آخرین دربی قرن همه چیز داشت غیر از برنده

استقلال و پرسپولیس از هفته هشتم لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دربی همیشه برای هواداران پرسپولیس و استقلال مهم تر از قهرمانی در انتهای فصل بود. مثل آن فصلی که پرسپولیس با درخشان و برانکو موفق شد مقابل استقلال امیرقلعه نویی دبل کند اما در انتهای فصل در رده چهاردهم قرار گرفت. اگر در دربی پیروز شوی تا دربی بعدی می توانی برای رقیبت کری بخوانی و دست بالا را بگیری. ۹۳ دربی را پشت سر گداشته ایم و حالا به ایستگاه نود و چهارم رسیده ایم. جایی که محمود فکری که سابقه زیادی از حضور به عنوان بازیکن در دربی دارد، به عنوان سرمربی اولین شهرآورد خودش را تجربه می کند و امیدوار است روند پیروزهای تیمش در این بازی هم ادامه داشته باشد. از طرفی دیگر هم یحیی گل محمدی که با پرسپولیس در فصل پیش به قهرمانی لیگ برتر و همچنین فینال آسیا رسید، به دنبال پاک کردن شکست تلخ مقابل اولسان از ذهن هواداران است. پرسپولیس آخرین بار در دربی رفت فصل پیش با تک گل مهدی عبدی به پیروزی رسیده و آبی پوشان هم در دربی جام حذفی و در ضربات پنالتی موفق شدند سرخپوشان را شکست دهند.

محمود فکری سرمربی استقلال برای این دیدار از رشید مظاهری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری، احمد موسوی، مهدی مهدی‌پور، مسعود ریگی، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قایدی و ارسلان مطهری استفاده کرده است و در طرف مقابل هم حامد لک، سیدجلال‌حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال‌ کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی برای پرسپولیس به میدان رفتند.

بازی در ابتدا با پاس‌کاری تیم استقلال آغاز شد و آبی‌پوشان با چند پاس به نیمه زمین پرسپولیس رسیدند و در دقیقه ۲، ارسلان مطهری روی اشتباه مدافعان پرسپولیس به محوطه جریمه حریف رسید و موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس بعد از دریافت گل اول سعی کردند بازی را مدیریت کنند و با نفوذ به نیمه زمین حریف موقعیت‌هایی روی دروازه استقلال ایجاد کنند اما تلاش‌ آن‌ها راه به جایی نبرد.

سرخ‌پوشان پایتخت در دقیقه ۸ با نفوذ به محوطه جریمه استقلال سعی داشتند موقعیتی برای خود ایجاد کنند اما احمد نوراللهی با برخورد به بازیکن استقلال، توپ را از دست داد. این درحالی بود که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد به خطا داشتند.

در دقیقه ۱۰، استقلال روی یک حمله به محوطه جریمه پرسپولیس آمد و محمد نادری سعی داشت توپ را به روی دروازه پرسپولیس ارسال کند اما توپ به وحید امیری برخورد کرد و بازیکنان استقلال اعتقاد به خطای هند داشتند.

استقلال در ادامه بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و سعی کرد با حفظ توپ بازی را مدیریت کند.

پرسپولیس در دقیقه ۱۹ اولین موقعیت جدی خود را به دست آورد. احمد نوراللهی با نفوذ به محوطه جریمه استقلال، مهدی عبدی را صاحب موقعیت کرد اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

پرسپولیس به تعداد حملات خود اضافه کرد و در دقیقه ۲۳ احمد نوراللهی با حضور در محوطه جریمه استقلال فرصتی خوبی برای گلزنی پیدا کرد اما ضربه شوت این بازیکن با اختلافی کم، از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و استقلال سعی داشت با حفظ توپ و نیم‌نگاهی به ضدحمله‌ها، مدیریت بازی را در دست بگیرد.

داربی ۹۴ پایتخت بعد از حملات پرسپولیس شکل آرام‌تری به خود گرفت. شاگردان یحیی گل‌محمدی سعی داشتند نیمه اول را با شکست به رختکن نروند و موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای برای خود ایجاد کردند اما فرصت‌های سرخ‌ها راه به جایی نبرد.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی، دو تیم بیشتر در میانه میدان حضور داشتند و در ادامه استقلال تلاش کرد با مدیریت بازی، نیمه اول را با پیروزی به رختکن برود.

در پایان تلاش پرسپولیس برای زدن گل تساوی نتیجه‌ای نداشت تا این بازی در پایان نیمه اول با برتری یک گله شاگردان محمود فکری به پایان برسد.

نیمه دوم:

نیمه دوم داربی ۹۴ پایتخت در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند یکدیگر را محک بزنند. ۵ دقیقه بعد از شروع بازی مهدی عبدی موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند. عبدی روی پاس بازیکن پرسپولیس صاحب موقعیت شد و اشتباه مدافعان استقلال باعث شد تا عبدی با یک شوت دروازه استقلال را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

بعد از گل پرسپولیس، بازی شکل هیجانی‌تری به خود گرفت و دو تیم شور و شوق بیشتری برای حمله کردن پیدا کردند. محمد نادری در دقیقه ۵۸ شوتی روانه دروازه پرسپولیس که ضربه این بازیکن راه به جایی نبرد.

پرسپولیس در دقیقه ۶۰ در یک موقعیت خطرناک می‌توانست به گل برسد اما فرصت سرخ‌پوشان نتوانست به گل تبدیل شود. نوراللهی در محوطه جریمه شوتی روانه دروازه استقلال کرد ولی ضربه این بازیکن را مدافعان استقلال دفع کردند.

دقیقه ۶۵ پرسپولیس به گل دوم رسید. وحید امیری روی ارسال سعید آقایی در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد و با ضربه پای چپ موفق شد گل دوم بازی را به ثمر برساند.

در ادامه پرسپولیس بازهم برای زدن گل بیشتر موقعیت داشت و  احمد نوراللهی در دقیقه ۶۷ روی موقعیت تک به تک نتوانست دروازه استقلال را برای بار سوم باز کند.

استقلالی‌ها بعد از دریافت گل دوم، سعی کردند گل تساوی را به ثمر برسانند اما تلاش این تیم راه به جایی نبرد و موقعیت‌های نصفه و نیمه این تیم نتوانست تغییری در روند بازی ایجاد کند.

کمال کامیابی‌نیا در دقیقه ۷۴ از پشت محوطه جریمه، شوتی روانه دروازه استقلال کرد اما ضربه این بازیکن کم‌جان بود و راه به جایی نبرد.

استقلال در دقایق پایانی نتوانست موقعیت خطرناکی ایجاد کند و شاگردان محمود فکری با اینکه ۲ بر یک از حریف خود عقب بودند اما نتوانستند فرصت قابل توجهی خلق کنند و بازی با برتری سرخ‌پوشان همراه بود.

استقلال در دقیقه ۹۰ و توسط شیخ دیاباته به گل رسید اما این بازیکن در منطقه آفساید حضور داشت تا بازی همچنان با برتری سرخ‌ها ادامه پیدا کند.

استقلال در دقایق پایانی موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه حریف شوتی روانه دروازه حریف کرد و موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.

در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل بیشتر نتیجه‌ای نداشت تا بازی در پایان با تساوی ۲ بر ۲ به پایان برسد.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1475275

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 37
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  خبر انلاین اول تبریک به تاج کبیر دوم نطر سنجی مسخره روبیکاه اخه تیم لنگ 43 روز هست پس از شکست افتضاع اور یک برد هم کسب نکرده در ضمن اگر حامد لک نبود اخرین تیم لیگ تیم پرسپولس بود سوم هودران لنگ چیزی ندارند که از دست بدن همه هودران تاج سرگرم بازی هستند با افتخار تاجیم اریایی
  • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   آخه استقلال یه تیم معمولی لیگ میخواد جلوی نایب قهرمان آسیا دوام بیاره؟؟
  • Persepolis IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   همین که جلوی فینالیست آسیا مساوی کردید زیادتونه.
  • کیسه آبی IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   44 64
   لنگی خوش شانس
  • فوتبالی IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   33 62
   نکته جالب اینکه با اینهمه تبلیغ تلویزیونی و پیامکی و اپلکیشینی، بازم تعداد هوادارای پیروزی کمتر از استقلال، تراکتور، سپاهان، گل گهر، فولاد، نفت آبادان، نساجی و حتی آلومینیوم اراک بود ...
  • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   48 58
   اگه وریا تک به تک رو از دست نمیداد نیمه اول کار لنگ یکسره میشد
  • جامی IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   45 63
   اونیکه باید خوشحال باشه از نتیجه لنگی ها و تراکتوری ها فولادی ها و سپاهانی ها هستند وگرنه استقلال چون مساوی کرد ناراحته
  • زرشکی IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   34 15
   گل رو سیدجلال زده، چرا بازی ۳ بر ۱ نشد؟!!!!!
  • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   8 0
   ینی چی اگه لک نبود؟؟!! لک خب دروازبان تیمه. میخواین دروازه خالی بازی کنیم ؟؟؟!!!
  • حق گو IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
   11 10
   انشاالله که استقلال هفته آینده جلو تیم ما تو تبریز همینجوری بازی کنه تا ما به پرسپولیسی ها یاد بدیم که چگونه باید از موقعیت ها استفاده کرد.
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
   3 2
   من خودم آبی ام ... چرا اینقدر غر میزنید این روزها مردم اعصاب ندارن من همش دعا کردم مساوی بشه کسی ناراحت نشه هوای همدیگرو داشته باشید یه نتیجه ارزشی نداره
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  استقلال مربی ندارد.فکری یک مربی آماتور است
  • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   39 57
   پیروزی هم همینطور
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   32 29
   پیروزی خخخخخ
  • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   39 33
   برو واس کامنت خودت مثبت بزن لنگی
 • شیث IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  56 15
  همون اشتباه نیمه اول فکری و عقب کشیدن بعد از گل رو گلممدی انجام داد. ترسو ها هیچ وقت امتیاز کامل نمیگیرن و به نفع سایر مدعی ها بازی کردن
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  71 36
  نکته جالب بازی فقط لباس طرح لنگ پرسپولیس
  • Persepolis IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
   1 8
   لباس طرح ستون های تخت جمشید بود. نکنه لباس ستاره بارون شده رو پیراهن قشنگ تره؟
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  62 45
  چرا پرسپولیس فقط توی نظرسنجی خبرآنلاین رای میاره؟؟!!!
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   48 28
   چون پیامک رو فله ای میفرستن و عاشق لنگن
 • JP ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  69 40
  چیزی نمانده بود فکری خاطره بازی داش علی و العین را زنده کند.
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  64 30
  بچه های بابااااا مسعووووووود شانس آوردن
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  29 40
  مظاهری بازی با تراکتور باید نیمکت نشین باشه، صد رحمت به حسینی
 • GB ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  40 25
  فکری گفته که معمولا تیم های ته جدولی ممکن است برنده دربی باشند!!
 • IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  24 7
  اگه سرمربیا ترسو بازی در نمیاوردن بازی زیباترم میشد
 • زرد طلایی IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  23 32
  از بعضی کامنت ها غرض ورزی میباره. حالا فرقی نمیکنه لنگی باشی یا کیسه شی
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  19 15
  همین که دو تیم بدون گل مساوی نشدن، خودش خیلی خوبه. کیفیت بازی خوب بود.
 • یاس IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  63 33
  این کیسه کشا چی میگن حداقل ۴ تا گل احمد نورالهی نزد بماند بقیه که کلی موقعیت خراب کردن و نکته جالبتر خبرآنلاینه که فقط کامنت کیسه ها رو منتشر میکنه
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  48 11
  فکری یه مربی کاملاً متوسطه که توان قهرمانی با استقلال رو نداره.امروزم همه دیدن همه جوره شانس آوردن.
 • محمدی IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  42 29
  این بازی دو تا نتیجه داشت اول اینکه تفکر برنده شدن در پرسپولیس نهادینه شده و با تساوی در برابر صدرنشین فعلی لیگ برتر انقدر ناراحت بودند که انگار به تیم ته جدولی باخته بودند دوم اینکه مهاجمان این تیم احیا شدند. البته سومی هم داره که واقعا بازی زیبائی را تماشا کردیم و لذت بردم.
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  36 24
  ثانیه 67 قرن...
 • اکبر IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  0 11
  استقلال با بازی دیروز نشون داد که شایستگی صدر جدول رو داره و بدون کمک فدراسیون و داوران و لابی بازی می تونه جزء 4 تیم بالای جدول باشه. تبریک به استقلال. پرسپولیس که توی کل بازی محو بود و شده بود خرس وسط استقلال، انگار نه انگار که نایب قهرمان آسیا هستش. تازه داور به پرسپولیس رحم کرد که غلامی رو اخراج نکرد وگرنه 6 تا خورده بودن.
 • Mahdi IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  0 6
  هر دو تیم خوب بودن
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  0 1
  در پایان قرنی که تیم حکومتی کیسه با این همه حمایت از فدراسیون و سازمان لیگ و وزارت نتونست تیم نصف و نیمه پرسپولیس رو ببره ،حتما می پرسید کدوم حمایت ؟به عرض اون دسته از کیسه ها برسونم که چشم پوشی تخلفات تیم حکومتی کیسه از قبیل زدو خورد در فرودگاه ،موضوع قلیون تو قطر ،بخشش محرومیت مرادمند،دوپینگ یه بازیکن که اسمشو نمیارم تغییر برنامه بازیها به درخواست تیم کیسه و از همه مهمتر هیات مدیره های میلیاردی تیمشون که کم نزاشتن برای تیم ،حالا از طرف پرسپولیس سقف قرارداد باید رعایت بشه که همین موجب شد سه بازیکن کلیدی از تیم جدا بشن ،بازیکن خارجی حق نداره داشته باشه که بعد از فینال بشار رو فراری دادن و از همه مهمتر نفوذ هیات مدیره خائن تو پرسپولیس مثل رغبتی و رسول پناه،خب معلومه که پرسپولیس جون نداشت بازی کنه و تیم سرحال رقیب از تک موقعیت ها استفاده کنه ،بعدا میان میگن وزیر پرسپولیسی .
 • داریوش استقلالی IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  1 3
  سلام گل خداحافظ گل
 • علی IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  4 3
  افرادی که از لفظ لنگ و کیسه استفاده می کنند در وحله اول به تیم خود احترام نمی گذارند !!! فقط از بازی لذت ببرید همه چیز به تاریخ می پیوندد....
 • A_ IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  1 5
  یکی گفته بود استقلال میخواد جلوی نایب قهرمان آسیا دوام بیاره؟ اخه عزیز من نایب قهرمانی رو با دو بار قهرمانی آسیا شدن مقایسه میکنی؟؟؟؟!!!!