پشتیبانی از بخش کشاورزی از سیاست‌های اصلی دولت است

استاندار قزوین گفت: فعالیت واحدهای دامی نقش مهمی در کمک به تامین امنیت غذایی جامعه دارد و سیاست اصلی دولت تقویت تولید و پشتیبانی از بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندارقزوین در بازدید از مجتمع دامی و تولید گوشت زیاران در شهرستان آبیک، گفت: اولویت اساسی مدیران دستگاه‌ها حمایت از تولیدکنندگان و فعالان این بخش و رفع موانع و مشکلات موجود در این حوزه است.

استاندار با بیان اینکه استان قزوین در تولید و تامین گوشت سفید و قرمز دارای نقش ملی است،  تاکید کرد: با برنامه ریزی مناسب باید ظرفیت پرورش دام و تولید گوشت در مجتمع زیاران افزایش یابد و این واحد به جایگاه اصلی خود در تامین گوشت کشور بازگردد.

جمالی پور اظهار کرد: فعالیت مجتمع‌های دامی و کشتارگاهی باید به شکلی باشد که منافع دامداران خردتر نیز تامین شود تا به زنجیره تولید آسیب وارد نشود.

او همچنین با اشاره به اظهارات مدیرعامل این مجتمع در خصوص قرارگیری آن در فهرست واحدهای آلاینده، گفت: قرارگیری واحدها در این فهرست مطابق با قانون و ضوابط است و عوارض و مالیات‌های اضافی که به این واحدها تعلق می‌گیرد، قانونی است.

استاندار قزوین در ادامه بر حل مسائل و مشکلات مجتمع گوشت زیاران از سوی دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد و در این خصوص قول پیگیری و مساعدت داد.

واحد گوشت زیاران که از قدیمی ترین مجتمع‌های دامی و تولید گوشت کشور است در سال۹۶ پس از ۱۰سال تعطیلی احیا شد و هم اکنون چهار درصد گوشت استان قزوین را تولید می‌کند.

سالانه ۲۵ تا ۲۸هزار تن گوشت قرمز و ۶۰ تا ۶۵هزار تن گوشت سفید در استان قزوین تولید می‌شود.

کد خبر 1478188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =