نقش موثر خیران در توسعه نظام تربیتی

استاندار قزوین گفت: خیران، بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند و در توسعه نظام تربیتی کشور نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندارقزوین در مراسم راه اندازی بنیاد خیران حامی دانشگاه فرهنگیان قزوین، گفت: هر چه بیشتر به دانشگاه فرهنگیان توجه شود در آینده، تعلیم و تربیت بهتر و علمی‌تری خواهیم داشت.

او اساس کار هر جامعه‌ای را توجه به آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: تمام کشورهایی که مسیر توسعه و پیشرفت را  طی کرده‌اند، توجه به نظام آموزش و پرورش را در دستور کار قرار داده‌اند.

جمالی پور از خیران به عنوان بازوان توانمند آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: خیران مدرسه ساز با سهیم شدن در ساخت و تجهیز مدارس نقش مهمی در توسعه مدارس و رفع مشکلات آموزشی دارند.

او تاکید کرد: امروز متولیان امور بر این موضوع واقف هستند که اگر بخواهیم زمینه لازم را برای پیشرفت و توسعه جامعه فراهم کنیم باید به نظام آموزش و پرورش توجه جدی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد: ایجاد فضاهای خیرخواهانه، اقدام ارزشمندی است که باید آن را قدر بدانیم و در راستای گسترش این محافل اقدام کنیم.

او گفت: ساختن یک کشور در سایه همکاری و مشارکت عمومی اتفاق می‌افتد و هر چقدر مردم در این مساله مشارکت داشته باشند قطعاً ثمرات بزرگی برای کشور دارد.

استاندار قزوین اضافه کرد: معمولاً دولت‌ها منابع محدودی در اختیار دارند به ویژه کشور ما که به دلیل شرایط تحریم با مشکلات زیادی مواجه است و برهمین اساس باید برای رفع مشکلات از ظرفیت‌های داخلی در کنار منابع دولتی استفاده کنیم.

جمالی پور اظهار کرد: قزوین دارای قدمت و فرهنگ هشت هزار ساله و استانی، دوستدار علم و فرهنگ است بنابراین حضور مردم در عرصه تعلیم و تربیت یک فرصت بزرگ جهت پرورش نسلی اندیشمند محسوب می‌شود. 

استاندار قزوین گفت: نظام آموزش و پرورش موجب توسعه کشور می‌شود تا جامعه بتواند به شایستگی‌های لازم برسد و مدارج عالی را طی کند و مردم با نگرش روشن وارد بازار کسب و کار شوند.

46

کد خبر 1474788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =