رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی بیمه های زندگی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر آیین نامه های مربوط به آن در حال بررسی و اصلاح می باشد و سعی می کنیم در سه ماهه اول سال جاری آنرا در شورای عالی بیمه تصویب نماییم.

به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، جواد فرشباف ماهریان با اعلام این مطلب افزود: راه اندازی بیمه های زندگی حرکت بسیار ارزشمندی است که می تواند در تأمین آتیه ای روشن، آرامش و امنیت نقش مناسبی داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه های صنعت بیمه در سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: در راستای تأکید مقام معظم رهبری به موضوع جهاد اقتصادی و ابلاغ بسته های پولی و بانکی در سال جاری، جهت گیری اقتصاد کشور به سمت رشد و توسعه بازار سرمایه و صنعت بیمه بیش از نظام بانکی باشد.

فرشباف ماهریان افزود: با اجرای این طرح از یک سو تورم کاهش می یابد و از طرف دیگر سیستم بانکی بطرف تولید گرایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: افرادی که در این مسیر نیستند باید منابع مالی خودشان را در بازار سرمایه یا بیمه های زندگی قرار دهند تا گردش وجوه در مسیر اصلی اقتصاد بیافتد.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران از بررسی تقاضای ورود 12 شرکت بیمه خصوصی در سال جاری خبر داد و افزود: اگر سرمایه این شرکتها به اندازه ای که مصوب است رعایت شود ما نیز صلاحیت آنان را مورد بررسی قرار می دهیم و مانعی برای ورود آنان به صنعت بیمه وجود نخواهد داشت.

وی گفت: امیدواریم در سال جاری حداقل 4 شرکت بیمه خصوصی در کشور راه اندازی شود.

/33

کد خبر 147687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۲
    0 0
    زني 57 ساله كه بارزندگي بر دوش اوست چراكه شوهرش ترك منزل كرده چگونه بيمه ميشود؟