بهره‌برداری هم‌زمان از ۸ طرح پرورش میگو و ماهی در قشم

۸ طرح حوزه شیلات و پرورش آبزیان با سرمایه‌گذاری ۲ هزار ۹۹۶ میلیارد ریال امروز پنجشنبه (۲۵ دی‌ماه) توسط رییس دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، با سرمایه‌گذاری انجام‌شده از سوی بخش خصوصی و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
در زمان احداث و اجرای این پروژه‌های حوزه شیلات و پرورش آبزیان ۲۰۰ نفر در آن‌ها اشتغال داشتند و با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۴۲۶ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
فاز اول پرورش ماهی در قفس متعلق به شرکت‌های شرکت هیراد کاوه ساحل قشم و شریف دریا پویان قشم، با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۶۷۳ میلیارد ریال و درمجموع با ظرفیت تولید ۶ هزار تن ماهی در سال در زمان احداث برای ۴۰ نفر و با بهره‌برداری ۱۰۴ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.
همچنین ۶ مجموعه پرورش میگو متعلق به شرکت‌های دریانوردان، صافی دریای قشم، پدیده صدف قشم، اتحاد مهر کانی، عظیم ساحل قشم و شرکت تعاونی میگو دشت کنار سیاه قشم با سرمایه‌گذاری یک هزار ۳۲۳ میلیارد ریال، برای ۱۶۰ نفر در زمان احداث فرصت شغلی ایجاد کرده و با بهره‌برداری ۳۲۲ نفر در آن اشتغال خواهند داشت.
درمجموع با آغاز به کار ۶ طرح پرورش میگو ۶ هزار ۱۲۰ تن به ظرفیت تولید میگو و با بهره‌برداری از این  ۲ طرح پرورش ماهی در قفس ۶ هزار تن به ظرفیت تولید ماهی کشور افزوده خواهد شد.
گفتنی است، امروز پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۹، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، ۲۷ پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی بیش از ۲۴۰ میلیون دلار و ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیاردی در پنج حوزه صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری که برای جامعه محلی، ۲ هزار و ۲۶۳ فرصت شغلی ایجاد کرده، افتتاح شد.

48

کد خبر 1476278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =