فروش مدارک جعلی دانشگاه های خارجی در رشته پزشکی

فرمانده انتظامی استان از شناسایی اعضای باند بزرگ جعل مدارک دانشگاهی کشورهای خارجی در رشته پزشکی که اقدام به یک صد میلیارد ریال کلاهبرداری در سراسر کشور کرده بودند در این استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛سردار «عباسعلی محمدیان» با اعلام این خبر بیان داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان البرز با اشرافیت بالای خود و در پی یک کاردقیق علمی و پلیسی از فعالیت یک شبکه بزرگ جعل مدارک دانشگاهی پزشکی از دانشگاه های خارج از کشور و فروش آن به صورت میلیونی به متقاضیان مطلع شده و بلافاصله روند تحقیقات را وارد مرحله گسترده تری کردند .

وی اظهار داشت: در تحقیقات تکمیلی ماموران محرز شد که اعضای این باند با تهیه مدارک جعلی اقدام به بارگذاری مدارک تحصیلی جعلی دانشگاه های پزشکی خارج از کشور در سامانه های استعلام  و اخذ تاییدیه آن از مبادی قانونی و انتقال دانشجو به داخل و یا خارج از کشور می کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد:با اقدامات گسترده پلیسی یکی از سرکرده های اصلی این باند که یک خانم بود در مهرشهر کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی و رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی از منزل وی تعدادی اوراق و مدارک تحصیلی مربوط به افراد مختلف و یک دستگاه شوکر برقی فاقد مجوز، کشف و به همراه متهم به پلیس امنیت عمومی استان البرز منتقل شد.

سردار محمدیان در ادامه از دستگیری ۲ نفر دیگر از اعضای این باند در نقاط مختلف شهر کرج خبر داد و گفت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر جعل مدارک دانشگاهی پزشکی دانشگاه های خارج از کشور و ثبت آن ها در سیستم های دانشگاه، اذعان داشتند که مدارک را به قیمت ۲ میلیارد تا ۷ میلیارد ریال به افراد فروخته اند.

وی با بیان این که اعضای این باند تا کنون از ۴۰ نفر در استان های مختلف کشور کلاهبرداری کرده اند که با تلاش های صورت گرفته ۲۰ نفر از مال باختگان شناسایی شده و برای آن ها پرونده تشکیل شده است خاطرنشان کرد: متهمان حدودا یکصد میلیارد ریال از طعمه های خود کلاهبرداری کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز با هشدار به استفاده کنندگان از اسناد جعلی افزود: افرادی که از اسناد و مدارک جعلی استفاده می کنند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند.

48

کد خبر 1477913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =