برندگان جایزه «روایت سرباز» معرفی شدند

جوایز عکس «روایت سرباز» به مهدی قاسمی از تهران، حسن یار احمدی از کرمان و سعید قاسمی از آذربایجان شرقی اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیین پایانی جایزه عکس «روایت سرباز» با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت برگزار شد. این جایزه در پاسداشت یاد و راه شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این آیین، حمید فروتن، دبیر مسابقه عکس روایت سرباز گفت: «عکس‌های ثبت شده و به یادگار مانده با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی، بخشی از گنجینه تصویری و ارزشمند تاریخی آمیخته با جهاد و شهادت استکبارستیزی ملت بزرگ ایران است و در آستانه اولین سالگرد شهادت ایشان، مدیران بنیاد رودکی با تشکیل شورای سیاست‌گذاری متشکل از اساتید ارتباطات فرهنگ و هنر به ویژه عکاسی، رویکردها و سیاست‌هایی را جهت برگزاری بهتر این رویداد کم نظیر تدوین و به دبیرخانه جهت اجرا اعلام کردند. در همین راستا با کمک این شورای محترم، داوران شایسته و کارشناس حوزه خاص پیشنهاد و در نهایت استادان فرهاد سلیمانی، سعید فرجی و روح الله فرجی به عنوان داور این رویداد معرفی شدند.»

در ادامه، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی گفت: «در ابتدا از مدیران برگزاری این رویداد تشکر می‌کنم که عشقشان به سردار سلیمانی را نشان دادند. عشقی که خود را هم در گستره جمعیت نشان داد و هم در نشان دادن عواطف و احساسات انسانی که در این حادثه بروز پیدا کرد. رمز این محبوبیت چیست که با وجودی که سردار سلیمانی کمتر در قالب‌های رسانه‌ای حضور داشت، اما با شهادتش چنین شعله‌ای را ایجاد کرد؟ به نظر من پاسخ این سوال این است که ارتباط عاطفی عمیقی میان حاج قاسم و مردم بود.»

او افزود: «این‌که انسانی، مناسباتش با مردمش در این حد باشد، اغراق نیست؛ بلکه بیان یک رابطه وجودی است که زیست آن با مردم بود. چنین علاقه و ارتباطی به طور حتم در علاقه متقابل اثر می‌گذارد. ضمن این‌که سردار سلیمانی وجودش را نذر و وقف ملت ایران کرده بود. او فارغ از خط‌کشی‌های رایج سیاسی، به مردم ایران و جهان نگاه می‌کرد و کسی که مردم را خط کشی نکند مردم هم او را نسبت به خودشان خط کشی نکرده و نسبت او را با خود مساوی می‌بینند.»

پس از صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نفرات برگزیده اولین جایزه عکس «روایت سرباز» معرفی شدند که بر این اساس، مهدی قاسمی از تهران با عکس حضور سردار شهید سلیمانی و شهید جهاد مغنیه (پسر ارشد شهید عماد مغنیه) در مجلس ترحیم مادر شهید سلیمانی به عنوان نفر اول، حسن یار احمدی از کرمان با عکس تشییع پیکر شهید سلیمانی در شهر کرمان به عنوان نفر دوم و سعید قاسمی از آذربایجان شرقی با عکس از هوراند – روستای لروم به عنوان نفر سوم معرفی شدند.

همچنین از احمد بلباسی از استان خوزستان با عکس حضور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس برای سیل خوزستان در شادگان، مجید عسگری‌پور از تهران با عکس مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران، پویا بازارگرد از گیلان با عکس سه پیرمرد در یک قهوه خانه سنتی قدیمی دربازار سنتی رشت در حال تماشای مراسم تشییع سردار سلیمانی از تلویزیون، جواد میرحسینی از گیلان برای پوستر شهید سلیمانی در رشت، یک روز پس از تشییع نیز تقدیر شد.

مسابقه عکاسی «روایت سرباز» در پاسداشت نام، یاد و راه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب جایزه عکس بنیاد رودکی و به همت این مجموعه فرهنگی هنری برگزار شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1474854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =