مجتبی جباری: امیدوارم علی کریمی رئیس فدراسیون فوتبال شود

ایسنا نوشت: مجتبی جباری می‌گوید عملکرد مدیران فدراسیون فوتبال خوب نبوده و امیدوار است این بار یک نفر از دل جامعه فوتبال در انتخابات فدراسیون رای بیاورد.

 این روزها انتخابات فدراسیون تبدیل به سوژه روز فوتبال ایران شده است. اعلام کاندیداتوری علی کریمی نیز در حامعه فوتبال بحث های زیادی راه انداخته و جالب اینکه چند چهره استقلالی از جمله مجتبی جباری از این مسئله استقبال کرده اند. صحبت های جباری را در این زمینه می خوانید؛

*به طور کلی فدراسیون فوتبال موفق نبوده و نتوانسته بستری خوب و موثر برای فوتبال محیا کند برای پیشرفت فوتبال، پیشرفت تیم های پایه و برگزاری بهتر مسابقات.  متاسفانه در این سال ها فوتبال پایه رشد خوبی نداشته و مشکلاتی بزرگی در مدیریت فوتبال وجود داشته است. مانند ماجرای قرارداد ویلتموس که اتفاق ناگواری را برای فوتبال ایران رقم زد.

*مدیران فدراسیون چیزی به عنوان میراث و یادگار باقی نگذاشته‌اند. آنها گروهی بودند که از یکدیگر حمایت می‌کردند و پست ها و موقعیت ها بین این افراد جابجا می‌شد. متاسفانه در این سال‌ها بخش‌هایی از فوتبال رها شده بود. مثل فوتبال پایه و رده های فوتبال ملی. مدیران قبلی اشتباهات زیادی داشتند و نتوانستند از پتانسیل ها به خوبی استفاده کنند، اگر مدیریت فوتبال این‌گونه است، همه می‌توانند در فدراسیون مدیر شوند.

*اگر مدیران فعلی باز هم انتخاب شوند نباید انتظار تغییر چندانی داشته باشیم. آنها نمی‌توانند پتانسیل ها را بشناسند و از کشورهای موفق در این حوزه الگو بگیرند. مسئولان قبلی وقتی اشتباه می‌کردند فضا را طوری آماده می‌کردند که کسی متوجه اشتباه‌شان نشود. الان فوتبال مشکل دارد و جذابیت‌هایش را از دست داده و فکر میکنم اگر از روسای قبلی کسی در انتخابات فدراسیون انتخاب شود، وضعیت بدتر می‌شود.

*علی کریمی متفاوت تر از دیگران است. امیدوارم از ایشان حمایت شود و بتوانند انتخاب شوند. برای علی کریمی تجربه جدیدی است و تجربه آسانی هم نخواهد بود. امیدوارم با استفاده از مشاوره هایی که می‌گیرند و نفراتی که در کنارشان قرار خواهند داد بتوانند کم تجربیگی شان را در این عرصه را جبران کنند. به شخصه دوست دارم یک فرد فوتبالی انتخاب شود به شرطی که چیدمان نفرات درست باشد و از نظرات افراد با تجربه استفاده شود. امیدوارم علی کریمی رای بیاورد و  این شانس را داشته باشد که وارد فدراسیون شود.

۲۵۶ ۴۱

کد خبر 1477086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
  15 2
  بنظرم همین که علی کریمی آلودگی نداره و به صداقت داره نیمی از موفقیت رو طی کرده. فوتبالیست بنامی هست و اتوریته قوی داره حسن دومشه. از جنس فوتبال بوده و قهرمان ملی هست باز یه حسن دیگه. در دنیای فوتبال و آسیا شناخته شده است از دیگر حسنها هست ولی تو این وضعیت امکان نداره بهش رای بدن چون امثال بهاروند و فتحی و سایرین تا الان لابی با رای دهنده های بدبخت ضعیف انجام دادن و قول ابقاشونو هم صادر کردن و امکان نداره با این اوضاع بهش رای بدن.
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
  13 0
  عالیه