وزارت ورزش تماشاگر ویژه استفاده رسول‌پناه از ادبیات زشت و دور از شأن

تسنیم نوشت:انتشار سومین ویدیو از صحبت‌های زشت و زننده رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بار دیگر این سوال را مطرح کرد که ملاک حضور این مدیران در هیئت مدیره باشگاه‌های پر هوادار چیست؟

در اوج اختلافات یحیی گل‌محمدی با مهدی رسول‌پناه، انتشار سومین فیلم از صحبت‌های رسول‌پناه در خیابان کافی بود تا بار دیگر هجمه سنگینی از سوی هواداران پرسپولیس به سرپرست سابق این باشگاه وارد شود و این‌بار اکثر هواداران پرسپولیس خواستار برکناری او از ریاست هیئت مدیره شوند.

جدا از صحت و سقم موارد مطرح شده از سوی رسول‌پناه در ویدیوی سوم (که می‌توان در یک بحث جداگانه به آن وارد شد)، نوع ادبیات سرپرست سابق سرخپوشان بسیار عجیب و به دور شأن مدیر یک باشگاه پُر هوادار است. یکی از اصول اولیه و الفبای مدیریت این است که آن مدیر بداند کجا،‌ چگونه و با چه لحنی صحبت‌ کند و بداند جای حرف‌های خانوادگی، کف خیابان و با ادبیات چاله‌میدانی نیست.

 صحبت‌های زشت رسول‌پناه، بار دیگر این سوال را مطرح می‌کند که ملاک انتخاب افراد برای حضور در هیئت مدیره باشگاه‌ها چیست؟ وزارت ورزش در زمان انتشار اولین ویدیو از صحبت‌های رسول‌پناه و صحبت‌های او علیه کادر فنی و بازیکنان با ادبیات زشت و زننده، ترجیح داد سکوت کند و در زمان انتشار دومین ویدیو نیز، خود رسول‌پناه به دلیل فشار زیاد هواداران مجبور به کناره‌گیری از پست سرپرستی باشگاه شد اما بازهم وزارت ورزش عکس‌العملی به صحبت‌های رسول‌پناه نشان نداد تا مشخص شود مهم‌ترین دلیل حضور افراد در هیئت مدیره باشگاه‌ها توانایی آنها نیست و بیشتر ملاک‌های دیگری از جمله حضور در حزب‌های سیاسی بر توانایی مدیریتی ارجحیت دارد.

ادبیات زشت و زننده مدیران در باشگاه‌ها تنها به رسول‌پناه ختم نمی‌شود و در چند وقت گذشته بارها شاهد صحبت‌های زشت و به دور از شأن مدیران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس علیه یکدیگر بوده‌ایم. مدیرانی که همه آنها از سوی وزارت ورزش منصوب شده‌اند و نقش این وزارتخانه را در بی‌اخلاقی‌های مدیران سرخابی نمی‌توان نادیده گرفت، اما نکته جالب این است که هیچ‌گاه برخوردی جدی از سوی وزارت ورزش با مدیران باشگاه‌ها نشده است.

حال با در نظر گرفتن تمام صحبت‌های رسول‌پناه در ویدیوهای منتشر شده از او، به نظر می‌رسد تنها ملاک وزارت ورزش برای حضور این افراد در هیئت مدیره پرسپولیس، هم طیف بودن رسول‌پناه با مسعود سلطانی‌فر است. رئیس هیئت مدیره پرسپولیس که عضو «حزب اعتماد ملی» است، بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی هیچ‌وقت نمی‌توانست در پرسپولیس پست بگیرد و بسیار روشن است که هم‌حزبی بودن او با مسعود سلطانی‌فر تنها ملاک حضورش در باشگاه پرسپولیس است. ملاکی که پیش از انتشار ویدیوهای صحبت‌های غیر اخلاقی ‌رسول‌پناه نیز کاملاً مشهود به نظر می‌رسید. ضمن اینکه رسول‌پناه در ویدیوی تازه منتشر شده خود نیز صحبت‌هایی در خصوص اقدام مهدی ترابی مطرح ‌کرده و با ادبیاتی ناپسند حرف‌هایی زده که جای رسیدگی دارد و باید به آن ورود جدی شود.

رسول‌پناه که برای پرداخت مطالبات برانکو مبلغی را به صورت قرض‌الحسنه به باشگاه پرسپولیس پرداخت کرده بود، حالا برای دریافت پول خود در باشگاه پرسپولیس حضور دارد و به نظر می‌رسد برای جدایی از این باشگاه منتظر دریافت کامل پول خود است. در این وضعیت بازهم این سوال مطرح می‌شود که چرا وزارت ورزش مبلغ بدهی رسول‌پناه را پرداخت نمی‌کند تا به حاشیه‌های تمام نشدنی این عضو هیئت مدیره پرسپولیس پایان دهد. ضمن اینکه این وزارتخانه در همین شرایط نیز می‌تواند حتی حکم برکناری رسول‌پناه را صادر و سپس بدهی او را از طریق محل‌های درآمد باشگاه پرسپولیس پرداخت کند. حال اینکه دلیل تعلل و این دست و آن دست کردن‌های وزارت ورزش چیست سوالی است که مسئولان این وزارتخانه باید به آن پاسخ دهند.

در این شرایط و پس از انفعال و سکوت وزارت ورزش در دو مرحله قبلی در زمان انتشار ویدیوهای رسول‌پناه،‌ حالا  وزارت ورزش پس از صحبت‌های اخیر او باید عکس‌العملی نشان دهد و یک‌بار برای همیشه ملاک حضور افراد در هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال را به صورت شفاف اعلام کند.

251 251

کد خبر 1476367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =