درکه تهران، زیباترین جاذبه گردشگری پایتخت

 شهر تهران، یکی از شهرهای توریستی ایران می باشد که در آن، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد.

در جای جای این شهر، به قدری جاذبه های دیدنی وجود دارد که همه روزه، توریستان بسیاری به پایتخت سفر می کنند تا از نزدیک این جاذبه های گردشگری را مشاهده کنند. در واقع توریستان پس از رسیدن به پایتخت، با اجاره آپارتمان مبله در تهران، و اقامت در این شهر، لیستی از جاذبه های گردشگری این شهر تهیه می کنند و شروع به بازدید از آن ها می کنند. یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر، درکه می باشد که قدمت آن به چند صد سال می رسد.

در این مطلب به معرفی کامل درکه تهران و همچنین جاذبه های دیدنی این منطقه پرداخته ایم. در نتیجه اگر تا به حال به بازدید از آن نرفته اید و یا با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. مطمئنا پس از آشنایی با این جاذبه گردشگری هوس بازدید از آن به سرتان می زند و حتی اگر ساکن شهر تهران نباشید، در اولین فرصت به این شهر سفر کرده و با اجاره روزانه آپارتمان در تهران، اقدام به بازدید از این جاذبه گردشگری می کنید.

مختصردی درباره درکه تهران

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این منطقه، قدمتی چند صد ساله دارد. در حقیقت، از قرن پنجم هجری، یعنی ۸۰۰ سال پیش، این منطقه میزبان بسیاری از افراد بود و به دلیل داشتن آب و هوای عالی، مسافران بسیاری از آن بازدید می کردند. امروزه نیز همانند چندین سال پیش، بازدید کنندگان بسیاری حتی بیشتر از گذشته، ساعاتی را به این منطقه می روند و از جاذبه های دیدنی آن و آب و هوای خوب آن لذت می برند. درواقع درکه دره ای نسبتا کوچک می باشد که با توجه به بازدید و استقبال زیاد یکه از آن صورت می گرفت، روز به روز امکانات این منطقه بیشتر شد تا به امروز که در خیابان آن، تعداد بسیار زیادی کافه و رستوران وجود دارد. سالانه، توریستان بسیاری به این شهر می آیند و با اجاره آپارتمان روزانه در تهران، اقدام به بازدید از این منطه می کنند.

تفریحات درکه

به علت کوهستانی بودن این منطقه، یکی از بهترین گزینه ها برای ورزش کردن و به ویژه کوهنوردی می باشد. در واقع هر روزی از هفته را که به این منطقه از تهران بروید، متوجه حضور افراد بسیار زیادی می شوید که به قصد کوهنوردی، شیب تند کوچه های درکه را طی می کنند تا خود را به مسیر کوهنوردی برسانند. اگر شما هم علاقع مند به پیاده روی و کوهنوردی در این منطقه هستید، لوازم مخصوص کوهنوردی را با خود به همراه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید. از جمله مهم ترین تجهیزات برای کوهنوردی، می توان به: کوله پشتی مخصوص، آب، کفش مناسب، بادگیر، زیر انداز، عصا، کلاه، خوراکی و تنقلات مقوی، و ... اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری این منطقه

رستوران های متعددی در سرتاسر این خیابان وجود دارد که هر کدام از آن ها، با سبکی متفاوت و دکوراسیونی زیبا، میزبان بسیاری از گردشگران می باشند. از جمله بهترین رستوران های این منطقه می توان به اسپیدو درکه، رستوران البرز درکه، و همچنین کافه های بسیار زیبا اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به درکه تهران

همانطور که حدس می زنید، زمستان های این منطقه از تهران، دارای آب و هوای نسبتا سرد می باشد. در واقع با فرا رسیدن زمستان و سرد شدن هوا، میزان قابل توجهی برف در این منطقه می بارد. اما گذشته از این، باید بدانید که زمستان های درکه، حال و هوای دیگری دارد و بسیار لذت بخش می باشد. اما توصیه می کنم اگر فصل زمستان را برای سفر به این منطقه انتخاب کردید، حتما تجهیزات و لوازم کافی با  خود به همراه ببرید. می توان گفت که انتخاب بهترین فصل برای سفر به این منطقه کمی دشوار است. علت هم این است که فصل پاییز، جنگل کارا که در منطقه درکه تهران قرار دارد، تبدیل به پالت رنگی بی ظیری شده و چشک انداز بسیار زیبایی را در این منطقه به نمایش می گذارد.

اما فصل تابستان که آب و هوای بسیار گرمی شهر تهران را در بر می گیرد، می توان گفت که درکه تهران، بهترین گزینه برای اصله گرفتن از شهر، و قرار گرفتن در محیطی خنک . خوش آب و هوا می باشد. فصل بهار نیز سبب می شود تا چشم انداز این منطقه دو چندان شود و گیاهان و درختان، سرسبز تر از همیشه جلوه زیبایی به این منطقه بدهند. به طور کلی هر زمانی که هوس بازدید از این جاذبه گردشگری به سرتان زد می توانید برای بازدید از آن اقدام کنید و در صورتی که در تهران ساکن نیستید، می توانید با اجاره آپارتمان مبله در تهران و یا حتی اجاره روزانه آپارتمان در تهران، به مدت یک تا چند روز در این شهر اقامت کنید و از جاذبه های گردشگری این منطقه لذت ببرید.

موقعیت مکانی

درکه تهران، یکی از جاذبه های گردشگری واقع در شمال این شهر می باشد. در واقع موقعیت مکانی این منطقه، در دامنه رشته کوه البرز می باشد. برای دسترسی به این منطقه می توانید از ۲ راه اقدام کنید.

مسیر ۱: بزرگراه یادگار امام _ خروجی درکه تهران _ خیابان احمد پور _ میدان درکه تهران

مسیر ۲: بزرگراه چمران _ خیابان یمن _ خیابان رشیدالدین فضل لله _ خیابان داوودیان _ میدان درکه

اگر ساکن پایتخت نیستید و قصد سفری چند روزه به این شهر را دارید، توصیه می کنم اقدام به اجاره آپارتمان روزانه در تهران کنید و از دیدنی های ایتخت لذت ببرید.

۲۱۲۱

کد خبر 1474761