رویانیان: وقتش رسیده فوتبال را به علی کریمی ها بسپاریم

ایلنا نوشت: مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس از کاندیداتوری کریمی و مهدوی‌کیا در فدراسیون فوتبال حمایت کرد.

محمد رویانیان که روزگاری با مدیرعاملی در باشگاه پرسپولیس، خواب های عجیبی برای حضورش در فوتبال دیده بود حالا در قامت فردی ظاهر می شود که فقط درباره این ورزش، گاهی اوقات با رسانه ها صحبت می کند. رویانیان در این مصاحبه با قاطعیت از کاندیداتوری علی کریمی در انتخابات فوتبال حمایت کرد؛

*شرایط پرسپولیس را باید سنجید و نمی‌شود بدون دلیل علیه یحیی گل‌محمدی موضع گرفت و انتقاد کرد. از آن بازی فینال آسیا که شیطنت‌هایی به همراه داشت این اوضاع شروع شد. هرچند نایب قهرمانی آسیا نتیجه کم ارزشی نیست و وقتی این کار را در 3 سال دو بار تکرار می‌کنی یعنی اتفاق نبوده و در آن سطح هستی. اتفاقاتی در این بین به تیم ضربه زد و محرومیت آل کثیر و سایر اتفاقات دست به دست هم داد تا شرایط بدی در تیم ایجاد شود و بعد از آن بازی هم اتفاقاتی افتاد که نتیجه آن ضربه خوردن پرسپولیس شد ولی هنوز چیزی از دست نرفته و تیم می‌تواند به جایگاه اصلی خود برگردد.

*کری خواندن من فقط به درد فتح الله زاده می‌خورد و برای کس دیگری مهم نیست. (خنده)

*گزینه های جذابی در انتخابات فدراسیون فوتبال داریم و برای من جذاب‌تر از همه حضور علی کریمی و مهدوی‌کیا است که فکر می‌کنم برای اولین بار اتفاق افتاده که بچه‌های فوتبالی وارد عرصه شدند و اتفاق جالبی می‌تواند باشد و امیدوارم نتیجه خوبی هم به دنبال داشته باشد.

*شرایط فدراسیون اصلاً مناسب نیست و بدهی‌های سنگین و مشکلات دیگر باعث شده هرکس بخواهد بیاید کار سختی داشته باشد ولی من به شخصه از حضور کریمی و مهدوی‌کیا استقبال می‌کنم و حتی سعید دقیقی که نایب رئیس دوم شده است تیم جذابی هستند. از قدیم من یادم است که بزرگان همیشه می‌گفتند فوتبال را به دست فوتبالی ها باید بسپاریم و حالا که فضا و شرایط مناسب این کار فراهم شده باید از آنها حمایت کنیم. درست است که مدیریت یک علم و تخصص است و نیاز به دانش و تجربه مخصوص به خودش دارد ولی این اصل که فوتبال باید به دست فوتبالی ها سپرده شود هم درست است و به نظرم باید همه ما حمایت کنیم.

*دولت، وزارت ورزش، هیات رئیسه فدراسیون و باشگاه‌ها و پیکشسوتان و بزرگان فوتبال باید از این افراد حمایت کنند تا بیایند روی کار و بتوانند موفق شوند. این را به عنوان یک اصل کلی می‌گویم و صرف نظر از احساس شخصی من به این افراد و اسامی است. خود کریمی و مهدوی‌کیا هم باید نیروهای توانمند و متخصص را به کار بگیرند و حتی اگر این افراد یک روز مخالف آنها بودند و در مخالفت با آنها صحبت کردند باید شعارشان زنده باد مخالف من باشد و فضا بدهند افراد وارد کار شوند و فعالیت کنند.

* مگر عزیزانی که پیش از این روی کار بودند چه عملکردی در مدیریت فدراسیون فوتبال و لیگ برتر داشتند؟ اگر کارنامه آنها موفق بود که شاهد چنین وضعیتی در حال حاضر نبودیم. در دوره‌های گذشته به جز زمان خیلی قدیم و دوره دکتر دادکان کارنامه موفقی در فدراسیون فوتبال شاهد نبودیم و در آن مقطع هم مشکلات فوتبال به اندازه امروز نبود و با مسائل و مشکلات کمتری طرف بودیم. من زحمات نفرات قبلی را نمی‌خواهم زیر سوال ببرم و آنها هم زحمت کشیدند ولی به هر حال وقت آن رسیده که فرصت به فوتبالی ها داده شود و از آنها حمایت شود و ما هم باید به آنها کمک کنیم تا موفق شوند و پرچم ایران را بالا ببرند.

*من به عزیزی خادم و بهاروند احترام می‌گذارم ولی فکر می‌کنم علی کریمی و کیومرث هاشمی گزینه‌های جذاب‌تری برای ریاست فدراسیون هستند. کیومرث هاشمی هم مدیر موفق و کاربلدی است که می‌تواند برای فوتبال مفید باشد و تیم خوبی هم کنار خودش قرار داده است و آنها هم گزینه‌های خوبی برای ریاست فدراسیون فوتبال هستند.

*افرادی که سابقاً در فدراسیون بودند نباید به فکر حفظ جایگاه خود و استفاده از نفوذ و اعتبارشان برای ماندن در پست باشند و باید حالا که فضا فراهم شده جوان‌های فوتبالی روی کار بیایند. این فراد از نفوذ و اعتبار خودشان استفاده کنند برای کمک به کریمی و مهدوی‌کیا و سعی کنند فضا را برای آمدن آنها فراهم کنند.

*ممکن است در گذشته با کریمی زاویه و اختلافاتی داشتیم ولی این موضوع نه از ارزش‌های کریمی کم می‌کند و نه از ارزش‌های من. خدا این ویژگی را در انسان‌ها قرار داده است که می‌توانند با هم مخالف باشند ولی به هم کمک کنند و ما دشمنی که با هم نداریم.

256 41

کد خبر 1474546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی زضا IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  0 1
  چیه کفکیر خورده ته دیگ دیگه فایده نداره
 • GB ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 1
  تو یکی که خیلی راست می گی!!!
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
  1 1
  خود این اقا (رویانیان) از همه بیشتر به فوتبال ایران ضربه زد حالا آمده داره نصیحت میکنه البته حق داره چون خارج از گود افتاده
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  0 1
  این کیه ،،،،سکوت و دوری بهترین گزینه برای شماست ،،،آنچه در فوتبال و...می بینیم به جهت حضور شماست .