خود امام عصر(عج) در توقیع به علی بن محمد تیموری می فرمایند که هرکس از این پس ادعای مشاهده کند، او فرد کذاب و دروغگویی است.

سخن آقای صدیقی اهانت به مرحوم آیت الله مصباح است

وی با اشاره به اینکه آقای صدیقی در این برنامه زنده دو ادعا را مطرح کردند، گفت: یکی اینکه مرحوم آیت الله مصباح از زمان فوت خودشان دقیق مطلع بودند و می گفتند باغی برای من آماده کرده اند و دارم به آنجا می روم. اگر ایشان چنین چیزی هم فرموده باشند، که من نمی دانم به چه صورت بوده، مطلبی بین ایشان و خدا است. نمی دانم از بیان استثنائات برای ایجاد یک قاعده چه استفاده ای می خواهند بکنند. مهمتر اینکه ایشان گفته اند مرحوم آیت الله مصباح که از دنیا رفته اند، غسّال داشته ایشان را غسل می داده و برای اینکه به غسال بگوید من تو را شفاعت می کنم چشم هایش را باز کرده و با نگاه مهربان چشم هایش را بسته است.

توقع داریم با پخش این نوع حرف های بی پایه و اساس جوانان نسبت به دین و روحانیت جذب شوند؟! 

انصاری تأکید کرد: به نظرم این سخن موهن اهانت به مرحوم آیت الله مصباح، فهم شنونده و معارف دین است. مگر شفاعت و قول شفاعت این طوری است؟! به این سادگی است؟! ببینید ائمه اطهار(ع) با مسأله شفاعت چه جوری برخورد کرده اند. امام صادق(ع) می فرماید که به شفاعت ما مغرور نشوید. به هر حال شفاعت یک بحث وسیع و دامنه دار است و من نمی خواهم وارد بحث شفاعت بشوم. اینکه در یک برنامه زنده تلویزیون کسی ادعا کند فرد مرده چشم هایش را باز کرده و نگاه مهربانانه ای کرده و دوباره چشم هایش را بسته است، هرکس بشنود می خندد.

وی ادامه داد: چه طور توقع داریم با پخش این نوع حرف های بی پایه و اساس جوانان نسبت به دین و روحانیت جذب شوند؟! من می خواهم به جناب آقای صدیقی عرض کنم متأسفانه دینداری جوانان و مردم از ناحیه گفتار و رفتار نسنجیده ما عمامه به سرها به اندازه کافی آسیب دیده و خواهش می کنم با این نوع کشف و کرامات درست کردن ها آسیب بیشتر به دین مردم نزنید و دین و روحانیت را مضحکه خاص و عام نکنید.

چرا جناب آقای صدیقی روی آثار سوء این اظهارات فکر نمی کنند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در داخل که کسی نمی تواند اینها را قبول کند. وقتی که از مرزهای ایران فراتر می رود، در بین فِرق اسلامی چه قضاوتی می کنند؟ در بین غیر مسلمانان چه داوری می کنند؟ بدخواهان ما از این مطالب چه برنامه هایی که نمی سازند و چه طنزها و صحنه های تمسخر آمیزی را علیه کل نظام، رهبری و انقلاب اسلامی نمی سازند. چرا جناب آقای صدیقی روی آثار سوء این اظهارات فکر نمی کنند؟ صدا و سیما چه طور اجازه می دهد چنین مسائل بی پایه و سخیفی پخش شود و بعضا نه عذرخواهی و نه تصحیح می کنند و دوباره تریبون آزاد و زنده برای برنامه های دیگر در اختیار همین افراد قرار می گیرد تا مطالبی مشابه بیان کنند؟

وی با اشاره به اینکه مکتب فکری و معرفتی امام خمینی(س) و مقام معظم رهبری تکیه بر تعقل، استدلال، خرد و دانش است، تأکید کرد: امام که یکی از بزرگترین عرفای تاریخ اسلام و یگانه عارف واصل دوران معاصر ما در حد عالی و اعلی بوده، هیچ گاه تظاهر به بحث های عرفان گویی و کشف و کرامات نداشتند. در حالی که از قدرت روحی و معرفتی بسیار بالایی برخوردار بودند، کسی ندیده که امام در سخنرانی ها یا در درس اخلاق و یا موعظه های عرفانی خودشان اهل تباکی و گریه های ساختگی و تغییر قیافه باشند. امام همان جوری که راجع به سیاست صحبت می کردند راجع به معرفت خدا و لقاء الله هم صحبت می کردند.

27215

کد خبر 1474456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 35
 • نظرات در صف انتشار: 3
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  سلام جناب آقای انصاری زود قضاوت کرد!! مرحوم مصباح توغسال خونه نگفت شفاعتت می کنم !!! این برداشت شنونده است !!!
 • اریوبرزن IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  بهتر نیست به این معجزات متقن ایمان بیاورید؟!!!
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  خرافات چرا اینقدر زیاد شده بعضی به خاطر پول و قدرت و موقعیت با همه مقدسات بزی میکنند . خدایا به حق امام زمان خودت نگهدار ما باش
 • داریوش IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  با سلام از ای دست حرفا زیاد گفته میشه شنونده باید عاقل باشد
 • مهدی IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  مسأله این نیست که چرا آیت‌الله صدیقی، فلان سخن را در تلویزیون گفته است، بلکه مسأله عبارت است از عمقِ «کینه» و «خصومتِ» جریانِ لیبرال با علامه مصباح! همین و بس!
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  آقا دو روزه فقط دارم میخندم از این حرف.ببین به چطوری وجهه مسلمان و اسلام را با این حرفها خراب میکنند.
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  آقای انصاری کاش کمی در مقابل تحریف خط امام ره هم موضع می گرفتی
 • شهلا IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 0
  بیچاره را زنده بگور کردید
 • NL ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  ما هم خیلی خندیدیم
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  جدا از اینکه حرف های آقای صدیقی برای مخاطبین خاصیه و نه هر کسی، و تازگی هم نداره، در مسئله غسال اگه چنین اتفاقی بیافته، اولین واکنش طبعاً این هست که سریعاً به اورژانس اطلاع بدن که شخصی که گمان می رفته فوت کرده، زنده است و نیاز به رسیدگی داره!
 • محمد IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  به نظرم اگر آقای انصاری این صحبت را بی پایه و اساس می دانند راجع به آن قضاوت نکنند چون رد کردن آن هم بی پایه و اساس است و ایشان آنجا نبوده اند و مدرک و شاهد یا فیلم ضبط شده ای در رد این ادعا ندارند که ارائه کنند و دروغگو خطاب کردن افراد گناه بزرگی است.در اسلام اصل بر برائت است. یک غسال هم مشاهداتش و نظرش به عنوان مسلمان قابل تامل است و نباید اینگونه موضع گرفت و عقاید دیگران را کوچک شمرد.
 • sorosh IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  شما اگر اين حرفها رو نمي فهمي دليل نمي شود كه اشتباه است،،، بهانه بدست آورديد كه بر عليه اين روحاني عزيز سخن فرسايي و آسمون ريسمون كنيد ؟ خوب شما اگر ذره اي به دين و اسلام و همان امام خميني كه اسم ميبري اعتقاد داشتي كه در فتنه 88 ميدان آزادي نمي رفتي و مردم رو به شورش دعوت نمي كرديد... برو بابا جان ...
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 0
  آقای صدیقی روی این موضوعات تخصص دارند و بارها ما مطالب مهیج از ایشان شنیده ایم.
 • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  ای خدا
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  چنین اتفاقی از دیدگاه علمی امکانپذیر است و ارتباطی به خوبی یا بدی فرد متوفی ندارد. مربوط به آزاد شدن عضلات سفا شده بدن فرد فوت شده است. گاهی بصورت پریدن دست و پا - گاهی بصورت جاری شدن اشک یا ادرار و گاهی بصورت پریدن پلک نمود می یابد
 • فاطمه IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  خدایی حق با ایشونه منم این خبر رو شنیدم اول خنده ام گرفت بعد گفتم کاش ایشون این حرف رو نمیزدند بعضیها سو استفاده میکنند وخدایی نکرده دین رو به سخره میگیرند
 • پدرام IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  عالی زنده باد با تشکر از درج این مطالب مفید
 • امیر IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  واقعا دمتون گرم واسه یکبار که شده حرف دل مارو زدی
 • سعید IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  خدابیامرزه آقای انصاری پدرومادرتون رو، همینکه خرافاتی نیستین نشان ازشعوروشخصیت شماست
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  کم مانده به پوتین هم نسبت معجزه وکرامت بدن.
 • کمیل IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 0
  بنده به صداقت جناب آقای صدیقی اطمینان دارم
 • هادی صالحی IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 1
  همین حرفا و صحبتا را بعضی از این حضرات میکنند که مردما انقد از دین خدا پیغمبر دور کردن.. تو دنیای امروز اگه به ی بچه این حرفا بزنی تا آخر عمرش میخنده بهت واقعا جای تاسف دارد
 • علی IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  جناب انصاری ! بسیار سفرباید تاپخته شود خامی...
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 0
  صدیقی !!!
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  هییییئیییییییییی
 • سغید IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  یکی دو جمله هم از مادر عروس این همه از شهدا کرامت داریم هم در موقع خاک سپاری و هم گفتن زمان شهادت به نظرم جناب انصاری حتما به خاطرات شهدا رجوع کنند حتما چیزی دیدند که میگن برادر نسبتا عزیز اصلاح طلب
 • DE ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  اآقای مجید انصاری مسئول گزینش طلاب و اظهارات شون هستند!؟ مثلا امجد رفته اونور آب اظهار نظر کرده! تحلیل لازم نداره!؟ آقای مجید انصاری در سال ۸۸ وسط معرکه فتنه کف خیابان خیلی به اسلام خدمت کردند!؟
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  اشکالی‌ندارد.
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 0
  فقط باید تاسف خورد برای صدا وسیمایی که اجازه استفاده از این تریبون ها رو میده بیشتر از این نباید توقع داشت
 • حامد IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 0
  سلام
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 2
  جناب حجت الاسلام مجید انصار بنده مشابه همین قضیه بازشده چشم میت رابه چشم خوددیده ام این چیز عجیبی نیست
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  ای بابا خوب ایشون حتما خبر داره
 • محمد US ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  خب شاید بنده خدا تو خواب دیده اینها را
 • سیما IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  1 0
  اگر واقعا ایشان چشمشان را باز کرده اند پس زنده بودند و زنده زنده دفن شده اند چرا به اورژانس اطلاع داده نشده است چون هیچ مرده ای چشمش را باز نمی کند و نگاه مهربانانه هم که جای خود دارد یعنی حواسش هم کامل بوده چرا زنده را دفن کرده اند و این موضوع واقعا ذهن من را درگیر کرده است
 • محمد IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  سلام آقای انصاری اگر چنین است چرا شکایت رسمی نمی کنید. کم اهمیت دارد بازیچه شدن دین خدا! بقیه چرا بی تفاوتند؟