۴۰هزار نفر از ورزشکاران زن در قزوین ساماندهی شدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: با ساماندهی بیش از ۴۰هزارنفر ورزشکار زن؛ زمینه فعالیت ۲۳هزار نفر ورزشکار زن در عرصه قهرمانی هم مهیا شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از  قزوین؛ عباس علایی مقدم، مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین گفت: با ساماندهی بیش از ۴۰هزارنفر ورزشکار زن؛ زمینه فعالیت ۲۳هزار نفر ورزشکار زن در عرصه قهرمانی هم مهیا شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: در استان قزوین ۵۱هیئت ورزشی فعال است که ۱۶رشته آمایشی ورزش بانوان هم فعالیت می کند و ۱۶سالن ورزشی ویژه بانوان به مساحت ۱۸هزار و ۷۶۲متر مربع و یک سالن روستایی و ۱۵سالن شهری نیز در اختیار بانوان ورزشکار قرار دارد.

علایی مقدم تصریح کرد: جمعیت بانوان استان قزوین بالغ بر ۶۲۳هزار نفر و سرانه ورزشی بانوان استان ۳صدم متر مربع است که دو سالن در شهرستان البرز، دو سالن در آبیک، سه سالن در شهرستان بویین زهرا، دو سالن در تاکستان و ۷سالن ورزشی ویژه بانوان در قزوین در اختیار این گروه است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: در عرصه ورزش قهرمانی ۲۳هزار و ۶۴۲نفر زن ورزشکار فعالیت می کنند که نرخ ورزشکاران زن به مرد حدود ۳۹درصد و در بخش همگانی ۱۲هزار و ۱۱۵ورزشکار زن داریم که نرخ آن ۹۱درصد است.

او اضافه کرد: در ورزش روستایی نیز بیش از یک هزار و ۷۶۰ورزشکار زن با نرخ ۵۳درصدی فعال هستند و در بخش جانبازان و معلولان هم با نسبت رشد ۳۳درصدی بیش از ۷۰بانوی ورزشکار فعالیت می کنند.

علایی مقدم با تشریح مهمترین فعالیتهای انجام شده در بخش بانوان هم گفت: بیش از ۳۹هزار و ۳۵۰ورزشکار زن سازمان یافته در استان داریم که ۲۲نفر عضو تیم های ملی هستند و ۴۳ورزشکار هم به تیم های ملی دعوت شده و در اردوها شرکت کرده اند.

او اظهارکرد: ۳۳۰ورزشکار زن برای استان و کشور مدال افتخار کسب کرده اند که تهمینه کربلایی صادقی دارنده مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا، سمیرا جلیلوند دارنده مدال برنز گلبال مسابقات پارا آسیایی جاکاراتا و کسب عنوان بهترین مربی جهان توسط فاطمه صفرپور مربی تیم ملی تکواندو در یازدهمین دوره مسابقات نوجوانان جهان از جمله این افتخار آفرینان هستند.

علایی مقدم اضافه کرد: ۴۳میزبانی مسابقات قهرمانی کشور و اردوهای تیم ملی هم در استان قزوین برگزار شده و ۱۹۳مورد نیز به مسابقات قهرمانی کشور اعزام صورت گرفته است.

او در خصوص تعداد کلاس های داوری ویژه بانوان هم گفت: برگزاری ۳۳دوره کلاس های داوری و مربیگری از اقدامات انجام شده است و در حال حاضر ۲۳ تیم ورزشی بانوان در لیگ حضور دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین خاطرنشان کرد: اجرای طرح ملی فراغت بانوان با ورزش، با حضور ۵۵دستگاه اجرایی در یازده رشته ورزشی، جشنواره بزرگ ورزش و سلامت، شادابی و نشاط، با حضور ۱۵۰۰نفر، طرح ملی فراغت بانوان با ورزش ویژه خانواده ها و طرح ملی ۳۰دقیقه با نشاط و تندرستی از دیگر اقدامات انجام شده در بخش بانوان است.

46

کد خبر 1474793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =