راه‌اندازی واحد تشخیص مولکولی کرونا در میاندوآب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در نود و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا گفت: براساس بررسی‌های انجام یافته و با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسئولین و مردم، باید آمادگی ورود به فاز چهارم بیماری را در استان داشته باشیم.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده درباره آماده سازی تجهیزات بیمارستان‌ها افزود:  به منظور تجهیز بیمارستان‌های استان، سه دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته ۱۶ اسلایس به بیمارستان‌های سیدالشهدا(ع) و امام خمینی (ره) ارومیه و بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب تحویل داده شده و در حال نصب هستند.

وی درباره بهره‌برداری از بیمارستان جامع زنان ارومیه ابراز کرد: با راه اندازی و نصب دستگاه های MRI و سی تی اسکن بیمارستان زنان ارومیه، این بیمارستان طی ۱۵ روز آینده وارد چرخه خدمات‌دهی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی درباره واحد آزمایشگاهی تخشیص کرونا گفت: یک واحد آزمایشگاه مولکولی تشخیص تست PCR در میاندوآب به منظور تسریع در تشخیص کرونا راه اندازی شد.
 آقازاده درباره تلاش برای عدم ورود به فاز چهارم بیماری افزود: می بایست همه مسئولین و مردم تلاش کنیم تا وارد موج چهارم بیماری نشویم، زیرا بر اساس بررسی‌های اپیدمیولوژی در صورت ورود به موج چهارم بیماری، زمستان سختی در پیش خواهیم داشت.

46

کد خبر 1475358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =