در محور ارومیه-اشنویه: ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک نجات یافتند

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده اشنویه گفت : با تلاش راهداران و امدادگران هلال احمر اشنویه شب گذشته بیش از ۲۰۰ خودرو در مسیر اشنویه به ارومیه رهاسازی شده و نجات پیدا کردند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، هاوری مدرس در گفت‌وگو با صداوسیما گفت:  این خودروها به دلیل کولاک شدید برف و یخبندان و بیشتر به علت نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک محور ارومیه-اشنویه نداشتن زنجیرچرخ از ادامه حرکت بازمانده بودند که با امداد و کمک به موقع نیروهای راهداری از عصر دیروز تاکنون نجات یافتند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون تردد در محورهای اصلی این شهرستان از جمله اشنویه - پیرانشهر، اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده به علت کولاک شدید و یخبندان به کندی و تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است.

مدرس با بیان اینکه با وجود تداوم بارش برف، تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد ادامه داد: با توجه به تداوم بارش‌ها رانندگان باید از تردد غیرضروری در جاده‌ها به ویژه محورهای کوهستانی اجتناب کنند و خودروهای خود را به امکانات زمستانی تجهیز کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه افزود: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی این شهرستان بپرهیزند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ماموران راهداری این شهرستان در همه جاده‌های اصلی این شهرستان حضور دارند و در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی و کمک به خودروهای گرفتار شده هستند.

46

کد خبر 1477704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =