متفاوت‌ترین کنکور قرن در ژاپن؛ امتحان دادن سختگیرانه‌ زیر سایه کرونا

ایسنا به نقل از ژاپن تایمز نوشت: قرار است از روز شنبه هفته آتی کنکور ژاپنی‌ها در شرایطی بی‌سابقه و متفاوت برگزار گردد.

امتحان ورود به دانشگاه‌های کشور ژاپن در یک وضعیت بی‌سابقه حاصل از شیوع کرونا به مدت ۲ روز برگزار می‌شود.

این امتحان باعث می‌شود پایتخت ژاپن یعنی توکیو طی روزهای شنبه و یکشنبه در وضعیت اضطرار جدیدی قرار بگیرد.

این آزمون حدود ۵۳۰ هزار نفر متقاضی دارد که تعداد زیادی از آنها را دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان تشکیل می‌دهند. به همین جهت، وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ژاپن اعلام کردند که اگر متقاضیان در وضعیت سلامتی خود دچار مشکل هستند،‌ می‌توانند برای آزمون جبرانی اقدام کنند. آزمون جبرانی آزمونی است که اگر فردی امتحان اصلی را از دست داد، می‌تواند برای آزمون جبرانی اقدام کند.

قرار است یک آزمون جدید نیز که جایگزین آزمون مرکز ملی پذیرش دانشگاه‌ها می‌شود، در تاریخ ۳۰ و ۳۱ ژانویه سال جاری برگزار شود. این آزمون یک اقدام ویژه در پاسخ به تاخیر آغاز سال تحصیلی و تعطیلی موقت دبیرستان‌ها در سال میلادی گذشته است که به دلیل شیوع کروناویروس اتفاق افتاد.

برای آزمون بعدی که به عنوان همان امتحان جبرانی هم خواهد بود، ۷۱۸ نفر متقاضی شده‌اند.

وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ژاپن از متقاضیان درخواست کرده‌اند که در ۷ روز منتهی به برگزاری آزمون هر روز صبح، دمای بدن خود را بررسی کنند و اطلاعات دمای بدن خود را به محل امتحان بدهند.

به متقاضیان توصیه شده که اگر علائمی مانند تب ۳۷.۵ درجه سانتیگراد یا بالاتر ، مشکل تنفس یا خستگی شدید، اختلال بویایی و چشایی ، سرفه مداوم یا درد در ناحیه گلو و اسهال  داشتند، از این آزمون بگذرند و برای آزمون جبرانی اقدام کنند.

گفته شده افرادی که متقاضی شرکت در آزمون جبرانی می‌شوند، نیازی به ارائه گواهی پزشکی ندارند و می‌توانند از طریق تلفن این امر را به دانشگاه‌های میزبان محل آزمون اطلاع دهند.

در این میان، متقاضیانی هم وجود خواهند داشت که پس از رسیدن به محل آزمون علائم مشکوک ابتلا به کووید-۱۹ از خود نشان خواهند داد.

در مورد چنین افرادی همانجا در محل آزمون پزشکان تصمیم می‌گیرند که فرد به صورت جداگانه امتحان دهد یا برای آزمون جبرانی اقدام کند.

 اگر متقاضیان توسط مراکز بهداشت عمومی شناسایی شوند که با افراد آلوده به ویروس کرونا در تماس بوده‌اند، تحت سه شرط مجاز به حضور در آزمون در اتاق‌های جداگانه خواهند بود.

تست منفی ابتلا به کووید-۱۹، حضور در روز امتحان بدون داشتن هیچ کدام از علائم ابتلا و حضور در محل آزمون بدون استفاده از وسایل نقلیه عمومی.

از قوانین کنکور ژاپن این است که تمامی داوطلبان ملزم به استفاده از ماسک در محل آزمون هستند و باید ناهار را در صندلی خود بخورند.

استفاده از دستگاه‌های دماسنج برای تعیین تب متقاضیان در محل آزمون ممنوع شده است تا داوطلبان عصبی و کلافه نشوند.

در مجموع ۶۴ محل برای برگزاری کنکور ژاپنی‌ها در روز ۳۰ و ۳۱ ژانویه در نظر گرفته شده است.

امتحان جبرانی افرادی که ۳۰ و ۳۱ ژانویه را برای آزمون دادن انتخاب کرده بودند هم برای ۱۳ و ۱۴ فوریه تعیین شده است.

۲۳۵۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1475150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =