۰ نفر
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مشاوره حقوقی طلاق

همه  اشخاص ممکن است که در زندگی مشترک با مشکلات مواجه شوند که حل این مشکلات مستلزم مراجعه به وکیل طلاق و مشاوره با وکیل خانواده است.

یکی ازشایع ترین پرونده های مطروحه در دادگاه خانواده پرونده های مربوط به طلاق توافقی است. همانطور که مستحضر هستید در قانون مدنی ایران حق طلاق با مرد می باشد و طلاق به درخواست زن نیازمند احراز و اثبات  عسر و حرج از طرف زن می باشد.  بنابراین وکیل طلاق نیازمند تجربه و تخصص و آگاهی کامل از تمامی قوانین و رویه قضایی دادگاهها می باشد. مشاوره با یک وکیل خانواده با تجربه می تواند راهگشا باشد.

طلاق چیست؟

 واژه طلاق در فارسی به معنای بیزاری و جدایی کامل است و طلاق در لغت عربی « یطلق »  به منظور گسستن پیوند زناشویی به کار می رود.

طلاق یعنی انحلال  و از هم گسستن نکاح دائم از جانب شخص یا وکیل او. بنابراین، طلاق مخصوص عقد دائم است و انحلال نکاح موقت به صورت بذل مدت یا انقضاء مدت صورت می گیرد. در اصطلاح حقوقی و قانون مدنی طلاق ایقاعی است که از سوی مرد یا نماینده او واقع میشود.

جدایی میان زوجین زمانی اتفاق می افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می رود و میان زوجین، ناسازگاری و تنش وجود دارد. عوامل موثر بر آن ممکن است عدم تفاهم اخلاقی بین زوجین، اختلاف طبقاتی، تفاوت تحصیلات، اعتیاد، پرخاشگری و غیره باشد.

تفکیک حکم طلاق از گواهی عدم امکان سازش

صدور گواهی عدم امکان سازش فقط در مورد طلاق توافقی و طلاق به درخواست زوج کاربرد دارد ولی در طلاق های به درخواست زوجه باید حکم صادر شود.

زیرا در طلاق به درخواست زوجه، احراز جهات آن مثل عسر و حرج زوجه، شروط ضمن عقد ازدواج، غیبت شوهر، یا عدم پرداخت نفقه ضرورت دارد و زوجه بر اساس آن حق طلاق پیدا می کند و تصمیم دادگاه در این خصوص در غالب حکم می باشد ولی در طلاق توافقی و  طلاق به درخواست زوج، تکلیف دادگاه انجام تشریفات آنست و دادگاه اختیاری در محدود نمودن حقوق خواهان ندارند.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی در تهران

رجوع چیست؟

ثبت رجوع در دفتر طلاق شرط صحت آن نیست؛ اما عدم ثبت آن برابر قانون جرم می باشد و برای متخلف حبس تعزیری تا یکسال یا جزای نقدی مقرر گردیده است.

مشاوره حقوقی طلاق  قبل از هر عمل حقوقی یک ضرورت می باشد چرا که نا آگاهی افراد از قوانین و مقررات پیامدهای جبران ناپذیر داشته باشد و دشواریهای پرونده های حقوقی به حدی است که اشخاص بدون مشورت وکیل طلاق نمی توانند آن را حل و فصل نمایند از این رو برای شما عزیزان مشاوره حقوقی طلاق در نظر گرفته شده تا بتوانید از خدمات گروه وکلای یعقوبی استفاده نمایند.

2121

کد خبر 1477467