یک همکلاسی چگونه همکلاسی هایش را بیچاره کرد/ داستان غم انگیز 7 دانش آموز کنکوری در قروه

شهروند نوشت:«اطلاعات شما ویرایش و تغییر یافت.» این پیامک کوتاه زندگی هفت همکلاسی مدرسه نمونه هاشمی قروه را تغییر داد. هفت همکلاسی نمونه‌ای که سال‌ها برای آزمون کنکور 99 تلاش کرده بودند. اما اطلاعات کنکورشان دستکاری شد. رشته تحصیلی، زبان امتحانی، محل آزمون، اطلاعات شخصی همه تغییر کرده بود. اطلاعات داوطلبان 10 بار ویرایش شد، اما دانش‌آموزان بازنده این دوئل نابرابر ویرایش‌ها و تغییرات شدند.

از آموزش‌وپرورش و سازمان سنجش خواستند تا کاری بکنند. اما اطلاعات داده شده بسیار مغایر بود. رشته تحصیلی از علوم انسانی به ریاضی تغییر کرده بود. زبان روسی و ایتالیایی به جای زبان انگلیسی انتخاب شده بود. مریوان و کامیاران هم محل آزمون کنکور بود.

این درحالی بود که این دانش‌آموزان نمونه شهرستان قروه بودند. مریوان و کامیاران با شهرشان چهار ساعت فاصله داشت. همه اینها موانع بزرگی سد راه کنکورشان بود.
وقتی حامد چهار ماه بعد دستگیر شد، راز این بازی نابرابر هم فاش شد. پشت پرده همه این ویرایش‌ها و تغییرات یکی از ۲۶ دانش‌آموز رشته علوم انسانی مدرسه نمونه هاشمی قروه بود.

حامد در بازجویی‌ها اختلاف شخصی را بهانه کرد. او از هر فرصتی برای ویرایش اطلاعات هفت داوطلب کنکور استفاده کرده بود. تغییرات داده‌ها پس از کنکور و زمان انتخاب رشته هم ادامه داشت. او حتی رشته‌های انتخابی دانش‌آموزان را هم حذف کرده بود.

پیگیری پرونده با شکایت داوطلبان

پرونده دستکاری‌های اطلاعات آزمون کنکوری‌های قروه با شکایت دانش‌آموزان به جریان افتاد. 10 روز پس از انتخاب رشته کنکور سراسری بود که حامد دستگیر شد. پسری که به دلیل اختلاف شخصی آینده همکلاسی‌هایش را نشانه گرفت.
هر یک از این همکلاسی‌ها داستان تلخ و متفاوتی از کنکور 99 دارند. همزمان شب‌های پر از استرس کنکور، کابوس، دلهره، رنج را هم تجربه کردند.

تغییر و ویرایش‌ها برایشان کابوس بود. کابوسی که شاید در خواب هم نمی‌دیدند. اما همه را تجربه‌کردند. هر بار پیامک ویرایش اطلاعات برایشان ارسال می‌شد، با دستان لرزان دوباره اطلاعات را تغییر می‌دادند. اما این بازی سیاه را پایانی نبود. ماجرا تا جایی پیش رفت که از دانشگاه بازماندند.

تنها دو نفر توانستند همان رشته و دانشگاهی را که می‌خواهند قبول شوند. این در حالی است که عامل همه این دردسر بزرگ با قرار وثیقه در دانشگاه دولتی رشته‌ای را می‌خواند که همه این هفت همکلاسی آرزویش را داشتند.

شروع دردسر بزرگ

علی یکی از همین هفت دانش‌آموز قروه‌ای است. پیش از امتحانات خرداد ماه بود که از سازمان سنجش پیامکی دریافت کرد: «اطلاعات کنکوری شما اشتباه وارد شده است. نظام قدیم را به جای نظام جدید انتخاب کرده‌اید.»
ذهنش درگیر شد. اطلاعاتش را دقیق وارد کرده بود. به کافی‌نت شهرشان رفت. همانجا بود که متوجه شد سوالات انتخابی‌اش از نظام جدید به نظام قدیم تغییر کرده است. به سازمان سنجش درخواست کتبی داد تا سوالات آزمون را به نظام جدید تغییر دهند.

آسوده‌خیال به خانه رفت، تا زمان تحویل کارت ورود به جلسه. علی به «شهروند» می‌گوید: «وقتی کارت ورود به جلسه‌ام را گرفتم، دوباره اطلاعاتم تغییر کرده بود. رشته‌ام از علوم انسانی به ریاضی و زبانم از انگلیسی به روسی. محل امتحانم هم مریوان بود، درحالی که من در قروه زندگی می‌کنم. از شهر ما تا مریوان چهار ساعت فاصله است. زبانم بند آمده بود، داشتم سکته می‌کردم.»

وحشت از کنکور

علی به آموزش‌وپرورش شهرشان مراجعه می‌کند. درخواست تغییر اطلاعات را داد. اطلاعات ویرایش شد، اما محل آزمون تغییرناپذیر بود.

از صبح کنکور وحشت داشت. سوالات نظام قدیم نظام جدید در سرش رژه می‌رفتند. سوالات رشته ریاضی مدام برابر دیدگانش بود. زبان روسی که هیچ وقت ندیده بود. همه اینها کنکور ۹۹ را برایش سخت و وحشتناک‌تر کرد.
با چه سختی به مریوان رفت آزمون داد. آرزویش قبولی در رشته فرهنگیان بود. رشته‌ای که سال‌ها برای به دست آوردنش جنگیده بود. مدرسه نمونه رفت تا بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد، اما زمان انتخاب رشته باز همه چیز تغییر کرد.
او می‌گوید: «جواب کنکور که آمد انتخاب رشته کردم. با آن همه استرسی که آزمون داده بودم، اما باز رتبه خوبی آورده بودم. تنها ساعتی به پایان انتخاب رشته مانده بود که یکی از همکلاسی‌هایم تماس گرفت و گفت که رشته‌هایمان پاک شده‌اند یا تغییر کرده‌اند. نتوانستم کاری کنم. قبول نشدم. من که این همه تلاش کردم.»
«من شکایت نکردم، اما وقتی دیگر همکلاسی‌هایم شکایت کردند، متوجه شدم که عامل این دستکاری‌ها یکی از همکلاسی‌های مدرسه‌مان است. حامد اطلاعات ورودی ما را به دست آورده بود و در هر فرصتی اطلاعات کنکوری ما را دستکاری می‌کرد. حامد دستگیر شد. او می‌گفت به دلیل توهینی که به او کردیم زندگی ما را سیاه کرد. توهینی که هیچ وقت ما نکردیم.

دلیل واقعی این اتفاق را نفهمیدیم، اما تنها چیزی که می‌دانیم آینده‌مان خراب شد. حامد با وجودی که پرونده قضائی دارد، در دانشگاه فرهنگیان سنندج درس می‌خواند و ما که این همه سختی و استرس کشیدیم، باید یک سال دیگر درس بخوانیم.»

پایان آرزوها

امیرحسین دیگر همکلاسی این گروه کنکوری است که شب‌های آزمون سراسری را با کابوس و وحشت سپری کرده است، ولی پایان این کابوس‌ها با از دست دادن تمام آرزویش گره خورد. امیرحسین هم نتوانست همان رشته‌ای را که می‌خواست انتخاب کند. اطلاعاتش تغییر نکرد، اما رشته‌های انتخابی‌اش حذف شد.
امیرحسین احمدی هم کنکور 99 برایش رنج مضاعفی داشت.

او به «شهروند» از روزهای تلخی می‌گوید که پر از استرس گذشت. «کنکور دادم. رشته فرهنگیان را انتخاب کردم. اما وقتی اسامی دعوت‌شدگان برای مصاحبه رشته فرهنگیان آمد، نامی از من وجود نداشت. معترض شدم که سازمان سنجش اعلام کرد شما هیچ رشته فرهنگیانی انتخاب نکردید و هر روز دو رشته انتخابی‌تان را حذف کرده‌اید.»
امیرحسین از عامل این دستکاری‌ها شکایت کرد که حامد دستگیر شد. او می‌گوید: «من نتوانستم رشته فرهنگیان را انتخاب‌کنم. در حال حاضر دانشگاه آزاد رشته حقوق درس می‌خوانم.

اما حامد در دانشگاه فرهنگیان درس می‌خواند، رتبه کنکورش هم با سهمیه ۳۰۰ شد. ما حامد را از سه سال پیش می‌شناسیم، همیشه گوشه‌گیر بود، با کسی صحبت نمی‌کرد. او در بازجویی‌ها ادعا کرده بود که کد ملی‌ها را از برگه امتحانی‌ها برداشته و با استفاده از آن وارد سازمان سنجش شده و اطلاعات را تغییر داده است.»

شاگرد خوش‌شانس

مهدی معظمی معدل دیپلمش ۱۹.۲۳ بود. یکی از همان شاگرد زرنگ‌های کلاس. او هم، زمان انتخاب رشته به دردسر خورد. اما خوش‌شانس‌تر از بقیه همکلاسی‌هایش بود. تنها پنج دقیقه فرصت داشت تا سایت سازمان سنجش بسته شود، اولویت نخستش دبیری سنندج بود که به مدیریت فنی سیستان‌وبلوچستان تغییر پیدا کرده بود. خیلی سریع ویرایش کرد.

گوشی تلفن را هم برداشت به دیگر همکلاسی‌هایش خبر داد، اما دقایق گذشته بود و سایت بسته شده بود.

او هم از عامل تغییرات اطلاعات به «شهروند» می‌گوید: «وقتی متوجه تغییرات شدم، شوکه شده بودم. دست‌هایم می‌لرزید، اما به هر زحمتی بود ویرایش کردم. نمی‌دانیم چرا حامد این بلا را سر ما آورد. معدل دیپلمم بالا بود. خیلی درس‌خوانده بودم. یک اشتباه زندگی مرا ویران می‌کرد.»

آینده‌ام نابود شد

عمران محمدیان هم یکی از همین هفت نفر است. در یک روستا زندگی می‌کند. پدرش کشاورز است. او تصمیم گرفت درس بخواند تا با ورود به دانشگاه کمک خانواده‌اش باشد. یک سال تمام تلاش کرد، حتی پول خرید کتاب کمک آموزشی هم نداشت. تنها به کتاب‌های درسی‌اش اکتفا کرد.

او به «شهروند» می‌گوید: «آینده‌ام نابود شد. دیگر امیدم را از دست دادم. انگیزه پارسال را ندارم. هراس اتفاق کنکور ۹۹ را دارم. پدر و مادرم تا مرز سکته رفتند. من فقط یک سال درس خواندم که وارد مدرسه نمونه بشوم. در مدرسه هم سه سال به شدت برای کنکور خواندم که به دانشگاه فرهنگیان بروم تا از گرسنگی نمیریم، بتوانم زندگی خوبی داشته باشم و آینده‌ام در روستا از بین نرود.

خانواده‌ام سال گذشته خیلی کمکم کردند تا بتوانم درس بخوانم. اما الان باید دامداری کنم. دیگر مثل پارسال نمی‌توانم درست درس بخوانم.

امتحانات نهایی سال گذشته بود که مادربزرگم در خانه ما فوت کرد. خانه ما به خاطر مراسم ختم یک هفته کامل شلوغ بود. اما من به بیابان می‌رفتم، نزدیک خورشید درس می‌خواندم تا امتحاناتم را با نمره بالایی پاس کنم.

تمام صورتم سوخته بود. ولی حامد زندگی مرا سیاه کرد. خواستم شکایت کنم ولی خانواده‌ام مانع شدند و گفتند خدا رو خوش نمی‌آید زندان برود.
حتی مدیر مدرسه هم می‌داند من سه ماه تابستان را باید کار می‌کردم تا بتوانم شهریه‌ام را پرداخت کنم و کتاب بخرم.»

آزمون ندادم

عمران هم قبل از آزمون ۹۹متوجه ویرایش اطلاعاتش شد، زمانی که کارت ورود به جلسه را تحویل گرفت. محل تولدش از قروه به کامیاران تغییر کرده بود. محل امتحان مریوان و رشته‌اش ریاضی ثبت شده بود.

عمران در ادامه می‌گوید: «با نماینده سازمان سنجش صحبت کردم، می‌گفت اصلا امکان ویرایش وجود ندارد و اصلاح نمی‌شود. همین شد که اصلا نتوانستم آزمون را هم بدهم.»

دوئل نابرابر

اطلاعات کاوان سعیدی هم تغییر کرده بود. پیش از امتحانات نوبت دوم پیامکی برای او ارسال شد که نشان می‌داد اطلاعات ثبت‌نام کنکورش ویرایش شده است.

به سایت مراجعه کرد درست بود همه اطلاعات تغییر کرده بود. اطلاعات را اصلاح کرد، اما دوباره همه تغییر کرد، این دوئل ۱۰ بار ادامه داشت. کاوان اصلاح می‌کرد، اما دوباره اطلاعات به طور غیرقابل باوری تغییر می‌کرد. تنها ۱۰ بار اجازه ویرایش داشتند، اما دهمین بار اطلاعات به دست هکر ویرایش شد و این ماراتن نابرابر با ویرایش‌های جعلی ثبت شد.

کاوان به «شهروند» می‌گوید: «از سازمان سنجش خواستم تا اطلاعات کنکوری مرا اصلاح کند. من شانس آوردم. همان موقع شکایت کردیم. وقتی فهمیدیم حامد مسبب همه این اتفاق‌ها بود، شوکه شدیم. حامد می‌گفت تسویه حساب شخصی بوده، هیچ وقت نفهمیدیم علت اصلی‌اش چه بود.

من از شکایتم گذشتم و رضایت دادم. توانستم همان رشته‌ای که می‌خواستم را قبول شوم، مدیریت مالی دانشگاه علامه. خوشبختانه خیلی زود متوجه شدم و توانستم اطلاعاتم را اصلاح کنم.»

پیگیر هستم

همه این دردسرهای کنکور ۹۹ برای میلاد لطفی یکی دیگر از این هفت دانش‌آموز قروه‌ای هم افتاد، اما شدیدتر. محل اخذ دیپلمش مرودشت شیراز ثبت شده بود. محل تولد از قروه به لامرد فارس تغییر کرده بود. رشته‌های انتخابی‌اش هم حذف شده بود. این شد که او هم نتوانست راهی دانشگاه شود.

میلاد به «شهروند» می‌گوید: «نتوانستم شکایت کنم، اما پیگیر هستم. ما سه سال با حامد همکلاسی بودیم. چهار روز پیش با حامد تماس گرفتم. می‌خواستم دلیل کارش را بدانم، اما او هیچ دلیلی نداشت. رتبه‌اش خوب شد، چون سهمیه داشت.»

حذف ۵۴ رشته انتخابی

حامد عبدالملکی هم یکی از داوطلبان کنکور 99 بود. پسری که اطلاعات پرونده کنکورشان 10 بار تغییر کرد. داوطلبی که به دانشگاه راه پیدا نکرد و یک سال دیگر پشت کنکور ماند. مانده است با یک دنیا حسرت و با بغضی در گلو. ۱۲ سال در مدرسه نمونه شاگرد اول بود. اما حالا افسرده در گوشه خانه نشسته است.

زبان انتخابی‌اش از انگلیسی به روسی و محل آزمون هم از قروه به کامیاران تغییر کرده بود. این در حالی بود که داستان به همین جا ختم نشد و عامل این دردسرها یک بار دیگر در زمان انتخاب رشته، ۵۴ کد رشته‌های انتخابی حامد عبدالمالکی را هم حذف کرد.

برادر حامد به «شهروند» می‌گوید: «پس از این ویرایش‌ها و تغییرات مادرم حالش بد شد. قلبش گرفت. وضعیت روحی حامد هم بد است. شکایت کردیم، اما به ما گفتند این زرنگی هکر بود. می‌گویند رضایت بدهید، اما مگر ممکن است. با آینده برادرم بازی کرده‌اند. ما هیچ کدام وضعیت خوبی نداریم.»

قرار جلب به دادرسی متهم

هنوز شکایت دو داوطلب کنکور ۹۹ روی این پرونده وجود دارد. حامد متهم به تخریب، خذف و اخلال در داده‌های دیگری در سامانه‌های رایانه‌ای است.

او با قید وثیقه ۷۰میلیونی آزاد بوده که قاضی شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب قروه با توجه به ماده ۲۵۶ قانون آیین دادرسی کیفری قرار جلب به دادرسی متهم را صادر کرده است.

عدالت را اجرا کنید

پرونده هم‌اکنون در پروسه قضائی در حال پیگیری است، اما آیا کنکور بار دیگر برای این داوطلبان بازمانده از آزمون سراسری ۹۹ بازمی‌گردد؟

آیا سازمان سنجش می‌تواند یک بازنگری برای این جوانان داشته باشد؟

هنوز مشخص نیست متهم چگونه به اطلاعات پرونده داوطلبان دسترسی پیدا کرده است؟
چرا تا این اندازه به سادگی می‌توان اطلاعات را تغییر داد؟
در هر صورت هفت داوطلب کنکور 99 و خانواده‌هایشان خواستار اجرای عدالت و توجه سازمان سنجش و تجدیدنظر در انتخاب رشته و آزمون برای آنان هستند.

17302

کد خبر 1474673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 67
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  برای تایید اطلاعات حداقل باید یک کد تایید از طریق پیامک ارسال شود
  • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   حالا مثلا بقیه که رفتن دانشگاه چه گلی به سر خودشون و خانواده شون زدن .مملکت پر شده از لیسانسه ها و فوق لیسانسه های آبدارچی و پیک موتوری و کارگر رستوران.
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   55 30
   خب ارسال میشده، اونها هم میفهمیدند که دستکاری رخ داده، دوباره ویرایش میکردند و این بازی تا لحظه آخر ادامه داشته. متن را درست بخون
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  او تصمیم گرفت درس بخواند تا با ورود به دانشگاه کمک خانواده‌اش باشد!!! اخوی ما با فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه های برتر کشور از لیسانسه هایی که تنها مزیت شان فرزند شهید و جانباز بودن است دستور می گیریم و کف کارگری حقوق می گیریم.
  • اریا IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   یه طور میگی فوق لیسانس نفت دانشگاه برتر انگار از هاروارد مدرک فیزیک هسته ای داری بزرگوار!تو این مملکت زرنگ باشی کار هست
  • ترنم IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   شمااگز دانشگاه معتبری قبول شده باشین مثل اصفهان تهران و...جذب سیستم میشید و اگزدرستون خوب باشهو معدل بالا استادها کاری انجام میدن و دست طرف رو بند میکنن پس چرت ننویس باشه؟؟من فرزند جانبازم ودانشگاه شبرازم درس خوندم۶سال دنبال کاربودم الکی وضعیت بیکاری رو گردن ماها نندازین والا شعورم خوب جیزی بابای ت نشسته بود توخونش از تلویزیون بابای من رو ک میحنگید نگاه میکرد خب؟پس اگر فرض محال کسی جای تورو گرفته حقته با کسی ک غیر منطقی حرف میزنه باید غیز منطقی حرف زدبعدشم شما اگر ادم سطح بالایی بودی درسخون توی دانشگاه میگرفتنت کسی ک میهواد از دامداری خودش رو ب مقام برسونه فکز بالایی داره و ختما میتونه کسایی مثل تو با این طرز فکر باید کاری گیرش بیاد ک در حد تفکراتش باشه حتی گیرتم نیاد بازم لیاقتته!پس تصمیم بزرگ ینفرو با کوته فکریت به حاشیه نکشون تا فکرتم اینحوری ک بچهای جانباز همهجا هستن لیاقت زندگی خوب رو نداری,من بعداز دنبال کار گشتن کارگیرم نیمد نشستم خوندم مجدد بدون سهمیه شدم۷۰و دندون میخونم,یکبارازسهمیه میشهذاستفاده کردابنوگفتم بدونی هرکسی مطابق لباقتش جایگاه داره
  • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   میخواستن معلم بشن . دانشجوی دانشگاه فرهنگیان حقوق هم میگیره
  • معصومه IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   50 5
   تو تایید حرفهای ترنم خانم باید بگم بله از سهمیه میشه یک بار استفاده کرد بنابراین بی عرضگی خودتون رو نندازین گردن بچه‌های شهدا ضمن اینکه پدر من هم جانباز و رزمنده و شهید نیستن و صرفا پاهاشون در کودکی فلج اطفال شده بود ولی خودم رو درگیر حواشی نکردم و یه سرچ تو اینترنت کردم تا ببینم چه خبره
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  24 27
  16
 • ناشناس IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  اگر واقعا یک دانش آموز این کار را کرده باشد . اصلا حق ندارد در دانشگاه فرهنگیان درس بخواند . فردا می تواند معلم سالمی باشد . باید به شدت برخورد شود . تا درس عبرتی برای دیگران شود
  • ماریا GB ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   6 0
   دقیقا . جالبه این ادم قراره معلم بشه .
 • سهیلا IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  واقعا حقشون نیست و باید تجدید نظری در کار این بندگان خدا بشه. چرا باید یک سایت انقدر ساده قابل ویرایش باشه که هفت جوون که اینهمه زحمت کشیدن اونم منطقه محروم از درس و زندگی عقب بمونن؟؟؟!!کاش واقعا براشون کاری انجام بشه
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  68 18
  عجب
  • محمد IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   61 39
   مشت رجب
 • US ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  این ادم داره رشته معلمی میخونه آیا این شخص لیاقت داره معلم بچه های مردم بشه؟
  • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   کسانی بدتر از این هم معلم و مدیر و مسئول و... شدن
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  خیلی ناراحت شدم انشا الله یه چاره ای پیدا بشه یا اگه برای کنکور سال بعد موندند براشون آرزوی موفقیت دارم
 • همشهری IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  خیر نبینی انشالا بیمار روانی عدالت این است که این حیوان هم از رفتن به دانشگاه محروم شود
 • شعاری IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  باید از دانشگاه اخراج بشه و تا چند سال حق شرکت در کنکور را بهش ندن ... تعجب میکنم اجازه دادن دانشجو باشه ..از حسادت این کارها رو میکرده
  • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   150 9
   دقیقا این پسر اختلال روانی نباید در دانشگاه اون هم دبیری که فردا معلم بچه ها بشه و چی تدریس کنه.نمیدونم چرا یادم به اون داییه توی سریال پس از باران افتاد .همون جنایتکاره اسمش یادم نیست
 • شعاری IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  203 6
  آخه بی وجدان دروغگو فکر میکنی این پولی که در آینده ازین شغل بدست میاری حلاله؟! بالا خره یه روزی آه این جوان ها چنان گریبانت رو بگیره که نون و اشک رو با هم بخوری
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  233 9
  الان دقیقا عدالت در حال اجراست، شاکیان از تحصیل بازمانده و خانه نشین، متهم با خیال راحت در حال تحصیل!!! اگر غیر از این باشه باید تعجب کرد!
 • رضا IE ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  181 7
  کنکور ۹۹ یکی از پرحاشیه ترین کنکور های قرن بود فقط میتونم بگم خدا بهتون صبر بده
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  نویسنده انقدر اینها رو توانا نشون داده ببینم کجا قبول شده اند.سال دیگه هم کنکور بدهند جایی قبول نمی شند.چه بهانه این بهتر از این
 • راز IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  سهمیه داشته ..حتما نور چشمی بوده .امیدوارم روزگار خودش حسابشو ب رسه
  • داریوش IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   62 74
   حس و حال شما را درک می کنم ولی طوری رفتار نکنید به جانبازان توهین شود.اساس سهمیه این است که مثلا سهمیه ۵ درصد، از هزار ۱۰۰ صندلی ۵ تا جدا می کنند،همه سهمیه دار ها شر این ۵ تا رقابت می کنند.بقیه داوطلبان هم بر ۹۵ تای دیگر.پس هر کس کنکور در می آید پدرشوهر جانباز نیست.این فکر ها را دور بریزید
 • محمدرضا IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  اینهمه آدم یکیشون نمیتونه بره باهاش تسویه حساب کنه؟!!
 • پویا IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  سازمان سنجش باید متخلف را از ادامه تحصیل ممنوع و خسارات جبران ناپذیر را به قربانیان از شاکی دریافت کند تا دیگر به فکر تخریب زندگی دیگران نکند . بد ذاتی تا این حد مجازات دارد نه بخشودگی .
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  115 5
  امان از حسادت....امان
 • پروانه IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  131 4
  واقعا متاسفم ، اصلا چرا ما اینجوری شدیم که باید انتقام بگیریم؟ هرچیزی هم که باشه حقشون نبود با همچین چیزی بهشون آسیب بزنه ، خیلیا برای کنکور خودکشی میکنن و اصلا شوخی بردار هم نیست تعجب میکنم که چرا اونها رضایت دادن ؟ همچین آدمی قطعا در آینده مرتکب قتل هم میشه شک نکنید
 • اللهم عجل لولیک الفرج IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  90 14
  خدا جای حق نشسته....
 • گیتی IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  139 5
  عدالت رو اجرا کنید من هیچ یک از این دانش آموزان رو نمیشناسم ولی واقعا تاسف آوره کسی ک این بلا رو سر همکلاسیاش آورده خطرناکه و باید ب اشد مجازات محکوم بشه
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  93 9
  دنیا گرده یه جایی دچار مشکل میشه که خودشم باورش نشه
 • ناممم IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  حتما اون هفت نفر سهمیه بگیر بودند.ببین با این بنده خدا چیکار کرده بودمد.اونم حقشون روگذاشت کف دستشون.
  • سحر IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   63 7
   این طرز فکر خیلی اشتباهه اگرم مشکلی داشته باهاشون یا بدی در حقش کردن نباید با ایندشون بازی میکرد
  • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   41 4
   دوست محترم حتما باید بیاییم و نفرت پراکنی کنیم؟؟
  • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   2 0
   درست بخون. اونی که اینکارا رو کرده سهمیه داشته نه اون هفت نفر بیچاره
 • زهرا IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  83 5
  همچین ادمی لیاقت معلمی رو نداره؟ عجیبه از مقررات عمومی فرهنگیان عدم سوء پیشینه ست، چه جوری با همچین پرونده ای اجازه ی درس خوندن داره؟ مسخره ست. خدا لعنتش کنه با زندگی بچه های مردم بازی کرد.
 • Moreka IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  13 69
  اونی ک میگه نتونستم وارد دانشگاه بشم آیندم نابود شد . خاک تو سرش اون هیچی نمیشه ببینید دیگه ...
 • م ت IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  39 9
  خیلی ناراحت کننده است و عذاب آور خدا پاسخش را بده ولی کاش مسئولین هم فوری به حال این دانش آموزان کنند سال گذشته خیلی عذاب آور بود حالا این اتفاقات هم.بیفته دیگه واقعا زجر آور هست خدا کمک کنه به شما ولی ناامید نباشید
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  27 7
  واقعا که کار خیلی بدی کرد خیلی کینه ای بود
 • ایرانی IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  64 11
  عزیزان تو کشورما هیچکس سرجای خودش نیست. قطعا نورچشمی بوده که داره ادامه تحصیل میده تازه. اینکه مشکل جدیدی نیست. همه جا ازاین اتفاقا پره!!!!
 • DE ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  27 11
  پناه بر خدا!!!!
 • میکا ییل نکو IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  17 14
  زندگی چاله های زیادی داره باید صبر کرد
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  5 31
  چرا دستگیر شد
 • فرشته IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  56 24
  خدای من....کنکور و بیکاری چه بر سر این جوونا اورده که مثل گرگ دوستاشونو میدرن؟ تو که دیگه سهمیه داشتی و راحت بودی چطور دلت اومد آینده اونا رو خراب کنی؟ من خودم پسر کنکوری دارم.میبینم چه استرسی داره...واقعا باید عدالت اجرا بشه....
 • امیر IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  31 28
  آینده هیچ ربطی به دانشگاه نداره. مطمئن باشین بعد از دانشگاه اگر دکتر هم بشین تا پارتی نداشته باشین بیکار میمونین. بچسبین به یه فن و حرفه بجای وقت گذرانی در دانشگاه
  • مهدی IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   5 0
   نظر شما واقعا چرته چون من خودم نمونه دولتی درس خواندم و دانشگاه تهران قبول شدم و الان پزشک هستم
 • رویا IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  49 4
  واقعا گذاشتن همچین ادمی وارد دانشگاه فرهنگیان بشه و در آینده بخواد به بچه های ما درس بده؟؟این چه عدالتیه...قطعاً اگر بخوان عدالت اجرا بشه باید اونم مثل اون هفت نفر یه سال دیگه پشت کنکور بمونه.
 • سینا US ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  10 50
  میگن عدو شود سبب خیر ... کارشناس ارشد برق هستم از دانشگاه تهران دارن بم ۴ تومان میدن تازه هنوز پا در هوام هر روز هم میگن امکان داره از ماه دیگه نخوایم که بیاین بعد تو میخای بری دانشگاه که به پدر و مادرت کمک کنی؟ اگه مامان بابات پول دار نیستن اصلا وقتتو تلف نکن رو زمینتون کار کن تو دیوار بزارش با قیمت بالا ی بی سواد پیدا میشه میخره اش زندگیت ی تکونی میخوره
 • علوم تربیتی IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  49 22
  اقا حامد تو دانشگاه منه الان... حال و روز اصلا خوب نیست... امروز ک این خبرو دیدم واقعا حالم بد شدش... متاسفم برای همچین ادمایی ک سر ی دعوای شخصی اینجوری میکنن... خدا جای حق نشسته.... متاسفم فقط
 • رضا IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  24 53
  شماها ک ضربه اونو خوردین حالا نوبت شماست ضربتونو بزنید.من بودم سرشو میکردم زیرآب
 • مسعود IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  45 22
  شک نکنید ی خیر و مصلحتی تو این قضیه هست!! ایشالا رشته ی بهتری قبول میشن!! تقریبا هچنین موضوعی برای برادر من پیش اومد، خدا دوسش داشت، الان مدرس دانشگاه یکی از بهترین دانشگاههای کشوره!!! خدا بزرگه
 • امیرحسین IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  31 2
  وقعاًناراحت شدم مگه اون رحم نداره میبینه که این همه زحمت و تلاش کردند اخرش هم یک دوست عزاب درمیاد انشا الاه موفق بشند
 • Asma IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  4 0
  الهی . دلم برای تک تکشون سوخت . من خودم کنکوریم و ی لحظه خودمو گذاشتم جاشون. واقعا آدم از درون میسوزه و امیدشو از دست میده:(
 • نگی IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  3 0
  چه عوضی و بیتربیت و عقده ای ازش متنفرم انشالا اون هفت نفر همشون بهترین رشته هارو بیارن
 • عاشق سید علی IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  3 0
  آدم چقدر نامرد.... راه شهدا و جانبازان رو ادامه بدین نه اینکه.....
 • محمد IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  2 0
  منم یه همچین همکلاسی داشتم فقط در قالب رفیق ضربش رو بمن زد
 • کرمانشاهی IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  5 0
  کاری که این موجود ( حامد) انجام داده بسیار بیشرفانه و بزدلانه است عدالت حکم میکند که مجازاتی برایش اجرا شود که این همه پستی از وجودش خارج شود .
 • زهرا IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  2 0
  متاسفانه این مشکل آموزش و پرورش هست . چرا یک دانش آموز به راحتی بتونه اطلاعات همکلاسی هاش را بدست بیاره. الان که این امر آشکار شده چه کار مفیدی رخ داده؟ بهتر بود از این چند نفر امتحانی به عمل می آمد و اینها به خاطر شیطنت همکلاسی‌شان از تحصیل باز نمی موندند. اینطور هم اون متخلف به هدفش نمی رسید و هم این افراد نتیجه زحمات خودشون را میدیدند
 • الخلج US ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  11 0
  یه آدم مسأله دار چطور می تواند فردا معلم بچه های مردم باشد این هم از شاهکارهای نظام گزینشی کشور
 • ایرانی US ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  3 0
  اگر در دادگاه محکوم بشود حتماً از دانشکده فرهنگیان اخراجش می کنند حقش است
 • Naimeh IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  5 0
  دانش آموز خاطی ،زندگی چند ده نفر را مستقیم و غیرمستقیم نابود کرده است باید از فرهنگیان اخراج شود و حق ادامه تحصیل نداشته باشد
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  5 0
  باید همشون شکایت کنن نزارن این یارو معلم شه این اگه معلم شه هر سال چند ده نفرو بدبخت میکنه
 • ناشناس IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  3 3
  پیدا کردن شغل ربطی به زرنگی نداره متاسفانه یا باید سهمیه ای باشی یا باید به یه کله گنده وصل بشی.فعلا تو این کشور یک عده خاص حق نون خوردن وزندگی کردن دارن.بقیه باید آغاز بچرونن
 • ناشناس IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 1
  قضاوت فقط با خداست :)
 • دانا IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  2 0
  خداییش معلمان پاک هستند وباید از بین پاک ترین ها انتخاب شوند چرا یک نفر مثل حامد خلافکار وبی رحم و راه دادند در فرهنگ ودامشگاه فرهنگیان این نهایت نادانی هست ایشون مناسب فرهنگ نیست سازمان سنجش هم باید با توجه به رتبه آنهایی که مورد ظلم قرار گرفته اند. به انتخابشان خصوصا در فرهنگ اهمیت بدهد