واکنش بحرین و امارات به تصمیم آمریکا علیه انصارالله یمن

ایسنا نوشت:امارات و بحرین از قصد وزارت خارجه آمریکا برای درج نام انصارالله یمن در لیست گروه های"تروریستی" استقبال کردند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در توییتی نوشت: ما از تصمیم دولت آمریکا درباره "تروریست" خواندن انصارالله یمن و درج نام رهبرانش در لیست سیاه "تروریسم" استقبال می‌کنیم. 

وی مدعی شد: "کودتای انصارالله علیه دولت و نهادها و بافت اجتماعی و مدنی یمن شعله خشونت و آشوب را برافروخت و به وخامت فاجعه‌بار اوضاع انسانی در یمن منجر شد"!

دوشنبه مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، قصد دارد به کنگره تصمیم درج نام انصارالله و مهم‌ترین رهبرانش عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحاکم در لیست تروریسم را ابلاغ کند.

دولت مستعفی یمن و عربستان از این اقدام آمریکا استقبال کردند.

در این راستا وزارت خارجه بحرین نیز از این اقدام آمریکا استقبال کرد و مدعی شد: "این اقدام گام ضروری برای پایان دادن به نقض‌های خطرناک انصارالله و مقابله با اقدامات این گروه است که امنیت و ثبات منطقه را برهم می‌زند. 

وزارت خارجه بحرین همچنین مدعی شد:"تروریستی "خواندن انصارالله یمن اهمیت زیادی دارد. جامعه جهانی نیز باید اقدامات مشابهی در قبال این گروه "تروریستی" اتخاذ کند.

311311

کد خبر 1475449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =