مراسم ۲۲بهمن به صورت نمادین برگزار می‌شود

جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: مراسم ۲۲بهمن در سال جاری به صورت نمادین و به صورت رژه خودرویی و موتوری است و برگزاری هرگونه تجمع سیاسی و مذهبی و مراسم آیینی هم ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که در استانداری برگزار شد گفت: از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گزارش امیدوار کننده ای ارائه شد که روند کاهشی و پایدار بیانگر تلاش همه دستگاهها و همکاری مردم است.

او بیان کرد: روند بیماری در استان نزولی شده و پایداری شرایط نباید ما را از مراقبت بیشتر بازدارد و هرگونه سهل انگاری می تواند آسیب های جدی به شهروندان وارد کند و زحمات گذشته را بر باد دهد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: باید رعایت پروتکل ها تداوم یافته و نظارتها گسترده تر شود و مهار کرونا فقط با جدی گرفتن نکلات بهداشتی و مصوبات ستاد ممکن می شود و این که در سه روز گذشته یک مورد فوتی داشتیم ناشی از اعمال محدودیت هاست.

او اضافه کرد: با مشاهده برخی نمونه های جدید کرونای انگلیسی باید دانست که ویروس در حال جهش است و سرمای زمستان شرایط بهتری برای انتشار ایجاد می کند و در کنار آن آلودگی هوا و وارونگی هوا بسیار نگران کننده شده و این که قزوین و آبیک با هوای آلوده مواجه شده برای ما نگران کننده است.

حبیبی درادامه اظهار کرد: شتاب دربازگشایی مدارس واصناف، استقبال از کرونا تلقی می شود و این رویکرد منطقی نیست لذا هر گونه بازگشایی فقط با نظر ستاد ملی و استانی کرونا است.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: کشور و استان دیگر توان پیک دیگری از ویروس کرونا را ندارد زیرا هم کادر درمانی و هم مردم از این وضعیت خسته شده اند و باید تلاش کنیم دچار پیک دیگری از بیماری نشویم.

او گفت: بروز هر گونه پیک جدید بیماری ما را با سونامی ویروس مواجه می کند که این وضعیت بسیار وحشتناک و نگران کننده شده و امروز باید اذعان کرد جاده کرونا بسیار لغزنده است و بی احتیاطی ما را به دره سقوط می کشاند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: ممنوع شدن تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد بسیار تاثیر گذار بوده و تداوم دارد و کارخوبی در شهرستان البرز شده که از ساعت ۸.۳۰دقیقه شب آژیر تعطیلی را در شهر به صدا در می آورند تا مردم آن را جدی بگیرند و در ساعت ۲۱ در خانه باشند.

او گفت: از فرمانداران شهرستانها انتظار داریم هر شب از ساعت ۸.۳۰ دقیقه آژیر تعطیلی فعالیت ها و تردد را در شهرهای خود به صدا درآورند تا شاهد کاهش تردد و بیماری در استان باشیم.

حبیبی افزود: تغییر وضعیت از رنگ به آبی کار سختی نیست و الان که ۱۰۹بیمار در قزوین داریم اگر ۲۰درصد کاهش یابد به وضعیت آبی تبدیل می شود و فرمانداران قزوین و تاکستان برای آبی شدن وضعیت خود باید همت کنند و بقیه شهرستانها به سمت سفید شدن شرایط بروند.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: موضوع بازگشایی مدارس در کلیت موجب نگرانی است هر چند دغدغه وزیر آموزش و پرورش به دلیل افت تحصیلی کودکان است اما آموزش مجازی تجربه جدیدی است که مدارس و دانشگاهها خود را با آن هماهنگ کرده اند که جای خرسندی دارد.

حبیبی اضافه کرد: هرچند کلاس اول و دوم ابتدایی در فضای مجازی جواب نمی دهد و اثرگذار نیست اما سلامت کودکان در اولویت قرار دارد لذا کلاسهای درس مدارس و دانشگاهها در وضعیت زرد در همه مقاطع ممنوع و در شرایط آبی کلاس های حضوری در مقطع اول و دوم ابتدایی با نظر ستادشهرستانی و فرمانداران می تواند به صورت اختیاری با تعداد ۵ تا ۱۰دانش آموز با رعایت پروتکل ها تشکیل شود.

او گفت: این کلاسها حداکثر دو روز در هفته خواهد بود که روستاها شرایط بهتری برای کلاس های حضوری دارند.

حبیبی گفت: مراسم ۲۲بهمن در سال جاری به صورت نمادین و به صورت رژه خودرویی و موتوری است و برگزاری هرگونه تجمع سیاسی و مذهبی و مراسم آیینی هم ممنوع است.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین اظهار کرد: افزایش تست گیری همچنان مورد تاکید است و هدف گذاری روزانه یک هزار تست با اولویت کارگران، شهرداری ها، کارخانجات و کارمندان سیستم بانکی است تا افراد بیشتری شناسایی و مراقبت شوند.

 حبیبی بیان کرد: هر گونه مراسم آیینی و مذهبی، تجمع ورزشی، سیاسی و اجتماعی در همه شرایط همچنان ممنوع است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اظهارامیدواری کرد با اقدامات انجام شده مرحله اول واکسیناسیون در استان قزوین تا قبل از پایان سال انجام شود.

46

کد خبر 1477412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =