بیانیه سفارت آمریکا در بغداد درباره انفجارهای منطقه جرف الصخر

ایرنا نوشت: سفارت آمریکا در بغداد درباره انفجارهای شب گذشته در منطقه «جرف الصخر» در شمال استان بابل عراق بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری «ناس» عراق، دفتر اطلاع رسانی سفارت آمریکا در بغداد امروز (سه شنبه) در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: ما وجود گزارش هایی درباره احتمال وقوع انفجارهایی در نزدیکی جرف الصخر را ملاحظه می کنیم.

این بیانیه افزود: می توانیم تأیید کنیم که هیچ پرسنل یا یگان (نظامی) آمریکایی در نزدیکی جرف الصخر وجود ندارد و آمریکا در این حادثه ادعایی دست نداشته است.
برخی منابع خبری در داخل و خارج از عراق پیش از این از وقوع انفجارهایی در مواضع یگان های امنیتی عراق در منطقه جرف الصخر و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروها در جریان آن خبر داده بودند.
برخی از منابع خبری نیز علت انفجارها را به خاطر حملات هوایی دانسته بودند.
درپی انتشار این خبرها، ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (سه‌شنبه) در بیانیه ای وقوع حملات به یگان‌های امنیتی در منطقه جرف الصخر در استان بابل این کشور را تکذیب و اعلام کرد که انفجارها ناشی از حمله داعش به دکل های انتقال برق در شمال این استان بود.
این ستاد اعلام کرد: برخی از دکل های انتقال برق در منطقه البهبهانی در شمال استان بابل هدف حمله و تخریب از سوی باندهای تروریستی داعش قرار گرفت اما برخی آن را حمله هواپیماهای جنگی تفسیر کردند.
این ستاد "از رسانه ها و کاربران خواست تا در انتقال اطلاعات دقت داشته باشند و از پخش شایعات با هدف تلاش برای ایجاد سردرگمی در افکار عمومی خودداری کنند ".

310 310

کد خبر 1477846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =