اعلام آمادگی قطر برای میانجیگری میان سئول و تهران

فارس نوشت: پس از درخواست کره جنوبی از دوحه برای میانجیگری میان این کشور و ایران در ارتباط با نفتکش توقیف شده، وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با یک رسانه آمریکایی خبر داد که دوحه آماده میانجیگری میان ایران و کره‌ جنوبی است.

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه بلومبرگ در بخشی از اظهارات خود به موضوع توقیف نفتکش کره‌ای پرداخت.

به گزارش تلویزیون قطر، وزیر امور خارجه این کشور در مصاحبه یادشده ضمن اعلام آمادگی دوحه برای میانجیگری میان تهران و سئول، گفت: «در ارتباط با مساله نفتکش کره‌ای، ما یک درخواست از دولت کره‌ جنوبی دریافت کردیم».

وزارت خارجه کره جنوبی، اخیرا، اعلام کرد که قائم‌مقام وزیر خارجه این کشور در سفری که بعد از ایران به قطر داشته، خواستار حمایت مقامات دوحه برای رفع سریع توقیف نفتکش کره جنوبی در ایران شده است.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی ادامه داد: «ما در این خصوص با ایران کار می‌کنیم تا به یک راه حل دست پیدا کنیم. گفت‌وگوهای مستقیمی میان دو طرف در جریان است».

وزیر خارجه قطر در ادامه اظهاراتش افزود: «چه‌بسا نیاز داشته باشند که قطر از گفت‌وگو حمایت کند و پاسخ ما به دوستانمان در کره‌ جنوبی این است که ما هر آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد».

او همچنین گفت: «ما با ایرانی‌ها در ارتباط هستیم و امیدواریم که بتوانیم باعث تسهیل گفت‌وگوی میان دو طرف شویم».

>>> بیشتر بخوانید:
درخواست صریح قطر از کشورهای خلیج‌فارس درباره ایران/وساطت میان تهران و ریاض و ایران و آمریکا

310 310
کد خبر 1477917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =