صعود مشترک کوهنوردhk منطقه آزاد قشم و استان کهکیلویه و بویر احمد به دنا

رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم گفت: تیم کوهنوردی منطقه آزاد قشم به‌صورت مشترک با تیم کوهنوردی استان کهکیلویه و بویر احمد به قله‌های مرکزی و بخشی از خط الراس دنا صعود کرد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم :  محمدسعید موسایی باغستانی با اعلام این مطلب عنوان داشت: این صعود باهدف تمرین و تجربه صعودهای زمستانه که نیازمند آمادگی، تمرینات بسیار، کسب تجربه و آموزش اصول تکنیک‌های برف و یخ است، صورت گرفت.
وی ادامه داد: اعضای این تیم متشکل از آقایان فرزاد رحیم زاده، علی حسینی و حامد شیروانی، رییس بخش کوهپیمایی هیأت منطقه آزاد قشم،  از سی سخت حرکت کرده و پس از گذشت چهارساعت از دره و مسیر پربرف سیچانی به چشمه سیچانی و از آنجا با عبور از مسیری پرشیب با حمایت، اصول علمی، تکنیک ها و پیمایش فنی به کمپ و پناهگاه حوض دال رسیدند.
به گفته موسایی، اعضای تیم پس از اقامت شبانه در پناهگاه بتنی حوض دال، صبح روز بعد مسیر خط الراس دنا به سمت قله حوض دال را آغاز کرده و پس از یک ساعت و نیم به قله بزرگ حوض دال به ارتفاع چهار هزار و ۳۵۰ متری رسیدند.
رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم افزود: این تیم با در پیش گرفتن مسیر شمال غربی پس از یک ساعت و ربع به قله کرسمی شرقی با ارتفاع چهار هزار و ۲۵۰ متر رسیده و پس از نصب پرچم منطقه آزاد قشم در مسیر برگشت از سمت شرق خط الراس پس از دو ساعت به قله‌های سیچانی یک به ارتفاع چهار هزار و ۱۹۰ متر و سپس سیچانی دو به ارتفاع چهار هزار و ۱۸۸ متر رسیدند.
وی اضافه کرد: اعضای تیم پس از گذران شب دوم در پناهگاه،  مسیر برگشت و فرود را از دره بزکش انتخاب کرده و با گذر از شیب تند دره به چشمه توف و پس‌ از آن به مرکز شهر سی سخت رسیدند.
موسایی در پایان ضمن قدردانی از رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد و هیأت کوهنوردی شهرستان دنا گفت: حمایت تیم امداد هیأت کوهنوردی، هلال‌احمر و اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا و همراهی تیم پشتیبان باشگاه کوهنوردی آسمان و قدویس دنا  کمک و دلگرمی بزرگی برای اعضای تیم کوهنوردی صعودکننده بود و یکی از مهم ترین امیدواری های این تیم، راهنمایی های محسن هاشم نژاد به عنوان یکی از برترین متخصصان هواشناسی کشور بود.
یادآور می‌شود، دنا بلندترین و بزرگ‌ترین چین‌خوردگی رشته‌کوه بزرگ زاگرس با ۴۹ قله است که طول خط الراس آن حدود ۹۰ کیلومتر می باشد.

48

کد خبر 1477813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =