علی‌اف و پاشینیان برای دیدار با پوتین وارد مسکو شدند/عکس

فارس نوشت: «الهام علی اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان برای نشست مشترک به میزبانی رئیس‌جمهور روسیه وارد مسکو شدند تا درباره مسائل مختلف به ویژه قراباغ کوهستانی رایزنی کنند.

 رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان برای دیدار و نشست سه جانبه مشترک با همتای روس خود وارد مسکو شدند.

حالا رسانه‌های جمهوری آذربایجان در خبری فوری از ورود رئیس‌جمهور این کشور به مسکو و رسانه‌های ارمنستانی از ورود نخست‌وزیر این کشور به پایتخت روسیه خبر دادند.

روز یکشنبه (دیروز) کرملین اعلام کرده بود که  «ولادیمیر پوتین»، «الهام علی‌اف» و «نیکول پاشینیان» فردا دوشنبه در مسکو دیدار و اجرای توافق قراباغ را که به درگیری‌های خونین باکو و ایروان در این منطقه پایان داد، بررسی خواهند کرد. 


ورود پاشینیان به مسکو

بنابر اعلام مسکو، این دیدار که بعد از گذشت دو ماه از درگیری‌های ۴۴ روزه در منطقه قراباغ کوهستانی برگزار خواهد شد، به ابتکار رئیس‌جمهور روسیه بوده است.

برخی رسانه‌ها از قبیل آذربایجان 24 گزارش دادند، قرار است نشست و گفت‌وگوهای سران این سه کشور درباره .قراباغ به میزبانی پوتین بعد از ظهر امروز به وقت محلی مسکو آغاز شود

دور جدید تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) بر سر منطقه مورد مناقشه قراباغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند. جمهوری آذربایجان و ارمنستان سه بار توافق آتش بس امضا کردند اما هر دفعه این توافق‌ها نقض شد و دو طرف یکدیگر را به نقض آنها متهم کردند. با این وجود توافق آتش بس چهارم با میانجیگری رسمی روسیه به امضا رسید.

به دنبال توافق سه‌جانبه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس، نظامیان روس به منظور نظارت بر این آتش‌بس و ایجاد منطقه حائل بین نیروهای درگیر در منطقه قراباغ کوهستانی مستقر شدند. تاکنون وضعت صلح در این منطقه پابرجا بوده است.

310 310

کد خبر 1475204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =