خودکفایی کامل ایران در تولید واگن / تولید ۴۶۰۰ قطعه مورد نیاز صنایع ریلی در داخل کشور

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با تلاش متخصصان داخلی، واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه‌های خارجی شده است.

به گزارش خبرآنلاین از فارس :  هادی ضیائی در حاشیه بازدید از مجموعه راه آهن خراسان اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی کشور در دستور کار راه آهن قرار دارد.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: راه آهن برای ساخت ۵۵۰قطعه وارداتی صنعت حمل و نقل ریلی کشور دست یاری به سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، قطعه سازان و مجموعه‌های دانشگاهی دراز کرده است.

وی گفت: هماهنگی لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو سال گذشته صورت گرفته و با هدف استفاده از ظرفیت و توانمندی داخلی از واردات ناوگان ریلی به کشور جلوگیری و واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه‌های خارجی شده است.

ضیایی مهر افزود: به توانمندی و ظرفیت‌های صنایع داخلی اطمینان داریم و درصدد تامین منابع مالی برای سرمایه گذاران این بخش هستیم.

وی گفت: در سال‌های ۹۸و۹۹ ساخت ناوگان ریلی شامل واگن‌های باری و مسافربری و لوکوموتیو در داخل کشور به ترتیب ۸۴و۲۰ درصد افزایش یافته است که همه این توفیقات مرهون توجه و تکیه بر توانمندی‌های شرکت‌های داخلی است.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید داخلی، رونق و جهش تولید و با تکیه بر توان ۲۹۶شرکت قطعه ساز و کارخانه های سازنده و بازسازی کننده، شاهد تولید بومی ترمز واگن و "چرخ ملی" در ناوگان ریلی کشور بودیم که نتیجه آن خودکفایی کامل ایران در تولید واگن باری بود.

46

کد خبر 1477392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =