رئال مادرید و راموس در مسیر بارسلونا و مسی؟

روزنامه سازندگی نوشت: این روزها ماجرای تمدید قرارداد رئال مادرید با سرخیو راموس بسیار پیچیده شده و هر روز اخبار مختلفی دربازه این موضوع شنیده می‌شود.

«اگر شما مدیر عامل رئال مادرید بودید، آیا اجازه می‌دادید سرخیو راموس به صورت بازیکن آزاد از تیم جدا شود؟» این سوالی بود که مدتی پیش از سرخیو پرسیده شد. او مکث کوتاهی کرد و سپس در پاسخ گفت: «اگر من بودم، قطعاً قراردادش را مادام‌العمر تمدید می‌کردم!»

با این حال راموس مدیر عامل سفیدپوشان مادریدی نیست و شخصی به نام «فلورنیتنو پرس» پشت میز مدیریت این باشگاه بزرگ می‌نشیند. سوال فوق در ماه می سال 2019 از کاپیتان قوهای سپید پرسیده شده بود و حالا 18 ماه بعد از آن، زمانِ قرارداد سرخیو افزایش نیافته، تمدیدی انجام نشده و توافقی هم بین طرفین شکل نگرفته و از همه بدتر، هیچ نشانی از وقوع این گزینه‌ها نیز به چشم نمی‌خورد! در عوض به هر گوشه نگاه کنید نشانه‌هایی تلخ از تکه پاره‌های قرارداد قبلی سرخیو می‌بینید تا در شش ماه باقیمانده از زمان قرارداد راموس با رئال، همه چیز گواه از رسیدن به ایستگاه پایانی داشته باشد.

از یکم جولای، کاپیتانِ کهکشانی‌ها، ستاره‌ای که تا این لحظه 666 بازی برای رئال انجام داده و 22 جام را به آغوش کشیده، می‌تواند به هر تیمی که دلش می‌خواهد به صورت آزاد و رایگان برود. او آزاد است یک هفته زودتر از این تاریخ با هر تیمی که تمایل دارد باب مذاکره را بگشاید. نکته جالب اینجاست که اگر کسی واقعا بخواهد با او وارد مذاکره شود، قطعاً عجله‌ای به خرج نخواهد داد و خود را در دام قانونی گرفتار نخواهد کرد. در نتیجه به طور حتم سرِ رئال بی‌کلاه می‌ماند.

البته فراموش نکنید که همه اینها گمانه‌زنی‌ست و در پایان این «پول» است که حرف آخر را می‌زند. برای کسانی که این بازی - بعضی اوقات «بازی» صحیح‌ترین واژه برای توصیف این رویداد است - را تماشا می‌کنند، چنین لحظاتی بسیار کسل‌کننده است چرا که حسی همانند«دژاوو» را القا می‌کند! همه آنها قبلاً کمی از این داستان‌های توخالی را شنیده‌اند و حتی اکنون نیز می‌دانند با وجود تمام شایعات، احتمال تمدید قرارداد سرخیو بیشترین میزانِ تبدیل شدن به واقعیت از میان تمام سناریوهای موجود را دارد. با این حال، یک حسی درون گوششان این جمله را مدام نجوا می‌کند: «این بار همانند دفعات قبل نیست!»

پس از گذشت تمام این سال‌ها، راموس اکنون وارد 34 سالگی شده و طبیعتاً دیدن او در هر باشگاهی جز مادرید عجیب است؛ به ویژه برای خودش و البته «زین‌الدین زیدان». چهره کاریزماتیک روی نیمکت به هیچ عنوان دوست ندارد کاپیتانش لباسی جز کیتِ رئال را بر تن کند: «تمدید قرارداد راموس برای همه امری مطلوب خواهد بود. ما می‌خواهیم در اسرع وقت این موضوع حل شود.»

فراموش نکنید که به طور معمول به یک بازیکن بالای 30 سال، قراردادی یک ساله پیشنهاد می‌شود اما رئال مادرید پیشنهادی دو ساله را مقابل راموس قرار داده تا او را حداقل تا 36 سالگی در رئال نگه دارد. بر اساس روایت باشگاه از اتفاقات، پیشنهادی همانند قرارداد فعلی با دستمزدی بین 12 تا 13 میلیون یورو در سال پس از کسر مالیات، به کاپیتان ارائه شده که البته 10 درصد از آن همانند قرارداد سایر بازیکنان به دلیل مشکلات مالی کاسته خواهد شد.

با این حال راموس و اطرافیانش این موضوع را تکذیب می‌کنند و معتقدند چنین پیشنهادی به هیچ عنوان صحت ندارد. براساس ادعای آنها، به سرخیو اصلا پیشنهادِ مناسبی داده نشده و از این رو راموس تصور می‌کند که باشگاه علاقه‌ای برای حفظش ندارد. کار به جایی رسیده که کاپیتان رئال درست پیش از پایان سال میلادی در هتل تیم به پرس گفته که از این پس پیشنهاداتش را بررسی خواهد کرد. بسیاری از رقیبان رئال در سراسر اروپا این اتفاقات را رصد می‌کنند؛ اگر نکنند قطعاً دیوانه هستند!

این در حالی‌ست که راموس پیشتر و در روز پایانی ماه در خصوص رابطه‌اش با پرس از واژه «پدر و پسر» استفاده کرد و گفت: «پرس همواره علاقه خاصی به من نشان داده و ما علاقه ویژه‌ای به یکدیگر داریم.» اما در ادامه افزود: «چه کسی را می‌شناسید که هرگز با پدرش دعوا نکرده باشد؟ تنش باعث علاقه می‌شود! باور کنید.»

در می 2019، راموس در برنابئو حضور داشت تا اعلام کند در رئال مادرید می‌ماند. آن هم درست پس از روزهای پر تنش بعد از بازی با آژاکس و درگیری لفظی شدید کاپیتان با مدیرعامل باشگاه؛ جایی که سرخیو به صراحت در گفتگو با خبرنگاران خطاب به پرس گفت: «پولم را بده تا از این بروم»! در ادامه راموس حتی از پولش نیز صرف نظر کرد و از باشگاه خواستار صدور اجازه جدایی به صورت رایگان شد تا راهی لیگ چین شود. درخواستی که فلورنتینو همانند سال 2015 - که اجازه نداد راموس به منچستریونایتد برود - آن را رد کرد.

چه باور کنید و چه نه؛ واقعیت این‌ست که در آن زمان تهدید راموس به جدایی کاملاً جدی و واقعی بود. درست همانند برنامه دقیق کاپیتان برای روزهای پیش رو. راموس باشگاه را تحت فشار قرار داد ولی رئال که به تازگی کاپیتان اول خود - ایکر کاسیاس - را از دست داده بود، نمی‌توانست هزینه‌های جدایی کاپیتان دومش را هم بپردازد. سرخیو در حالی پا به جلسه گذاشت که به طور کامل آماده جدایی بود، پرس تحت فشار شدید قرار گرفت و در نهایت پای برگه اجازه خروج کاپیتان را امضا نکرد. در آن زمان دو سال از قرارداد راموس باقی مانده بود. ماجرای سال 2019 نیز برای فلورنتینو یک سناریو تکراری را روی پرده برد؛ سناریویی که در آن مدیرعامل چاره‌ای جز عقب‌نشینی نداشت چرا که می‌دانست سوت‌های اعتراضی هواداران برای چنین اتفاقی، تلخ و بسیار پر هزینه خواهد بود. در واقع پرس چیزهای زیادی برای از دست دادن داشت و به همین دلیل یک بار دیگر بازی را به کاپیتان واگذار کرد. توافقی جدید صورت گرفت تا بحران با یک قرارداد تازه به اتمام برسد. راموس مجبور به عقب‌نشینی از تصمیم‌اش شد و در عوض پرس هم افزایش دو برابری حقوق مدافعش را پذیرفت. شکی نیست که این امر، اتفاقی خوب و توافقی درست برای هر دو طرف بود.

شاید فکر کنید که اکنون در 34 سالگی، وزنه راموس همانند سابق سنگینی نخواهد کرد اما از اید نبرید که همچون گذشته نقش او در تیم بسیار حیاتی است! او از نظر هواداران احتمالا یکی از بهترین کاپیتان‌هایی‌ست که باشگاه در طول تاریخش به خود دیده و از همه مهم‌تر هیچکس همانند او به یک «نماد» در پایتخت اسپانیا تبدیل نشده است. او شخصیتی مقتدرتر از هر فرد دیگری در باشگاه البته به جز پرس دارد.

تنها چیزی که راموس در حال حاضر ندارد، یک توافق جدید است و تنها چیزی که باقی مانده شکاف بی‌اعتمادی است که از بعضی جهات عمیق‌تر هم شده! پیشتر در می 2019، کاپیتان رئال مادرید در خصوص اختلافات با مدیرعامل می‌گفت: «چیزی نیست. کافی‌ست که با هم بنشینیم و صحبت کنیم. همین. اگر اجازه مداخله دیگران را ندهیم مطمئناً همه چیز حل می‌شود.»

اما حالا دیگر نشستن و حرف زدن همانند گذشته راه‌گشا نیست و کفایت نمی‌کند. اکنون رسانه‌ها داستان را از سوی دو طرف با همه جزئیات روایت می‌کنند. داستان‌هایی که مشخص است حقیقت دارد تا مشخص شود دو مرد مغرور و قدرتمند هرگز به طور کامل نمی‌توانند با هم به توافقی طولانی مدت برسند. راموس در خصوص درز کردن مشکلاتش با فلورنتینو به رسانه‌ها می‌گوید: «از اینکه ماجرهای بین ما به داستانِ شبانه مردم تبدیل شده است به هیچ عنوان خوشحال نیستم.»

در این بین شایعاتی نیز از تحرکات باشگاه‌های منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن به گوش می‌رسد. شایعاتی پیرامون جذب هم‌زمان راموس و مسی! روایات متناقضی از این شایعات در رسانه‌های مختلف وجود دارد و این بستگی به ذهن و سلیقه شما دارد که کدام روایت را بپسندید و قبول کنید. واقعیت اما چیزی‌ست قابل انکار و آن اینکه در حال حاضر هر دو طرف در بن‌بست قرار گرفته‌اند!

با تمام این اوصاف یک ضرب‌المثل اسپانیایی وجود دارد که می‌گوید: «فرماندهان بزرگ مردانی هستند که محکوم‌اند یکدیگر را درک کنند!»

حالا باید دید سرنوشت راموس-رئال به کجا می‌کشد؟ آیا او هم همانند «لیونل مسی» پس از چندین ماه جنجال، در تیمش باقی خواهد ماند؟ آیا او را با لباس تیمِ دیگری خواهیم دید؟ یک راه حل آسان هم در این میان وجود دارد؛ چیزی که خود راموس در می 2019 به زبان آورد: «من حاضرم برای رئال رایگان بازی کنم.»

258 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1476689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =