رئیس کل دادگستری همدان: باید بسترهای جرم زا، شناسایی شود

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ محمدرضا  عدالتخواه پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان همدان گفت: مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند که در این صورت، مجرمان عرصه‌ای برای ارتکاب جرم در جامعه پیدا نخواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان جوان گرایی، شناسایی و توجه به گزینش و جذب مدیران متعهد و توانمند با روحیه جهادی و انقلابی را مهمترین رویکرد و مؤلفه پیشگیری از فساد دانست و خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ها و بسترهای جرم‌زا شناسایی شده و نهادهای نظارتی نیز به وظایف قانونی و مسئولیت خویش اشراف کامل داشته باشند.

عدالتخواه تاکید کرد: برای شناسایی و مقابله با زمینه های ایجاد فساد در جامعه با مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان کارگروه شناسائی عوامل فسادزا تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه باید مدیران نهادهای نظارتی استان انسجام و تبادل اطلاعات بالایی داشته باشند، تصریح کرد: این اقدام مانع از حبس اطلاعات و بروز فساد می‌شود بنابراین باید از سوی مدیران مورد توجه قرار گیرد.

وی  آگاه‌سازی، اشراف اطلاعاتی و جرم‌شناسی را از جمله ویژگی‌های مهم تمامی دستگاه‌های نظارتی برشمرد و اظهار داشت: امیدوارم  با برنامه ریزی صحیح ریشه فساد خشکانده شود تا به این وسیله اعتماد عمومی تقویت شود.

عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان نیز در این جلسه با تشریح سند جامع پیشگیری از وقوع جرم، یادآور شد:  با توجه به تعدد و تکثر دستگاه‌های نظارتی وقوع جرم یا تخلف در دستگاه‌های دولتی یا عمومی حاکی از عدم ایفاء صحیح نقش این نهادها در راستای نظارت و کنترل و پیشگیری از وقوع جرم است.

وی افزود: با تعامل و همکاری همه جانبه دستگاههای متولی، بایستی نسبت به رفع خلاهای موجود در این حوزه اقدام کرد.

48

کد خبر 1476290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =