قهر رئیس جمهور آمریکا با معاونش/ترامپ از پنس عصبانی است

ایسنا نوشت:یک منبع نزدیک به معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، ترامپ و معاونش از زمان حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه با یکدیگر حرف نزده‌اند و ترامپ از معاونش عصبانی است.

یک منبع نزدیک به مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، رئیس‌جمهوری و معاونش از زمان حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه با یکدیگر حرف نزده‌اند.

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط امروز یکشنبه نوشت: منابع نزدیک تاکید کرده‌اند که ترامپ بسیار از معاونش، پنس خشمگین و عصبانی است در حالی‌که پنس به دلیل آنچه رئیس‌جمهوری انجام می‌دهد ناراحت و مایوس است.

ترامپ از پنس خواسته بود در جلسه کنگره نتایج انتخابات را رد و باطل اعلام کند اما پنس هرگونه مداخله در این باره را رد کرد. او تاکید کرده بود، این مداخله اصلا قانونی نیست.

در این راستا پیشتر شبکه خبری سی ان ان اعلام کرده بود که مایک پنس فعال سازی متمم ۲۵ قانون اساسی که امکان برکناری رئیس‌جمهوری و واگذاری قدرت به معاونش با داشتن رای اکثریت کابینه را می‌دهد، منتفی ندانسته است.

این شبکه خبری به نقل از منابعی نزدیک اعلام کرده بود رخدادهای روزهای اخیر نشان داده که این گزینه روی میز است. 

این منبع اضافه کرد، همزمان آنها امیدوار به یک انتقال قدرت صلح آمیز و کمک به جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب در مبارزه با همه گیری بیماری هستند.

بر اساس گزارش سی.ان.بی.سی، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با سازمان‌ها مربوط به خود درباره به کارگیری متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکنار کردن ترامپ از ریاست جمهوری بحث کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که این پروسه طولانی‌تر از زمان باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ تا قبل از تحلیف جو بایدن ‌می‌شود و نباید از آن انتظار اجرای فوری را داشت.

متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا اجازه به انتقال قدرت دائمی یا موقت از رئیس جمهوری آمریکا به معاون رئیس جمهوری در صورتی که اکثریت اعضای کابینه به کنگره عدم توانایی رئیس جمهوری در اجرای وظایفش را تصدیق کنند، می‌دهد.

311311

کد خبر 1474973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =