درخشش سوارکاران منطقه آزاد قشم در مسابقات هرمزگان

رییس هیات ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی- محلی منطقه آزاد قشم، از حمایت مدیرعامل و موفقیت دو سوار کار روستای توریان قشم در مسابقات سوارکاری استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم : عبدالرحیم رضوانی با اعلام این خبر عنوان داشت: "معین خوه" با اسب شکار در مسابقات استانی که هم‌زمان با افتتاح پیست کورس در مغ اجمد بندرعباس یادواره سردار شهید سلیمانی، برگزار شد، به مقام دوم رسید و "محمد خوه عبدالله حمزه" با اسب شبدیز هم‌ سوم شد.

وی ادامه داد: موفقیت سوارکاران قشمی در این مسابقات نویدبخش آینده بهتر ورزشکاران سوارکار این‌ جزیره در مسابقات کشوری است.

به گفته رضوانی، حمایت مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم از توسعه فعالیت‌های ورزشی در روستاها و همچنین تأکید وی برای فراهم کردن زیرساخت‌های موردنیاز ازجمله ایجاد پیست‌ مسابقات سوارکاری در روستاهای هدف، نقش مهمی در پیشرفت علاقه‌مندان این رشته ورزشی خواهد داشت.

وی از سوارکاری در قشم‌ به‌عنوان یک ورزش نوپا یادکرد و گفت: با ایجاد پیست استاندارد سوارکاری در قشم‌ می‌توانیم به آینده علاقه‌مندان جوان این ورزش در این جزیره بیش‌ازپیش امیدوار باشیم.

رییس هیات ورزش روستایی و بومی- محلی منطقه آزاد قشم گفت: با توجه به سیاست بسیار خوب حق‌گویان مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم برای ارتقاء سهم ورزش در روستاها، امیدواریم این‌ جزیره در آینده نزدیک میزبان برگزاری مسابقات سوارکاری در سطح استان و در ادامه مسابقات ملی باشد.

شایان‌ذکر است، نخستین دوره مسابقات سوارکاری کورس در پیست جدید سوارکاری روستای مغ احمد بندرعباس با حضور سوارکارانی از نقاط مختلف استان هرمزگان برگزار شد.

46

کد خبر 1474733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =