۱ نفر
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
پاکستان به تهدیدات آمریکا پاسخ داد

ایرنا نوشت:پاکستان در واکنش به خواسته آمریکا برای تقویت نظام عدالت خود و محاکمه شفاف عناصر مرتبط با پرونده‌های تروریستی، به واشنگتن توصیه کرد که در هند به دنبال رفع نگرانی‌های خود باشد.

درپی مطالبه وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر محاکمه شفاف متهمان مرتبط به حمله تروریستی نوامبر ۲۰۰۸ در بمبئی هند از سوی پاکستان، دولت اسلام آباد به آن واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه پاکستان روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت: نظام عدالت و حقوقی این کشور مستقل است و تمامی مراحل تحقیقات، پیگردهای قانونی و محکومیت‌های بعدی بدون هیچ دخالت مستقیم و غیرمستقیم مطابق سیستم حقوقی پاکستان است صورت می‌گیرد.

در این بیانیه به آنچه که پاکستان کارشکنی هند درباره پرونده حمله بمبئی و عدم همکاری برای دسترسی به شاهدان عنوان شده، اشاره شده است.

وزارت امور خارجه پاکستان خطاب به آمریکا تاکید کرد که اسلام‌آباد متعهد به مسوولیت‌های بین المللی خود است و واشنگتن باید نگرانی‌هایش درباره تامین مالی تروریسم و پشتیبانی از این عناصر را از هند پیگیری کند.

براساس این گزارش، وزارت امور خارجه آمریکا با استقبال از محاکمه "ذکی الرحمان لکوی" از بنیانگذاران گروه غیرقانونی "لشکر طیبه"، متهم اصلی حمله تروریستی در بمبئی هند، توسط دادگاه پاکستان از این کشور خواست تا جرائم دیگر این شخص فراتر از تامین مالی تروریسم را پیگیری و محاکمه شفاف را در دستور کار قرار دهد.

آمریکا و هند، گروه جماعت الدعوه زیر شاخه "لشکر طیبه" را به طراحی حملات مرگبار بمبئی در نوامبر ۲۰۰۸ متهم کرده‌اند.

در حملات روز ششم آذر ۱۳۸۷ در شهر بمبئی هند که سه روز به طول انجامید، افراد مسلح در چندین نقطه حساس شهر، از جمله مراکز تجاری، ایستگاه‌های خط آهن و هتل‌های بزرگ، اقدام به تیراندازی و بمب گذاری کردند. در این عملیات ۱۶۰ نفر از جمله چند تبعه خارجی و همچنین آمریکایی کشته شدند.

311311

کد خبر 1474989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =