خراسان رضوی روی خط زلزله؛ ثبت ۸ زمین لرزه از دیشب تا امشب

فارس نوشت: از ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه شب گذشته تا عصر امروز، ۸ زمین لرزه برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی را لرزانده است.

از ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه شب گذشته تا این لحظه، ۸ زمین لرزه برخی از شهرستان های خراسان رضوی را لرزاند.

این زلزله‌ها از سفیدسنگ فریمان آغاز شد و مشهد، سرخس، فریمان و تربت حیدریه را نیز لرزاند، ساعتی قبل نیز به همت آباد از توابع فیروزه رسید.

زمین لرزه‌ ۴.۱ ریشتری عصر امروز در حوالی نیشابور و زلزله ۴.۲ ریشتری شب گذشته حوالی فریمان بیشترین شدت را داشته‌اند.

٣ مصدوم بر اثر زلزله شب گذشته خراسان رضوی

معاون امور امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: به‌دنبال وقوع زمین‌لرزه دیشب در منطقه سفید سنگ فریمان گروه‌های امداد و نجات این جمعیت به منطقه اعزام و برای بررسی خسارات احتمالی ۱۳ روستا را پایش کردند.

غلامرضا صیادی افزود: این حادثه فوتی نداشت، اما ۳ نفر حین خروج از منازل و پناه گرفتن در مکان امن مصدوم شدند که یک نفر آنان به مرکز درمانی منتقل شد و دو نفر دیگر سرپایی مداوا شدند.

زلزله سرخس تاکنون هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی نداشته است

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس نیز بیان کرد: زلزله ۳.۶ ریشتری ساعت ۱۰ و ۴۷ دقیقه امروز صبح سرخس طبق بررسی تیم‌های ارزیاب ما تاکنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

سرعت بالا و خواب آلودگی جان ۲ سرنشین پراید را گرفت، نه زلزله!

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز اظهار کرد: حدود ساعت ۴ بامداد امروز، یک دستگاه خودروی پراید در مسیر فرعی روستایی اسدآباد تربت حیدریه به سمت فریمان با سرعت بالا در حال حرکت بوده و براثر خواب آلودگی با کوه برخورد کرد و دو سرنشین کشته شدند و این موضوع به زلزله ارتباطی ندارد.

سرهنگ میش مست بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته چهار فقره تصادف گزارش شده است که در نتیجه ۲ نفر کشته و سه نفر مجروح شده‌اند، همچنین یک فقره تصادف خسارتی نیز داشته‌ایم.

زلزله در خراسان رضوی خسارت جانی نداشته است

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی نیز اظهار کرد: طبق گزارش معاون عمرانی فرماندار مشهد از بخش رضویه بر اساس رصدی که به‌ویژه در سه روستای چلمه سنگ، دم روباه و گیامه به عنوان مرکز اصلی زلزله، انجام شده، تلفاتی نداشته‌ایم.

شایانفر بیان کرد: تا این لحظه پس لرزه‌ای از زلزله دیشب به ما اعلام نشده است، نیمه شب گذشته فرماندار فریمان بازدید میدانی از محل داشته و خوشبختانه خسارت جانی گزارش نشده است، البته احتمال خسارات خیلی جزئی در اماکن خشت و گلی وجود دارد که باید بررسی بیشتری شود.

وی افزود: مرگ دو سرنشین پراید در سفیدسنگ ظاهرا یک حادثه جاده‌ای بوده و اظهار نظر در مورد علت دقیق حادثه در تخصص ما یا اورژانس نیست و باید پلیس راه و راهداری علت دقیق فوت را مشخص کنند اما من فعلا فوت این دو نفر بر اثر زلزله را تأیید نمی‌کنم.

فرماندار نیشابور: تا این لحظه خسارتی گزارش نشده است

علیرضا قامتی، فرماندار نیشابور اظهار کرد: تا کنون در خصوص خسارت گزارشی اعلام نشده‌ است، با استان در ارتباط هستیم تا گزارش اولیه مرکز زلزله نگاری را ثبت کنیم.

در همین رابطه فرماندار فیروزه بیان کرد: از ساعت ۳۰: ۱۵ تا کنون چهار زلزله ر خ داده که مرکز اصلی زلزله مرز بین شهر همت آباد و شهر خوشاب گزارش شده است.

ابوالفضل حکیم پور از اعزام گروه امدادی به محل زلزله خبر داد و گفت: تا این لحظه گزارش خسارت جانی و مالی در شهر همت آباد و فیروزه اعلام نشده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1475697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =